Tretíkrát v sezóne proti Trenčínu

PRIDANÉ: 17.1.2022

V rámci 31. kola Tipos extraligy sa v utorok 18. januára predstavíme o 18:00 na ľade HK Dukla Trenčín. Pôjde o tretí vzájomný zápas sezóny, v prvých dvoch oba celky dokázali využiť svoje domáce prostredie a vyhrať.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022:

9. kolo HK Dukla Trenčín - HC Košice 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 10. Mikyska, 39. Bezúch (Mikyska), 42. Nemčík (Paukovček, Tybor), 49. Honzek (Valach, Paukovček), 60. Valach (Rehuš, Švec) - 14. Bartánus (McPherson, Šedivý), 23. Bartánus (Slovák)

20. kolo HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly: 9. McPherson (Pereskokov, Klhůfek), 18. Klhůfek (Pereskokov), 45. Parshin (Chovan, Šedivý), 59. Saucerman (Chovan) - 27. Valach (Bezúch)

PRODUKTÍVNY MAHBOD SAMSON

Trenčianskej Dukle sa po návrate z karantény darí. V piatkovom kole uspela v Nových Zámkoch 5:1 a včera si poradila v Spišskej Novej Vsi s domácimi 4:1. Proti Spišiakom sa dvomi gólmi zaskvel Juraj Bezúch. Gól a asistenciu si pripísal aj najproduktívnejší hráč Radoslav Tybor, ktorý si v 28 zápasoch pripísal 20 bodov za 11 gólov a 9 asistencií.  Výbornými výkonmi sa zapísal kanadský útočník Mahbod Samson. V troch odohratých zápasoch si pripísal 5 bodov za 3 góly a 2 asistencie. Za pozornosť určite stojí aj trenčiansky forward Aaron Berisha. V nových Zámkoch si pripísal 3 body za 2 góly a 1 asistenciu.

Juraj Bezúch po zápase v Spišskej Novej Vsi pre hockeyslovakia.sk: „Niekedy je to takto. Čím viac sa snažíte, tým ťažšie to ide. Teraz som do toho dvakrát buchol a boli z toho dva góly. Hlavne taký gól, aký bol ten prvý, som ešte nedal. Pred buly mi Mahbod povedal, že mi to posunie dopredu, ale tomu, že tam ten puk prejde, som veril na dve percentá. Našťastie to tam padlo.“

V obranných radoch sa najviac darí Patrickovi Kudlovi. V poslednom zápase si pripísal 2 asistencie a na konte už má 13 bodov za 3 góly a 10 asistencií. Produktívny je aj obranca Justin Lemcke, v posledných piatich zápasoch si pripísal 3 asistencie. Celkovo ich má na konte už 7. Bývalý košický obranca Martin Nemčík strelil v sezóne 1 gól a podarilo sa mu skórovať ešte v 9. kole práve proti nášmu mužstvu.

Dukla sa spolieha na brankársku dvojicu Michal Valent a britský reprezentant Ben Bowns, ktorý sa zaskvel na posledných Majstrovstvách sveta výborným výkonom a výrazne prispel k dobrému výsledku Veľkej Británie na šampionáte. V Trenčíne zatiaľ odohral 13 zápasov, kde zaznamenal 5 víťazstiev a 8 prehier. Jeho perecentuálna úspešnosť zákrokov je 90,67%.

KOŠICE S PREHROU V NOVÝCH ZÁMKOCH

Oceliari po presvedčivom výkone v Prešove včera prehrali v Nových Zámkoch 2:4. Svoj štvrtý gól v sezóne si pripísal obranca Jakub Cibák. Pri oboch košických góloch bol Marek Slovák, keď najprv asistoval Cibákovi a potom aj Vadimovi Pereskokovi, ktorý pridal svoj siedmy gól v sezóne. Aj keď sa včera bodovo nepresadil, stále môžeme povedať, že Michal Chovan je vo forme. V prieme má 1,13 bodu na zápas, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov. Stále mu chýba iba 1 asistencia k méte 400 asistencií v najvyššej súťaži.

Náš súper sa v tabuľke nachádza na ôsmom mieste, keď má rovnaký počet bodov ako Prešov. Naši Oceliari vzhľadom na včerajšie výsledky neprišli o svoj náskok ale na štvrtú Nitru už strácajú sedem bodov.

Zápas si na internetovej plaftorme budete môcť vychutnať na Tipsport TV.

Košice do toho!

Zostava HK Dukla Trenčín z posledného zápasu proti Spiššskej Novej Vsi:

Bowns, (Valent)- Kudla, Lemcke, Crinon, Švec.E, Nemčík, Starosta, Krajčovič, Martiška, – Tybor, Mahbod, Berisha, – Honzek Valach, Hudec, – Bezúch, Švec.J., Minárik, – Gaťár, Rehuš, Krajč,

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Novým Zámkom:

Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Deyl, Cibák, Jacko – McPherson, Chovan, Klhůfek – Paršin, Slovák, Pereskokov – Rogoň, Mrázik, Bartánus – Jokeľ, Linet, Lapšanský

Highlights z posledného vzájomného zápasu: