V piatok hráme doma proti Nitre!

PRIDANÉ: 4.10.2018

Po víťazstvách nad Trenčínom a Budapešťou okupujú hokejisti nášho A-mužstva naďalej prvé miesto v extraligovej tabuľke. V najbližších dňoch ich čakajú ďalšie boje o cenné body – v piatok  na domácom ľade privítajú hokejistov HK NItra a týždeň ukončia na ľade pod Dubňom, kde nastúpia proti domácim žilinským hokejistom.

Mužstvu spod Zobora patrí aktuálne 4. priečka v tabuľke Tipsport ligy so ziskom 17 bodov. V nedeľu nestačilo na Liptovský Mikuláš, keď mu doma podľahlo prekvapujúco hladko 0:4. Chuť si ale napravilo utorňajším víťazstvom nad MsHK Žilina 4:1. Gólovo presadiť sa dokázali obranca Matúš Rais s Branislavom Rapáčom, ku ktorým sa v závere duelu pridal dvoma gólmi Erik Čaládi.

Káder víťaza slovenskej najvyššej súťaže z roku 2016 prešiel v lete viacerými zmenami. V bráne nahradil Kanaďana Nathana Lawsona odchovanec Juraj Šimoch. Ten sa po rokoch strávených v českých súťažiach vrátil domov, aby zabojoval o post jednotky. V doterajšom priebehu sezóny nastúpil na 6 zápasov, v ktorých si udržal úspešnosť 90,71 %. Jeho kolegom je mladý Frederik Foltán. Jeho úspešnosť je v rovnakom počte zápasov na úrovni 94,17 %.

Defenzívu Nitranov doplnila dvojica hráčov spoza oceánu – Graeme McCormack a Kenney Morrison. Prvý menovaný Kanaďan prichádza z francúzskeho Gapu, kde v poslednej sezóne nazbieral v 44 zápasoch 30 kanadských bodov. Jeho krajan Kenney Morrison dohrával minulú sezónu v nórskom Storhamare. Ústrednou postavou zadných radov je aj naďalej odchovanec Branislav Mezei. Skúsený bývalý reprezentačný obranca začal v Nitre už svoju 5. sezónu v rade. O svoje miesto v kádri sa pobije aj mladý Adrián Sloboda. Rodák zo Skalice si prešiel mládežníckymi reprezentáciami a v minulej sezóne predvádzal výborné výkony práve na Záhorí.

Po dvoch rokoch v zámorí sa do tímu HK Nitra vracia perspektívny mladý útočník Samuel Buček. Minulú sezónu zakončil so ziskom 44 kanadských bodov v 49 zápasoch základnej časti. Po neúspešnej letnej skúške v tíme Dynama Pardubice prišiel do Nitry Dalibor Bortňák. 27-ročný rodák zo Sabinova pôsobil v sezóne 2015/2016 aj v drese Oceliarov, následne sa presunul do Banskej Bystrice, s ktorou 2-krát vyhral titul a pridal k tomu aj jednu striebornú medailu. Nitrania stavili na legionárov z Ameriky aj v tejto sezóne. Extraligou ošľahaného Kanaďana Judda Blackwatera doplnilo kanadské trio Dylan Richard, Jesse Mychan a Lane Scheidl. Pre posledného menovaného ide o vôbec prvú skúsenosť s európskym hokejom.

Lídrom produktivity je po 9 zápasoch útočník Róbert Lantoši. Ten v doterajšom priebehu strelil 3 góly a na ďalších 6 prihral. O bod menej má na svojom konte dvojica Marek Slovák a Judd Blackwater, ktorý je zároveň aj najlepším strelcom mužstva (4 góly). Spomedzi obrancov si najlepšie počína kanadská akvizícia Kenney Morrison. V 7 zápasoch novej sezóny strelil 2 góly a zaznamenal aj 3 asistencie.

Vzájomné zápasy HC Košice a HK Nitra v sezóne 2017/2018:
2017/2018: 4:1, 2:4, 7:2, 3:4 pp, 2:5, 1:3
(hrubým písmom sú označené zápasy Košíc hraných na domácom ľade)

Zostavy HC Košice a HK Nitra z posledného kola:

Košice: Habal – Pretnar, Koch, McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli – Spilar, Brophey, Nagy – Netík, Galamboš, Kafka – Haščák, Suja, Šoltés – Petrás, Krajňák, Jokeľ – Hričina.

Nitra: Foltán - Mezei, McCormack, Pupák, Rais, Versteeg, Rácz, Sloboda - Lantoši, Slovák, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Hrušík - Buček, Richard, Blackwater - Šiška, Čaládi, Pätoprstý – Fominych.

Oceliarov tak čaká v piatok ďalší z radu domácich zápasov. Príďte povzbudiť svojich obľúbencov a vytvorme im spolu skvelú atmosféru v boji o dôležité body do tabuľky. Úvodné buly piatkového duelu sa vhodí o 17:30.

V nedeľu vycestujú hráči HC Košice do Žiliny. Tá zažívala ťažké leto, keď sa rozhodovalo o jej účinkovaní v Tipsport Lige. Nakoniec sa podarilo predstaviteľom klubu vyriešiť všetky problémy a Žilina o najvyššiu súťaž neprišla. Počas augusta tak museli Žilinčania poskladať káder, ktorý bude hrať dôstojnú rolu v súťaži. Absencia spoločnej prípravy sa na začiatku nového ročníka Tipsport ligy prejavila takmer okamžite. Z 9 zápasov dokázali žilinskí Vlci vydolovať len 8 bodov a aj preto okupujú predposledné miesto v tabuľke.

S troma gólmi a šiestimi asistenciami je na čele kanadského bodovania v tíme skúsený Rudolf Huna. O dva body na konte menej má Richard Jenčík a taktiež letná posila z Česka, útočník Petr Beránek. V bráne sa zatiaľ lepšie darí domácemu odchovancovi Marošovi Mikolášovi. Ten si v 7 zápasoch udržal úspešnosť 91,18 %. Jeho český kolega Luboš Horčička nastúpil v 4 zápasoch a jeho úspešnosť je na úrovni 89,76 %.

Nedeľňajší duel Oceliarov so Žilinou môžete sledovať aj prostredníctvom internetovej televízie huste.tv. Veríme, že naši chlapci duel zvládnu a po víkendovom dvojzápase si udržia aj naďalej prvé miesto v tabuľke!

Vzájomné zápasy HC Košice a MsHK Žilina v sezóne 2017/2018:
2017/2018: 6:3, 3:2, 5:2, 2:3, 6:3, 6:3
(hrubým písmom sú označené zápasy Košíc hraných na domácom ľade)

Zostava MsHK Žilina z posledného kola:

Žilina: Horčička - Kučný, Pastor, Žilin, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej - Bárta, J. Ručkay, Balej - Jenčík, Surovka, Rudolf Huna - Beránek, D. Rehák, Hvila - Hrazdíra, Sikela, Ondruš.

Košice DO TOHO!