V Steel Aréne zabojujeme o vyrovnanie série

PRIDANÉ: 16.4.2022

V nedeľu 16. apríla nás čaká 6. semifinálový zápas Kaufland playoff Tipos extraligy, keď sa o 18:30 privítame v Steel Aréne HC Slovan Bratislava. Po 5 zápasoch je stav série 2:3 pre hostí a doma tak budeme bojovať o tretí bod.

HC Slovan Bratislava (1) – HC Košice (5) 3:2

1.zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 28. Yogan (Haščák), 36. Jääskeläinen (Takáč, Valach), 36. Yogan (Haščák), 50. Takáč (Jääskeläinen), 53. Rapuzzi (Yogan) – 7. Klhůfek (Parshin), 40. McPherson (Chovan, Klhůfek)

2. zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Góly: 39. Gachulinec (Takáč, Harris), 43. Takáč (Valach, Rapuzzi), 47. Harris, 49. Jääskeläinen, 60. Sersen, 60. Takáč (Valach) – 18. McPherson (Bartánus, Klhůfek), 44. Slovák (Lapšanský, Pereskokov)

3. zápas

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Lapšanský (Slovák, Pereskokov), 31. Ihnačák (Deyl, Saucerman), 59. Rogoň (Ihnačák, McPherson) – 29. Haščák

4.zápas

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Rogoň (Volgin, Šedivý), 60. Parshin (Chovan, Pereskokov), 60. Ihnačák (McPherson, Šedivý) – 51. Jääskeläinen (Harris, Breton).

5.zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 16. Jääskeläinen (Takáč, Yogan), 46. Yogan (Zigo, Sersen), 55. Yogan (t.s.) – 32. Rogoň (Parshin), 34. Pereskokov (Lapšanský, Šedivý)

V piatom semifinálovom zápase sa prvýkrát do vedenia dostal Slovan. Presilovú hru využil Jääskeläinen.  a domáci tak išli do vedenia. Oceliarom sa však zápas podaril otočiť v druhej tretine. V 32. minúte vystrelil Rogoň a presnou strelou vyrovnal. O dve minúty neskôr sa do úniku dostal Pereskokov a upravil na 2:1. Hneď po ňom mal ešte šancu Denis Parshin no on Petersa neprekonal. Slovanisti ale potvrdili, že im idú tretie tretiny.V 46. Minúte vyrovnal Yogan. Pár minút pred koncom dostali domáci možnosť samostatného nájazdu a opäť premieňal Yogan. Bratislavčania tak vyhrali 3:2 a ujali sa vedenia v sérii.

Dan Ceman, hlavný tréner HC Košice: „Je to hanba, že zlé rozhodnutie v závere ovplyvnilo tento dôležitý zápas. Určite to nemalo byť trestné strieľanie. Boli tam normálne preteky o puk.Zákrok Šedivého bol ledva na dvojminútové vylúčenie. Je to veľmi smutné, pretože zápas bol výborný.“

Andrej Podkonický, hlavný tréner HC Slovan: „Podarilo sa nám konečne ísť do vedenia, ale potom sme dostali najskôr náhodný gól a potom druhý po našej chybe. Chlapcov sme nabádali, aby stále dodržiavali systém a to nám napokon prinieslo úspech.“

Zostavy z posledného zápasu:

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa – Lukošík

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Romančík, Deyl, Saucerman – Rogoň, Chovan, Paršin – McPherson, Ihnačák, Klhůfek – Pereskokov, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý

Tešíme sa na vašu podporu v Steel Aréne. Zápas bude vysielaný aj na obrazovách RTVS Šport.