Tretí januárový zápas odohráme v Prešove

PRIDANÉ: 8.1.2022

V rámci šiesteho regionálneho kola Tipos extraligy sa v nedeľu o 18:00 predstavíme na ľade tímu HC GROTTO Prešov. Posledný vzájomný zápas v Steel Aréne priniesol víťazstvo oceliarov a tešili sme sa z víťazstva 3:2.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

6. kolo  HC Košice – HC GROTTO Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 30. Slovák (McPherson, Saucerman), 49. Chovan (Klhůfek, Tansey) – 54. Zagrapan (Sýkora)

17. kolo HC GROTTO Prešov – HC Košice 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Góly: 41. Michnáč (Sýkora, Růžička), 56. Sýkora (Michnáč, Růžička), 60. Šimun (Michnáč, Sýkora) – 32. Slovák (Lapšanský, Rogoň), 59. Pereskokov (Chovan, Parshin)

28. kolo HC Košice – HC GROTTO Prešov 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Góly: 13. Klhůfek (Šedivý, Mrázik), 49. Slovák (McPherson, Snuggerud) – 3. Nauš T. (Klíma, Fekiač), 14. Welychka (Nauš A., Čacho), 48. Welychka (Nauš A., Ťavoda), 57. Nauša A. (Čacho, Welychka)

47. kolo (3. regionálne kolo) HC Košice — HC GROTTO Prešov 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Snuggerud (Slovák), 12. Chovan (Klhůfek), 18. Slovák (Bartánus, Snuggerud) – 27. Nauš A. (Čacho, Welychka), 44. Klíma (Růžička)

11 BODOV PRVEJ FORMÁCIE

Prešov odohral v januári dva odlišné zápasy. V prvom stretnutí v Michalovciach nedokázal ani raz skórovať a prehral vysoko 0:6. Doma proti Spišskej Novej Vsi to bol vyrovnanejší zápas a radoval sa z víťazstva 3:2. Do zostavy sa po zranení vrátili útočníci Ján Sýkora a János Vas, ktorý odohral minulú sezónu v maďarskom Miskolci.

Proti Spišskej Novej Vsi sa opäť bodovo presadil najproduktívnejší hráč mužstva Viliam Čacho, pre ktorého to bol 19. bod v sezóne. Spolu s Aurelom Naušom asistovali na gól najlepšiemu strelcovi mužstva (10 gólov), ktorým je Kanaďan Brett Welychka. Práve týmto trom hráčom zápasy proti Košiciacm chutia, keď v nich dokázali dokopy nazbierať 11 bodov. V zápasoch proti nášmu mužstvu sa darí aj Jánovi Sýkorovi, ktorý si v nich nazbieral 4 body za 1 gól a tri asistencie.

Jednu tretinu svojich bodov si proti Košiciam zapísal bývalý obranca nášho mužstva David Růžička, ktorý má zatiaľ na konte 9 bodov za 9 asistencií. David je zároveň najproduktívnejším obrancom svojho mužstva.

Prešovu stále chýba kanadský útočník Jonathan Charbonneau, ktorý si v doposiaľ 16 zápasoch pripísal 16 bodov. Minulý rok bol v Detve druhým najproduktívnejším hráčom.

Výrazný rozdiel medzi Košicami a Prešovom je v oslabových hrách. Zatiaľ čo naše mužstvo figuruje v tejto štatistike na prvom mieste, koniari majú druhé najhoršie oslabenia v lige.

ŠTYRI ZÁPASY - ŠTYRI GÓLY M. SLOVÁKA

Oceliari po troch víťazných zápasoch nestačili na michalovské líšky a na Zemplíne prehrali 1:3. Svoj tretí gól v sezóne si pripísal obranca Jakub Cibák. Na gól mu asistovali Allan McPherson a Marek Slovák, pre ktorého to bol už piaty bod v posledných piatich zápasoch. Marek zatiaľ skóroval vo všetkých štyroch zápasoch proti Prešovu.

Svoj 260. zápas v najvyššej slovenskej súťaži odohrá náš najlepší strelec (16 gólov) Pavel Klhůfek. V posledných siedmich zápasoch sa darí americkému obrancovi Lucovi Snuggerudovi, ktorý si v nich pripísal 9 bodov. (>>rozhovor)

Všetky zápasy proti Prešovu odchytal Andrej Košarišťan. Prešovskou jednotkou je ruský brankár Nikita Bespalov. V celkových štatistikách  majú obaja po jednom čistom konte. V priemere gólov na zápas je na tom lepšie Andrej, ktorý má v štatistikách 2,54 gólu na zápas zatiaľ čo Nikita 3,11. V perecentách úspešnosti zásahov je štatistika praktický vyrovnaná, Nikita má 92,28% a Andrej 92,24 percentnú úspešnosť zásahov.

Oceliari sa nachádzajú na piatom mieste a na štvrtú Nitru strácajú štryri body. Prešov je ôsmy a na Košice má manko piatich bodov.

Zápas bude vysielať stanica SPORT TV. Na internetovej plaftorme si ho budete môcť vychutnať na Tipsport TV.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Michalovciam:

Košarišťan (Riečický) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Parshin – Rogoň, Mrázik, Klhůfek – Milý, Linet, Jokeľ – Havrila

Zostava HC GROTTO Prešov z posledného zápasu proti Spišskej Novej Vsi:

Bespalov (Petrík) - Lalík, Rajnoha, F. Fekiač, Růžička, Turan, Glazkov, Ťavoda - Klíma, Zagrapan, A. Nauš - Žilka, Šimun, Michnáč - Welychka, Čacho, T. Nauš - Sýkora, Vas, Lialka

Higlights z posledného vzájomného zápasu: