V piatok špeciálny mikulášsky zápas proti Zvolenu, v nedeľu proti Detve deti len za 1 Euro!

PRIDANÉ: 4.12.2019

Pred ďalšou reprezentačnou prestávkou čakajú Oceliarov dva domáce duely s hokejistami zo stredného Slovenska. V mikulášskom zápase privítame v Steel aréne súpera zo Zvolena a týždeň uzavrieme stretnutím proti Detve. Piatkový duel má naplánovaný začiatok na 17:30, buly nedeľňajšieho zápasu sa vhodí už o 15:30.

Zverenci trénerov Andreja Podkonického Dona Nachbaura ťahali v posledných troch zápasoch za kratší koniec. Zvolenčania nezvládli duely proti Nitre, Slovanu Bratislava a v utorok podľahli na domácom ľade Popradu 3:5. So ziskom 46 bodov im momentálne patrí štvrtá priečka práve za naším tímom.

Produktivitu zvolenského mužstva ovládli v tejto sezóne legionári spoza oceánu. Najviac bodov nazbieral v 26 zápasoch Brock Trotter, ktorý súperom strelil 7 gólov a pridal k tomu 22 asistencií. Druhým v poradí je jeho kolega z útoku Kyle Bonus. So 17 strelenými gólmi je zároveň najlepším strelcom zvolenského mužstva. 22 kanadských bodov nazbieral Allan McPherson, keď v 26 zápasoch strelil 6 gólov a pridal k tomu 16 asistencií. Najviac bodov spomedzi obrancov nazbieral William Corrin s bilanciou 2 góly, 17 asistencií. Jednotkou v bráne je skúsený 31-ročný Tomáš Tomek. Rodák zo Skalice nastúpil v 21 zápasoch, v ktorých si udržal úspešnosť na úrovni 92,27 %.

Vzájomné zápasy HC Košice a HKM Zvolen z poslednej sezóny:
2018/2019: 5:2, 1:4, 2:7, 1:2, 4:3 sn
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HKM Zvolen z posledného kola proti HK Poprad:
HKM Zvolen: Tomek - Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko - Štrauch, Trotter, McPherson - Kelemen, Špirko, Thompson - Mráz, Šťastný, Bonis - Marcinek, S. Petráš, Tibenský - Kolenič

Podpoľanci zažili výborný vstup do tohtoročnej edície Tipsport ligy, ale v posledných 5 zápasoch zaznamenali iba jednu výhru. V utorok však získali cenný bod za prehru 1:2 po predĺžení so Slovanom Bratislava. Po 26 odohraných zápasoch majú na svojom konte 31 bodov a sú tak na 10. mieste, len o 3 body za deviatou Nitrou. Svoj piatkový zápas odohrajú Detvania na ľade Popradu.

Lídrom kanadského bodovania Detvy je exKošičan Ján Sýkora. 29-ročný útočník so skúsenosťami z reprezentácie strelil v tejto sezóne už 16 gólov a na ďalších 13 nahral. Darí sa aj rovnako starému Petrovi Zuzinovi, ktorý získal už 26 bodov za 12 gólov a 14 asistencií. Útočník Peter Šišovský dopĺňa údernú prvú formáciu a svoje osobné štatistiky obohatil o 10 gólov a 15 asistencií. Spoľahlivé výkony podáva tento rok aj brankár Roman Petrík. Ten si v 21 zápasoch udržal svoju úspešnosť zásahov na hodnote 92,12 %.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC 07 WPC Detva z poslednej sezóny:
2018/2019: 4:1, 7:1, 5:2, 2:0, 2:4
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HC 07 WPC Detva z posledného zápasu proti HC Slovan Bratislava:
HC 07 WPC Koliba Detva: R. Petrík - F. Fekiač, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, Gachulinec, Turan – J. Sýkora, Zuzin, Šišovský – Žilka, Valent, Gašpar - Král, Podešva, Ľupták - Čacho, V. Fekiač, Čenka

Príďte si užiť najbližšie domáce zápasy! V piatok čaká vaše ratolesti MIkuláš, čert a možno aj anjel, v nedeľu využite naše skvelé rodinné balíčky s detskou cenou vstupenky len za 1 Euro! Tešíme sa na vás!

(ypm)