V piatok na domácom ľade privítame hokejový tím Detvy

PRIDANÉ: 10.10.2019

Tento týždeň čaká na Oceliarov iba jeden zápas v rámci Tipsport Ligy. Pred nedeľňajším voľnom privítajú na domácom ľade súpera z Detvy. Úvodné buly zápasu je naplánované na piatok 11. októbra o 17:30.

Hokejisti Detvy nezačali novú sezónu úplne ideálne, keď v prvých piatich zápasoch ťahali za kratší koniec. Následne prišla prekvapujúca výhra 5:3 na ľade Nitry a odvtedy ťahajú Podpoľanci víťaznú sériu. Naposledy zdolali doma Liptovský Mikuláš presvedčivo 6:2 a v tabuľke sa posunuli na 11. miesto so ziskom 11 bodov a na najbližších konkurentov z Nitry a Popradu strácajú iba jeden bod.

Po skončení uplynulej sezóny sa v Detve rozlúčili s viacerými strojcami minuloročného úspechu. Najproduktívnejší hráč Radovan Puliš zamieril do Slovana Bratislava, dlhoročný kapitán Jozef Sládok sa upísal konkurenčnej Dukle Trenčín, obrancu Bena Betkera získal bronzový medailista zo Zvolena a kanadský center Kurtis McLean neodolal ponuke z rumunského SC Csíkszereda. Predstavitelia klubu tak dostali v lete úlohu nájsť kvalitné náhrady. Na brankársky post získali skúseného Mareka Šimka, no a v obrane pomáha svojimi skúsenosťami Lotyš Janis Andersons. Ofenzívu posilnil exKošičan Ján Sýkora, z neďalekého Zvolena prišiel produktívny útočník Peter Zuzin a zo Žiliny získali Podpoľanci Čecha Martina Podešvu. Práve bývalý košický útočník sa zaradil medzi najproduktívnejších hráčov Detvy, keď v doterajších 9 odohraných zápasoch získal 8 kanadských bodov za 4 góly a 4 asistencie. Darí sa aj jeho kolegovi z útoku Petrovi Šišovskému, ktorý sa na stredné Slovensko presunul po nečakanom konci v Dukle Trenčín. 28-ročný rodák z Dubnice v 4 zápasoch strelil už 2 góly a na ďalšie 3 nahral. Líderskú pozíciu medzi obrancami si drží taktiež bývalý Oceliar Martin Chovan, keď svojim spoluhráčom pomohol šiestimi gólovými nahrávkami.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC 07 WPC Detva z poslednej sezóny:
2018/2019: 4:1, 7:1, 5:2, 2:0, 2:4
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HC 07 WPC Detva z 9. kola proti MHK 32 Liptovský Mikuláš:
Petrík - Martin Chovan, Andersons, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Gachulinec - Ján Sýkora, Zuzin, Šišovský - Gašpar, Valent, Surový - Žilka, Podešva, Král - Török, Čacho, Čenka – Ľupták

Košickí hokejisti odohrajú tento týždeň iba jeden zápas a to na domácom ľade. Nepremeškajte preto túto udalosť a poďte povzbudiť svojich obľúbencov. Vstupenky je možné si zakúpiť už vopred za zvýhodnenú cenu v sieti www.ticketportal.sk. KOŠICE DO TOHO!

(ypm)