V piatok sa predstavíme pod Zoborom

PRIDANÉ: 22.9.2022

V druhom zápase prebiehajúcej sezóny sa 23. septembra o 18:00 predstavíme na ľade úradujúceho vicemajstra HK Nitra. Prvé stretnutie sme na Zemplíne prehrali, pod Zoborom budeme teda bojovať o prvé body v sezóne.

Corgoni nemajú ideálny vstup do sezóny. V prvom kole nestačili doma na Nové Zámky, keď prehrali 1:5. V nedeľu cestovali pod Tatry. Proti kamzíkom z Popradu opäť prehrali rovnakým výsledkom. Po dvoch zápasoch tak majú na konte 0 bodov a negatívne skóre 2:10.

V oboch zápasoch nastúpil do brány český brankár Dávid Honzík, ktorý pôsobil v Nitre aj minulú sezónu. Proti Novým Zámkom sa dokázal presadiť mladý útočník Oleksii Mykluha, ktorý má 19 rokov, no už v tomto veku je stabilným členom nitrianskeho A-mužstva. V Poprade strelil gól ostrieľaný obranca Ivan Švárny.

Nitra si z minulej sezóny udržala niekoľko kľúčových hráčov. V obrane je to obranca Branislav Mezei, ktorý má za sebou už 500 extraligových zápasov. Ďalej sú to útočníci Filip Krivošík, Filip Buncis, Marek Tvrdoň, Róbert Varga, Tomáš Hrnka a reprezentačný útočník Adrián Holešinský.

Zostava HK Nitra z posledného zápasu proti HK Poprad:

Honzík – Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, Štefanka, Pekarčík – Krivošík, Hrnka, Holešinský, Tvrdoň, Buncis, Molnár, Solenský, Myklukha, Varga, Knies, Šramaty, Lacka

Oceliari mali v nedeľu voľno a po týždni, tak zajtra odohráme druhý zápas v sezóne. V Michalovciach sme viedli, keď náš prvý extraligový gól v tejto sezóne strelil fínsky útočník Ville Leskinen, ktorý k nám prišiel zo Zvolena. Neskôr domáci otočili, v presilovke však na 2:2 vyrovnal Marek Slovák. V poslednej časti sme pár minút pred koncom dostali gól na 2:3 a úvodný zápas sezóny nám tak nevyšiel.

Marek Slovák, útočník HC Košice po zápase v Nitre: „Tretiu tretinu sme hrali fakt dobre. Tam sme boli stále u nich. Boli zatavení a iba to vyhadzovali na zakázané uvoľnenia. Bolo to o tom jednom góle a ten bohužiaľ strelili oni. Potom sme si už nevypracovali potrebný tlak a škoda toho výsledku. Mali sme na to, aby sme tu zabodovali.“

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Michalovciam:

Košarišťan - Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Bartoš - Watling, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Rogoň, Slovák, Lamper - Havrila, Linet, Jokeľ

S Nitrou sme v minulej sezóne odohrali 4 vzájomné zápasy, v ktorých sme sa dvakrát tešili my a dvakrát hráči spod Zobora.

Zajtrajší zápas si budete môcť vychutnať na obrazovkách SPORT TV a na internetovej platforme aj na Tipsport TV.

Košice do toho!