V Steel aréne sme naďalej stopercentní, Janus poďakoval za prvú extraligovú nulu celému tímu

PRIDANÉ: 26.11.2022

Po prehre v Nových Zámkoch prišla blesková náprava. Oceliari zvíťazili v prestížnom východoslovenskom derby nad Popradom 2:0 a od návratu do Steel arény ešte nestratili na domácom ľade ani bod.

Prvá tretina bola rozkúskovaná a časté prerušovanie hokejovej kráse veľmi neprospievalo. Z mála nebezpečnejších striel gól nepadol, no v 25. minúte sa tribúnami konečne prehnala gólová radosť. Jej štartérom bol ruský útočník Denis Paršin, ktorý zaznamenal vo štvrtom zápase po návrate druhý presný zásah a svoju bilanciu vylepšili na 2+2. V tretej tretine predviedol počas vylúčenia Jensa Olssona ukážkový brejk Colin Campbell po jeho okrúhlom desiatom góle sezóny to bolo už len o ustrážení premiérovej nuly Jara Janusa.

„Dlho sme nemali vyložené šance a to nás znervózňovalo. Musím pochváliť nášho brankára, ktorý nás podržal v dôležitých chvíľach. Tento zápas nemal veľa gólových príležitostí a pre diváka možno nebol najkrajší. Mňa ako trénera však veľmi potešil tým, aký prístup k nemu mali hráči, vyslovil sa na pozápasovej tlačovke tréner Dan Ceman.

„Bolo to ťažké, hlavne v úvode. Vypadávali tam bránky, kúskovanie hry spôsobovali aj presilovky a rôzne prerušenia. Nevedeli sme sa dostať to rytmu,“ nadviazal obranca Jakub Ferenc, ktorý asistoval pri oboch góloch. „Veľmi nám pomohli dva góly, ktoré nám umožnili dobre brániť a hnať za gólom sa musel súper. Mohli sme však pridať aj tretí a potom by to bolo určite pokojnejšie a nemuselo dôjsť ani k záverečnej power play. Podstatné však je, že máme tri body.“

Bonusom trojbodového derby bola nula na konte brankára Jaroslava Janusa. Tridsaťtriročný víťaz Calder Cupu z roku 2012 zneškodnil 29 striel súpera.

„Bol to veľmi ťažký zápas. Vedeli sme, že po prehre v Zámkoch potrebujeme víťaznú odpoveď. Ukázali sme, že hokej hrať vieme a berieme cenné tri body. Poprad hral dobre a poctivo korčuľoval. Pomohli nám presilovky, dôležitý druhý gól sme strelili v oslabení a potom nám už padol kameň zo srdca. Ten gól bol veľký zlom a potom sme už len hrali zodpovedne vzadu. Zo strany celého tímu to bol poctivý výkon,“ pochvaľoval si Jaro, ktorý vychytal svoju prvú extraligovú nulu už vo svojom druhom štarte v našej najvyššej súťaži. „Nula samozrejme poteší a zase ma skasírujú. Dôležité sú však tie tri body. To je plus, ktorý poteší. Užijeme si to však len do polnoci. V sobotu nás čaká tréning a v nedeľu Spišská Nová Ves.“

Rýchla víťazná odpoveď na prehru v Zámkoch bola veľmi dôležitá aj podľa Jakuba Ferenca. „Každá séria sa raz skončí a možno je dobré, že tá naša padla hladkým víťazstvom a nie nejakou tesnou prehrou. Znie to možno ako fráza, ale teraz chceme začať novú sériu.“

Zverenci Dana Cemana získali od návratu do Steel arény všetkých deväť možných bodov a aj najbližšie štyri stretnutia odohrajú pred vlastným publikom.

„Tu sme doma a tu sa môžeme oprieť o super zázemie i fanúšikov. V Crow aréne to malo tiež svoje čaro, ale som rád, že je to už za nami a sme v tej správnej hale,“ zdôraznil 33-ročný český zadák, ktorý už začína orientovať svoju pozornosť na nedeľňajší duel proti Spišskej Novej Vsi. „S nimi je to vždy veľmi bojovné a vyrovnané. Záležať bude od presiloviek i oslabení, ale nemáme sa čoho báť. Pôjdeme si po víťazstvo. Doma potrebujeme bodovať a to je základný predpoklad pre ďalšie vylepšenie tabuľkového postavenia.

Spišiaci hrajú vo veľmi dobrej forme a z posledných piatich zápasov vyťažili až trinásť bodov. V tabuľke vlastnia o jeden bod viac ako naši chlapci a nedeľňajšia výzva je teda jasná.

„V poslednom čase k nám chodia samí rozbehnutí súperi, no zatiaľ sme každého dokázali skrotiť. Verím preto, že tak tomu bude aj v nedeľu,“ pousmial sa na záver Jaro Janus.