Tréner Jan Šťastný hodnotí zápas proti Miškovcu (20. 12. 2020)

PRIDANÉ: 21.12.2020

Jan Šťastný, tréner HC Košice: „Pripravovali sme sa na Miškovec, ktorý mal viaceré výborné stretnutia, keď dokázal vyhrať v Poprade. Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché. Po Nových Zámkoch sme trochu prispôsobili tréningový program, kde sme si dali tri dni voľno a snažili sme sa viac trénovať. Aj tá záťaž bola, dá sa povedať, neobvyklá, takže sme počítali s tým, že to bude pre nás trochu ťažšie v tom, že nám napr. nepôjdu tak nohy a budeme v tom zápase viac “zatavení“. Náš plán je taký, že aj keď počas Vianoc idú zápasy v rýchlom slede, nebude čas na tréning, a preto sme zvolili túto cestu. Myslím si, že dnes to bolo vyrovnané stretnutie, kedy sme mohli získať tri body, no nemuseli sme získať žiadny bod. Samozrejme, za stavu 2:1 mohol Martin Belluš rozhodnúť v samostatnom nájazde a verím, že by sme to stretnutie dotiahli do víťazného konca. Potom sa stala chybička, keď sme dostali gól na 2:2. Chceli sme z toho zápasu vyjsť víťazne a sme radi, že sa nám to podarilo v nájazdoch. So všetkým rešpektom a s pokorou berieme dva body a sme radi, že sme to stretnutie zvládli, takže z našej strany spokojnosť. Teraz si trochu znova oddýchneme, zajtra potrénujeme a pokúsime sa získať ďalšie body z Michaloviec.“