Týždeň našej mládeže bohatý na výhry a góly

PRIDANÉ: 17.2.2020

V stredu a štvrtok sa na hlavnej ploche Steel arény odohral dvojzápas dorastu. Naši hokejisti vykorčuľovali na ľad proti súperom z Banskej Bystrice. Prvý duel začal úspešne pre košických oceliarov. Hneď na začiatku prvej tretiny sa podarilo skórovať Martinovi Tvrdoňovi, ktorému asistoval Michal Kapičák a Jozef Viliam Kmec. V tretej minúte však za nášho brankára poslal puk súper a vyrovnal tak stav. Našich hokejistov to však nevykoľajilo a v dvanástej minúte vsietil Peter Repčík. Na gól mu prihrali Miroslav a Martin Tvrdoň. V pätnástej minúte stav zvýšil ešte Lukáš Vaculik. Asistoval mu Jozef Viliam Kmec a Jakub Demek. Druhá tretina našim mladíkom stále priala. V ôsmej minúte dokázal v oslabení skórovať Lukáš Vaculik. Ku krásnej akcii prispeli aj Jakub Demek a Michal Kapičák, ktorí mu asistovali. V tretej tretine strelili naši hokejisti ešte dva góly. Jeden bol pripísaný Lukášovi Vaculíkovi, ktorému asistovali Jakub Demek a Marko Ragan. Posledný gól v zápase padol v posledných sekundách. Za súperovho brankára poslal puk Lukáš Vaculik. Asistovali mu Marko Ragan a Lukáš Kaža. Zápas tak skončil výsledkom 6:1.

Štvrtkový zápas sa niesol v duchu nervozity. Góly na oboch stranách padli len v druhej tretine. Z našej strany to bolo na jej začiatku, kedy sa podarilo skórovať Lukášovi Kažovi. Asistovali mu Peter Repčík a Martin Tvrdoň. Hneď potom prekonali nášho brankára aj súperi a zápas sa tak posunul do predĺženia, v ktorom neuspelo žiadne mužstvo. V samostatných nájazdoch však vyhrali hokejisti z Banskej Bystrice.

Dorastenci z Košíc si zmerali svoje sily aj vo víkendovom dvojzápase. Ten sa odohral na ľade MsHKM Žilina. Prvý zápas sa začal nepriaznivo pre obidva tímy. Prvá tretina skončila stavom 0:0. V druhej tretine však už padli tri góly z našej strany. V deviatej minúte skóroval Jakub Jadrný, ktorému asistovali Denis Šándor a Jozef Viliam Kmec. V jedenástej minúte sa podarilo vsietiť Lukášovi Kažovi a v pätnástej skóroval Mykhailo Krasnozhon. V tretej tretine padli ďalšie tri góly, z hokejok Norberta Miškufa, Antonína Bartoša a Marka Ragana. Výsledok zápasu tak je 6:0.

Ako hostia sa naši dorastenci objavili aj v druhom zápase proti Žiline. Tentoraz však prvá tretina priala košickým hokejistom. V piatej minúte strelil gól Lukáš Kaža. Na ten mu asistovali Marián Štec a Norbert Miškuf. Ten zvýšil stav ešte na konci tretiny. Asistovali mu naň Jan Bartoš a Martin Tvrdoň. Hneď na začiatku druhej tretiny sa podarilo za nášho brankára poslať puk domácim. Náš tím však v druhej tretine nedokázal skórovať ani raz. Na začiatku tretej tretiny vyrovnali hokejisti z Banskej Bystrice. O dve minúty neskôr zvýšil stav Antoním Bartoš. Na gól mu asistovali Miroslav Tvrdoň a Peter Repčík, ktorý výhru Košíc potvrdil v góle na konci zápasu.

Na zimnom štadióne v Košiciach sa cez víkend odohralo aj derby juniorov. Tí na ľad vykorčuľovali proti súperovi zo Zvolena. Prvá tretina jedenásteho kola v nadstavbovej časti sa pre náš tím nevyvíjala dobre. Súper totiž za nášho brankára poslal dva góly. Našich juniorov to nevyviedlo z miery a hneď na začiatku druhej tretiny skóroval Samuel Nagy. Na gól mu asistovali Jakub Demek a Samuel Hrabčák. Vyrovnať stav sa košickým hokejistom podarilo v tretej tretine, na začiatku jedenástej minúty. Ďalšie dva góly strelil ešte Samuel Nagy a Patrik Frič.

Druhý zápas proti Zvolenu bol pre našich hokejistov veľmi úspešný. Prestrieľali súpera až deviatimi gólmi. V prvej tretine sa im podarilo za brankára poslať štyri góly, a to z hokejky Adama Markuša, Samuela Nagyho, Patrika Friča. Gabrielovi Verešovi sa na konci tretiny podarila krásna akcia. V oslabení prenikol do samostatného nájazdu a pripísal si tak štvrtý gól v zápase. Prestrelka pokračovala aj v druhej tretine. Hneď na jaj začiatku vsietil Lukáš Vaculik, ktorému asistovali Martin Bučko a Patrik Barger. V siedmej minúte skóroval Patrik Frič. Na gól mu prihral Samuel Pavlík a Adam Markuš. Znížiť stav sa súperom podarilo celkovo trikrát v zápase. Puk za nášho brankára poslali dvakrát v druhej tretine a raz v tej tretej. Domáci však pokračovali v prestrelke. Na konci druhej tretiny stav zvýšil Samuel Pavlík. V tretej tretine to bol Lukáš Vaculik a Samuel Pavlík.

Po prestávke sa na ľade Steel arény objavili aj kadeti, v trinástom a štrnástom kole zápasu. Trináste kolo sa odohralo v sobotu. Sily si zmerali s mladíkmi z Ružinova. Naši kadeti vstúpili do zápasu úspešne. Ako prvý v zápase skóroval Oliver Sivák. Asistoval mu Aurel Vrašťák a Jakub Magda. Hneď potom zvýšil stav René Mandelík, ktorému na gól prihral Jakub Hudec a Timotej Varga. Na začiatku druhej tretiny stav znížil súper, no naši hokejisti nesklamali. V ôsmej minúte vsietil Leo Eperješi, ktorému asistovali Samuel Galický a Lukáš Priščák. Na konci prostredného dejstva ešte stav znížili súperi, v presilovej hre. Vyrovnali na začiatku tretej tretiny, no naši kadeti reagovali takmer hneď. V dvanástej minúte gól strelil Lukáš Priščák. Na konci duelu ešte prevahu Košíc potvrdil Oliver Orosz. Výsledok zápasu tak je 5:3.

V nedeľnom zápase sa na ľade v tréningovej hale Steel arény predstavili aj hokejisti zo Slovanu Bratislava. V prvej tretine nepadol žiaden gól. V tej druhej však už vsietil Oliver Orosz, ktorému asistovali Lukáš Priščák a Timotej Varga. Súperi stav znížili na konci tretiny. Tretia tretina začala už úspešne pre našich kadetov. Timotej Varga vsietil hneď na jej začiatku. Asistovali mu Lukáš Priščák a Jakub Hudec. Posledný gól na strane HC Košice padol v štrnástej minúte. Za súperovho brankára ho strelil Oliver Sivák, ktorému asistoval Oliver Orosz a Filip Janočko. Kadeti zo Slovanu ešte strelili dva góly. Výsledok zápasu tak je 4:3.

HC KE Media Team (krausz)