Ukončíme negatívnu sériu proti Slovanu?

PRIDANÉ: 7.12.2021

Vrámci 24. kola Tipos etraligy sa predstavíme na Zimnon štadióne Ondreja Nepelu, kde nás privíta HC Slovan Bratislava. Belasí sú momentálne vo forme, keď z posledných piatich zápasov vyhrali všetky. Oceliari si budú chcieť po dvoch nevydarených zápasoch napraviť chuť a z hlavného mesta priniesť body.

V tejto sezóne sme so Slovanom odohrali 2 zápasy a v oboch sme ťahali za kratší koniec. Najskôr sme v Steel Aréne prehrali 3:6, o mesiac neskôr sme v Bratislave domácim podľahli tesne 2:3. Slovan sme naposledy v lige porazili ešte v sezóne 2019/2020 výsledkom 4:1 a odvtedy ťaháme negatívnu sériu šiestich prehratých zápasov.

Náš súper má momentálne na konte 51 bodov a nachádza sa na prvom mieste. V polovici novembra posilnil klub Marcel Haščák, od ktorého sa očakávajú najmä góly. Najproduktívnejším hráčom je s 30 bodmi William Rapuzzi, ktorý sa v Bratislave etabloval a stal sa tak dôležitým ofenzívnym pilierom. V poslednom zápase v Trenčíne si pripísal 2 asistencie. Ďalšími produktívnymi hráčmi sú Brant Harris, ktorý je s 11 gólmi najlepším strelcom tímu a Samuel Takáč, ktorý pred sezónou prišiel z Michaloviec a momentálne je najproduktívnejším Slovákom tíme.

V obrane sa Slovan spolieha najmú na Mathewa Mackenzieho, ktorý má už na svojom konte 21 bodov za 4 góly a 17 asistencií a je tak najproduktívnejším obrancom tímu. Slovan sa môže pochváliť najlepšou defenzívou v lige. Dostal rovnaký počet gólov ako Košice (52) no kým oceliari odohrali 20 zápasov, belasí ich odohrali o 3 viac.

Košice po týždňovej prestávke, ktorú zapríčinila choroba v tíme, nastúpili na tri domáce zápasy. Mesiac december začal víťazne, keď sme si výsledkom 4:1 poradili s trenčianskou Duklou. Zápasy proti Zvolenu a Nitre nám nevyšli podľa predstáv a súperi si zo Steel Arény odniesli plný bodový zisk.

Na svoje prvé zápasy nastúpili aj hráči z Bratislava Capitals útočník Michal Mrázik a obranca Luc Snuggerud, ktorý si v zápase proti Nitre otvoril gólový účet v našom tíme. Pre oboch bude mať tento zápas určite špeciálny náboj, keďže sa vracajú na dobre známy ľad.

Našim najproduktívnejším hráčom je kapitán Michal Chovan, ktorý si v dvatsiatich zápasoch pripísal 24 bodov za 4 góly a 20 asistencií. Najlepším strelcom je Pavel Klhůfek s 13 gólmi, ktorý zároveň vedie aj ligovú tabuľku strelcov.

Čaká nás neľahká úloha no veríme, že z Bratislavy prídeme s plným bodovým ziskom.

Košice do toho!

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Nitre:

HC Košice: Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Tansey, Cibák, Saucerman, Šedivý, Romančík - Pereskokov, McPherson, Klhůfek - Rogoň, Chovan, Paršin - Mrázik, Slovák, Jokeľ - Milý, Havrila, Jacko

Zostava HC Slovan Bratislava z posledného zápasu proti Trenčínu:

HC Slovan Bratislava: Windsor – Mackenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Jääskeläinen – Gašpar, Harris, Takáč – Fominych, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ