V Nových Zámkoch s cieľom ukončiť negatívnu sériu

PRIDANÉ: 19.11.2022

Po dvoch domácich zápasoch opäť odohráme stretnutie na ľade súpera. V rámci 19. kola Tipos extraligy sa v nedeľu 20. novembra o 16:00 predstavíme na ľade aktuálneho lídra HC MIKRON Nové Zámky. Na štadióne Býkov sa nám nedarí, prehrali sme tam posledných šesť zápasov, a preto budeme bojovať aj o ukončenie tejto negatívnej série.

Zámčania z posledných piatich zápasoch vyhrali iba dvakrát. Po výbornom vstupe sezóny majú menej úspešnú fazónu, kedy sú ich výkony ako na hojdačke, no stále majú jednobodový náskok pred druhým bratislavským Slovanom.

Býci sa aj naďalej spoliehajú na svojich zámorských hráčov, ktorí vedú aj tabuľku produktivity. Najúspešnejší sú s 23 bodmi Robert Jackson III., ktorý zároveň vsietil najviac gólov (11) a Austin Farley. Tretím najproduktívnejším hráčom je obranca Mike Lee, ktorý si v 18 zápasoch pripísal rovnaký počet bodov (5+13). Najprodukívnejšími Slovákmi sú bratia Mikúšovci Tomáš Juraj.

Všetky doterajšie zápasy odchytal český gólman Pavel Kantor. V 18 stretnutiach  si pripísal dvanásť víťazstiev a šesť prehier. Jeho úspešnosť zákrokov je 93,76%, čo ho radí medzi najúspešnejších brankárov Tipos extraligy.

Erik Čaládi, asistent trénera Nových Zámkov (po zápase s Popradom):Náš súper začal v prvej tretine veľmi aktívne, my sme naopak robili zlé rozhodnutia s pukom. Poprad využil svoje šance, v druhej tretine sme sa pozviechali, začali hrať náš hokej, ktorý nás zdobí, ale nevyužili sme šance. Keď sme v tretej tretine dostali gól na 3:0, tak ten gól nás utlmil a Poprad dostal výhodu, ktorú už nepustil.“

Zostava HC MIKRON Nové Zámky zo zápasu proti Popradu:

Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Tomáš Mikúš, Klempa – Števuliak, Juraj Mikúš, Faith – Hajnik, Ondrušek, Barto

Oceliari predĺžili sériu víťazstiev, keď sme si pripísali víťazstvo proti Liptovskému Mikulášu. Svoj prvý gól v sezóne strelil obranca Eduard Šedivý a premiérový bod medzi sesniormi zaznamenal Antonín Bartoš. Po Nemeckom pohári sa prvýkrát postavil do brány Dominik Riečický, ktorý inkasoval iba raz. Momentálne sa jeho úspešnosť zákrokov pohybuje na čísle 93,65%.

Eduard Šedivý po zápase proti Liptovskému Mikulášu: „Každý hráč má svoju rolu. Niekto je tu na hity, niekto na presilovky či oslabenia, niekto na body. Mojou úlohou je aj tvoriť hru a body určite potešia. Nebudem klamať, prvý gól sezóny ma potešil. Podstatné však je, že sme vyhrali.“

Zostava HC Košice zo zápasu proti Liptovskému Mikulášu:

Riečický (Janus) – Deyl, Olsson, Šedivý, Romančík, Novota, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Rogoň, Chovan, Tybor – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Jokeľ

V aktuálnej sezóne sme s Novými Zámkami odohrali jeden zápas. Na ľade Býkov sme po góloch LeskinenaCampbella vyhrávali už 2:0, no domáci dokázali stav stretnutia otočiť a doviesť tak zápas do víťazného konca.  Zaujímavosťou je, že v Nových Zámkoch sme naposledy vyhrali 13. decembra 2020, keď sme sa radovali po futbalovom výsledku 1:0. Odvtedy sme na ich ľade odohrali šesť zápasov, v ktorých sme získali iba jeden bod.

Stretnutie si môžete vychutnať na internetovej platforme Tipsport TV.