V ďalšom domácom zápase privítame Liptovský Mikuláš

PRIDANÉ: 17.11.2022

V krátkom časovom slede nás čaká v Steel Aréne aj druhý domáci zápas. V rámci 18. kola Tipos extraligy privítame o 17:30 na domácom ľade tím MHk 32 Liptovský Mikuláš. Počas aktuálnej sezóny pôjde o druhý vzájomný zápas, ten prvý sme na Liptove vyhrali.

Liptovský Mikuláš momentálne ťahá šnúru troch víťazných zápasov. Postupne si dokázal poradiť so Spišskou Novou Vsou, Novými Zámkami a naposledy Popradom. V tabuľke je deviaty a na ôsmu Nitru stráca iba jeden bod.

Len nedávno tím z Liptova opustil fínsky obranca Konsta Mesikämmen, ktorý prestúpil do maďarského Ferencvárosu. Do mužstva naopak po mesačnej výpomoci v Košiciach prišiel domáci rodák Roman Durný.

Najproduktívnejším hráčom nášho najbližšieho súpera je s 15 bodmi lotyšský útočník Martins Krasmus, ktorý je suverénne aj najlepším strelcom tímu, keď v 17 odohratých zápasoch vsietil 11 gólov. Len o bod menej má fínsky útočník Hannu Kuru, ktorý je s 12 asistenciami najlepším nahrávačom.

V obrane sa Liptáci spoliehajú na ďalšieho Fína, ktorým je tretí najproduktívnejší hráč Sameli Ventelä. Brankárskou jednotkou v tíme je Michal Valent. Rodák z Martina zasiahol do všetkých doterajších zápasov. Pripísal si v nich jedno čisté konto, s úspešnosťou zákrokov 90,91%.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš z posledného zápasu proti Popradu:

Valent – Hudec, Ventelä, Pavúk, Novajovský, Mezovský, Diakov – Kriška, Kuru, Karsums – Walega, Saari, Handlovský – Michalík, Šmída, Uhrík – Kalousek, Vähätalo, Drábek – Braun

Oceliari ťahajú šnúru piatich víťazných zápasov. V tom poslednom sme okrem premiéry v Steel Aréne mohli vidieť aj dve hráčske premiéry. Na svoje prvé stretnutie po návrate nastúpil Denis Parshin, ktorému sa podarilo skórovať a Jaroslav Janus, keď absolvoval víťazný debut v našom drese.

Náš tím je aktuálne lídrom ligy v presilových hrách. V početných výhodách sme strelili 17 gólov čo predstavuje úspešnosť 22,97%.  V tabuľke sa nachádzame na šiestom mieste, keď na štvrtú Spišskú Novú Ves strácame iba bod pričom máme zápas k dobru.

Vedenie Oceliarov sa dohodlo na ukončení spolupráce s kanadským krídelníkom Patrickom Watlingom, ktorý za Košice odohral 11 zápasov, v ktorých si pripísal dva góly a šesť asistencií.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Trenčínu:

Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Šedivý, Ferenc, Novota, A. Bartoš - Jääskeläinen, Campbell, Leskinen - Tybor, Chovan, Rogoň - Lamper, Slovák, Paršin - Jokeľ, Linet, Havrila

Proti Liptovskému Mikulášu sme v tejto sezóne odohrali jeden zápas, keď sme na Litpove dokázali vyhrať 3:2. Gólovo sa vtedy presadili Marek Slovák a dvakrát Patrik Rogoň.

Vstupenky na zápas je možné zakúpiť v pokladni pred Steel Arénou (2h pre zápasom) alebo [tu].

Košice do toho!