V mužstve Oceliarov dochádza k personálnym posunom: Vrábeľ a Michalčin smerujú na hosťovanie, Pavlin podpísal zmluvu a do Košíc prišiel Jakub Sukeľ.

PRIDANÉ: 15.1.2020

O mesiac skončí prestupové obdobie a kádre extraligových mužstiev sa pre sezónu 2019/2020 definitívne uzatvoria. Už v týchto hodinách dochádza k zmenám aj v kabíne Oceliarov. Obranca Christián Michalčin a útočník Filip Vrábeľ zamierili na hosťovanie do extraligového Liptovského Mikuláša, dohoda medzi oboma klubmi znie do 14. februára 2020. Opačným smerom boli nasmerované hokejové kroky útočníka Jakuba Sukeľa, ktorý bude v metropole východu pôsobiť až do konca aktuálnej sezóny.  V našej organizácii uspel po dvojtýždennej skúške slovinský obranca Žiga Pavlin, ktorý prikývol na ponuku zmluvy do konca aktuálnej sezóny.

Športový manažer HC Košice Jan Šťastný: „Pro Filipa a Christiana jsme hledali varianty a možnosti, jak je udržet  v zápasovém a herním vytížení. Byla by velká škoda, aby nám takovýto talentovaný hráči z košické líhně jen trénovali a při utkání seděli pouze na tribuně a nehráli. Proto, když se naskytla možnost je uvolnit na hostování do týmu HK Liptovský Mikuláš, neváhali jsme ani chvilku. Oba jsou hráči , s kterými počítáme v budoucnosti aby převzali důležitou roli v našem mužstvu a proto věříme, že je to pro jejich hokejový rozvoj to nejlepší. Košické fanoušky chci ubezpečit, že oba dva mladí hráči zůstávají součástí naší košické rodiny a na konci přestupního termínu se připojí zpět k našemu týmu. Žigu Pavlina sleduji a znám od období kdy se objevil v Česku. Potvrdil, že se jedná o velmi zkušeného a pracovitého hráče s výborným charakterem. Co se týká jeho hokejových dovedností, patří mezi velmi dobré bruslaře, má výbornou střelu a je využitelný jak v přesilových hrách tak při oslabení. Věříme, že jeho získané zkušenosti dodají našim obranným řadám klid a rozvahu.“

K angažovaniu Liptáka Jakuba Sukeľa Jan Šťastný uviedol: „V první řadě bych chtěl poděkovat a ocenit  velmi sympatický krok ze strany vedení organizace HK Liptovský Mikuláš, že nám po zvážení všech okolností dokázalo uvolnit na přestup Jakuba Sukeľa. Na začátku sezony jsme prezentovali, že se chceme převážně zaměřit na slovensko – českou cestu a oslovovat hráče této národnosti a zároveň pracovat a rozvíjet talentované hráče s potenciálem pro národní tým. Jakub má ty nejvyšší ambice a vzhledem k velmi vysoké pravděpodobnosti, že tým HK Liptovský Mikuláš tuto sezonu vyřazovací boje hrát nebude, došlo mezi ním a vedením klubu k dohodě, že mu umožní jeho další hokejový růst a možnost přestoupit do organizace HC Košice. Jsme velmi rádi, že Jakub si pro svůj další hokejový rozvoj zvolil právě naší organizaci i když víme, že ho mělo v hledáčku mnoho našich konkurentů slovenské extraligy. Jakub splňuje všechny naše požadavky a podmínky charakterizující naší kabinu a navíc se jedná o investici do budoucna.“