V reprezentačných výberoch všetkých kategórií aj Oceliari

PRIDANÉ: 4.11.2019

Slovenský zväz ľadového hokeja nominoval  reprezentačné výbery na nadchádzajúce reprezentačné zrazy a turnaje. Príležitosť obliecť si najcennejší dres dostáva aj početná skupina našich chlapcov vo všetkých vekových kategóriách.

Seniorská reprezentácia sa od 6. do 10. novembra predstaví na tradičnom Deutschland Cupe, kde si postupne zmeria sily so súpermi zo Švajčiarska, Ruska a Nemecka.

Dres s dvojkrížom na hrudi si pôvodne mala obliecť pätica Košičanov, čo je najviac spomedzi všetkých účastníkov slovenskej najvyššej súťaže. Nakoniec je všetko inak. 

Premiérovej pozvánky do najcennejšieho dresu v kategórii seniorov na turnaj Kradelde sa dočkal Vojtech Zeleňák, talentovaný obranca sa však stále zotavuje zo zranenia. Pozvánku od Craiga Ramsaya na bratislavský zraz 4.11.2019 dostala dvojica skúsených útočníkov: Marcel Haščák, ktorý je najlepším strelcom Tipsport ligy, ako aj Michal Chovan, Lenže tak Marcel, ako ani Michal, pre ľahšie zranenia neodcestovali a tak do Nemecka pocestuje percentuálne najúspešnejší brankár Tipsport ligy Andrej Košarišťan a obranné rady vystuží podľa očakávania aj účastník minuloročných majstrovstiev sveta Patrik Koch, ktorý uzatvára košickú stopu v tejto nominácii.

SR 20

Výber vedený hlavným trénerom Róbertom Petrovickým sa od 7. do 9. novembra predstaví na domácom Turnaji 4 krajín v Piešťanoch. Asistentom hlavného trénera je bývalý košický kapitán Martin Štrbák, trénerom brankárov neopomenuteľný Rastislav Staňa. Predviesť sa a zároveň zabojovať o účasť na blížiacich sa juniorských majstrovstvách sveta, ktoré sa na prelome rokov uskutočnia v Ostrave a Třinci dostala dvojica Oceliarov. V Piešťanskej Easton Aréne na ľad vykorčuľujú obranca Martin Bučko a útočník Samuel Hrabčák. Trojica útočníkov Juraj Eliaš, Patrik Frič a Samuel Nagy figurujú v nominácií ako náhradníci.

SR 18

Slovenská reprezentácia do 18 rokov, ktorá sa bude v apríli pokúšať na domácich Majstrovstvách sveta prvej divízie A skupiny o návrat medzi elitu, sa zišla už v nedeľu 3.11.2019 večer v Piešťanoch. Následne odcestuje na Turnaj štyroch krajín v dánskej metropole Kodani. Mužstvo vedené hlavným trénerom Ivanom Fenešom sa v hlavnom meste Dánska postupne predstaví proti rovesníkom z Dánska, Bieloruska a Nemecka. Na turnaji sa predstaví aj sedemnásťročný košický obranca Matej Jacko.

SR 17

Reprezentačné povinnosti čakajú aj zverencov trénera Jána Lipianského. Jedným z jeho asistentov je Košičan Marcel Šimurda, trénerom brankárov je náš Dušan Strhársky. Zraz nominovaných hráčov sa uskutoční v pondelok 4.11.2019 na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislave. Z hlavného mesta sa hráči spolu s realizačným tímom presunú do francúzskeho mesta Cergy, kde sa zúčastnia Turnaja 4 krajín. Našich reprezentantov na turnaji preverí výber Švajčiarska, Nemecka a domáceho Francúzska. V konečnej nominácii nechýbajú ani zástupcovia HC Košice. Slovenský dres si oblečie útočník Jakub Demek a obranca Michal Kapičák. Brankár Roman Kaľavský a útočník Jakub Jadrný figurujú v nominácií na pozícii náhradníkov.

SR 16 + SR 17

Zmiešaný výber hráčov do 16 a 17 rokov si rozloží svoju tréningovú základňu v Námestove, odkiaľ následne naberie smer Minsk, kde sa predstaví na Turnaji o pohár prezidenta športových klubov. V bieloruskej metropole sa slovenskí reprezentanti predstavia proti hráčom Bieloruska, Lotyšska a Ruska. Ani vo výbere trénera Romana Sýkoru nebudú chýbať naši hráči. Košicky hokej bude mať zastúpenie na všetkých pozíciách. Reprezentačnú pozvánku si vyslúžili brankár Rastislav Eliaš, obranca Jozef Viliam Kmec a útočník Peter Repčík. Ako náhradník figuruje vo výbere brankár Patrik Jurčák.

Všetkým naším chlapcom držíme palce a želáme úspešné účinkovanie!

HC Košice Media Team (zkc, tty)