Užitočný turnaj dodal skúsenosti, výsledky limitovala maródka

PRIDANÉ: 5.1.2023

Náš mládežnícky tím do 15 rokov otvoril rok 2023 mimoriadne kvalitne obsadeným domácim turnajom. V konkurencii českého Třinca a top tímov západu Dukly Trenčín a Slovana Bratislava síce nezískali zverenci trénerskej dvojice Peter Holaza – Peter Bartoš počas dvoch dní v Crow aréne ani bod, no na ceste za lepšími výsledkami ich výrazne limitovala rozsiahla maródka.

„Výsledkovo určite spokojní nie sme, ale máme tu veľmi mladý tím. Chýbalo nám veľa hráčov a preto sa nám nedarilo strieľať viac gólov. Snažili sme sa však,“ skonštatoval kapitán Nikolas Friedl. Možnosť skrížiť hokejky proti silným súperom vníma ako skvelú skúsenosť i motiváciu do ďalšej práce. „Videli sme, že tímy zo západu sú veľmi silné a je to pre nás veľká skúsenosť. Je nám jasné, že potrebujeme zamakať ešte viac a nabudúce to bude lepšie. Našim hlavným cieľom pre túto sezónu je dostať sa na majstrovstvá Slovenska a verím tomu, že sa nám to podarí.“

Tím do 15 rokov sa počas doterajšej sezóny stretával iba s rovesníkmi z východu a takáto konfrontácia bola teda mimoriadne osožná aj z pohľadu trénera Petra Holazu.

„Pre nás je to špeciálna príležitosť stretnúť sa s takými kvalitnými súpermi. Počas sezóny s nimi nesúperíme a tento turnaj je preto nesmierne dôležitou previerkou. S výsledkami sme v podstate spokojní. Bohužiaľ nám totiž vypadlo až desať hráčov základnej zostavy a turnaj sme tak odohrali s výrazne omladeným tímom. So Slovanom sme siahali po prekvapení a po dvoch tretinách sme prehrávali iba o gól. Škoda, že to nevyšlo, pretože víťazstvo by určite potešilo,“ zamyslel sa Holaza.

Káder U15 obsahuje až 28 hráčov a 3 brankárov, pričom tréneri spolupracujú s vlastnou osmičkou i prvoligovými dorasteneckými mužstvami z Lučenca a Humenného.

„Snažíme sa rotovať všetkých hráčov, no tentoraz zaúradovala aj spomínaná maródka. Berieme to hlavne ako prípravu pred druhou polovicou sezóny. Našim hlavným cieľom bude prebojovať sa na turnaj majstrovstiev Slovenska a aj takéto skúsenosti nám v tom môžu pomôcť. Videli sme, že súperi zo západu majú kvalitu a pred nami sú napred z pohľadu rýchlosti, organizácie hry a rýchlosti práce s pukom,“ zamyslel sa hlavný tréner výberu U15, ktorý vyzdvihol aj samotnú organizáciu medzinárodného turnaja v Crow aréne.

„Spolupráca medzi klubom, rodičmi, trénermi a hráčmi je momentálne na veľmi dobrej úrovni. Klobúk dole pred rodičmi, ktorí sa postarali o množstvo organizačných a sprievodných vecí. Súperom pripravili krásne torty a celkovo nám výrazne pomohli. Zdôraznil by som aj to, že hrať zápasy 3x20 minút je na slovenské pomery raritou. Mrzí nás, že tu nemohli hrať chlapci, ktorí ležia doma s teplotami, ale celkovo to bol vynikajúci a veľmi užitočný turnaj,“ uzavrel Peter Holaza.

Výsledky turnaja U15:

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:7 (2:6, 2:0, 0:1)

Góly Košíc: Kopera, Timko, Petro, Regináč

Oceláři Třinec – Slovan Bratislava 3:2 po sn (0:1, 2:0, 0:1)

Oceláři Třinec – HK Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)

HC Košice – Slovan Bratislava 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

Góly Košíc: Krajňák, Zeleňák

Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 6:5 (3:1, 1:1, 2:3)

HC Košice - Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Gól Košíc: Zeleňák

Konečné poradie turnaja: 1. Slovan 7 bodov, 2. Trenčín 6, 3. Třinec 5, 4. HC Košice 0