V Steel Aréne proti Novým Zámkom

PRIDANÉ: 16.1.2023

Po zápase pod holým nebom opäť odoháme zápas v Steel Aréne. V utorok 17. januára o 17:30 privítame na domácom ľade nášho tabuľkového suseda HC MIKRON Nové Zámky. Proti býkom sa nám už dlhodobejšie nedarí a aj v aktuálnej sezóne s nimi máme negatívnu bilanciu, keď sme prehrali oba vzájomné zápasy.

Tím trénera Gergelya Majorossa posilnili od posledného vzájomného zápasu dvaja hráči. Začiatkom decembra prišiel útočník Matteo Gennaro, ktorý nepresvedčil v bratislavskom Slovane a po ukončení pôsobenia v Michalovciach aj Juraj Bezúch.

Najproduktívnejšími hráčmi býkov sú zámorskí hráči prvej formácie, ktorí dlhodobo dominujú kanadskému bodovaniu. Trio Američanov zaznamenalo dokopy 108 bodov. Robert Jackson dokonca spolu s bratislavským Harrisom vsietil najviac gólov v celej Tipos extralige (23). K nim si pripísal 18 asistencií čo z neho robí so 41 bodmi najproduktívnejšieho hráča tímu. O sedem bodov menej má center prvého útoku Benjamin Johnson. 28 ročný útočník si pripísal 34 bodov za 12 gólov a 21 asistencií. Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Austin Farley, ktorý má rovnaký počet gólov ako Johnson ale o asistenciu menej.

Všetky doterajšie zápasy odchytal za Nové Zámky Pavel Kantor. Český gólman si v doterajšom priebehu pripísal jedno čisté konto. Jeho úspešnosť je 93,26%. V sezóne obdržal 82 gólov a pripísal si 1135 zákrokov.

Posledný zápas:

Svoje posledné stretnutie odohrali Nové Zámky doma proti Popradu. Veľmi sa im nedarilo a hosťom spod Tatier podľahli 2:5. Gólovo sa presadili Richard Ondrušek, ktorý vyrovnával na 1:1 a svojim prvým gólom v sezóne aj Martin Mišiak, keď uzatváral skóre stretnutia.

Zostava HC MIKRON Nové Zámky z posledného zápasu proti Popradu:

Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Laurenčík – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, J. Mikúš, T. Mikúš – Klempa, Gennaro, Mišiak – Hajnik, Ondrušek, Múčka

Postavenie v tabuľke:

Náš najbližší súper sa po odohratí 35 zápasov nachádza na štvrtom mieste. Má rovanký počet bodov ako piata Spišská Nová Ves (59).

Vzájomné zápasy:

HC MIKRON Nové Zámky - HC Košice 6:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly a asistencie: 3. Ligas (Hajnik), 15. Johnson (Farley, Jackson), 16. Johnson (Mamčics, Farley), 31. Farley (Jackson, Lee), 56. Johnson (Jackson, Lee), 57. Kozák (J. Mikúš) - 29. Slovák (Bartánus, Romančík)

HC Mikron Nové Zámky – HC Košice 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Góly a asistencie: 18. Hatala (Faith, Klempa), 26. Lee (Farley), 34. Jackson (Farley, Johnson), 37. Johnson (Jackson, Lee), 59. Johnson – 8. Leskinen (Campbell, Bartánus), 18. Campbell (Southorn, Olsson)

V aktuálnej sezóne sa nám proti býkom vôbec nedarí. Prehrali sme oba vzájomné zápasy a gólové skóre je 4:11 v náš neprospech. Doma však budeme v tejto sezóne proti tomuto súperovi hrať prvýkrát a stále tak môže platiť: „Môj dom, môj hrad.“

V nedeľu sme odohrali zápas pod holým nebom proti bratislavskému Slovanu. Po úspešnej prvej tretine a góle Denisa Parshina sme viedli 1:0, no potom domáci otočili a víťazstvo spečatili gólom do prázdnej brány.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Slovanu:

Janus – Romančík, Southorn, Bartoš, Olsson, Ferenc, Šedivý, Novota – Bartánus, Chovan, Parshin – Jääskeläinen, Pollock, Tybor – Lamper, Slovák, Leskinen – Rogoň, Linet, Havrila

Postavenie v tabuľke:

Aktuálne sa náš tím nachádza na tretej pozícii, bod pred dvojicou Nové Zámky a Spišská Nová Ves. Oproti týmto tímom však máme dva respektíve jeden zápas k dobru.

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!