Tréner Jan Šťastný hodnotí zápas proti Zvolenu (9. 1. 2021)

PRIDANÉ: 9.1.2021

Jan Šťastný, tréner Košíc: „V prvej tretine sme nadviazali na výborné stretnutie s Popradom. Myslím si, že sme od začiatku opäť hrali to, čo sme chceli hrať a využili sme presilové hry. Viedli sme 2:0, škoda, že na konci prvej tretiny sme mali ešte výbornú šancu, vďaka ktorej by sme vtedy ešte dali gól na 3:0 tak verím, že by sme stretnutie dotiahli do víťazného konca za 3 body. Samozrejme vývoj toho stretnutia v druhej tretine ovplyvnilo vylúčenie. Bránili sme päť minútové oslabenie, ktoré sme neubránili, dostali sme vtedy dva góly a súpera to len nakoplo. Potom sme dostali ďalší gól v presilovke. Po dvoch tretinách musím povedať, že v šatni je úžasná vec. Bolo cítiť, že ktorýkoľvek člen realizačného tímu alebo hráč veril, že budeme dnes bodovať a že stretnutie nie je stratené. Klobúk dole pred bojovnosťou a charakterom nášho mužstva, ktoré vstúpilo do tretej tretiny a vlastne mám pocit, že v 52.minúte to bolo 4:4 a ešte tesne pred koncom riadneho hracieho času tam mal Pavel Klhůfek perfektnú šancu a mohli sme získať 3 body. V predĺžení sme najprv veľmi dobre ubránili oslabenie, potom sme mali krátku presilovku, ktorú sme nevyužili. Bohužiaľ v nájazdoch sme strelili iba jeden gól. Súper si preto ten druhý bod dnes odnáša. Na jednej strane nás to mrzí ale na druhej strane chceme byť pokorní. Pre nás je dôležité v každom stretnutí či už vonku alebo doma zbierať tri alebo dva body a naozaj sa držať v konkurencií tých najlepších tímov. Teraz si oddýchneme a musíme sa pripraviť na veľmi ťažké stretnutie v Liptovskom Mikuláši.“