V utorok proti Liptovskému Mikuášu Ness Hockey Day s atraktívnym programom

PRIDANÉ: 25.2.2019

Program základnej časti Tipsport ligy 2018/2019 sa naplní v utorok 26. februára 2019. Ostáva odohrať jediné kolo a začne časť sezóny, na ktorú sa všetci tešíme – play-off. V záverečnom 57. kole privítajú Oceliari na vlastnom ľade hokejistov Liptovského Mikuláša. Zápas štartuje o 17:30.

Hlavný IT partner klubu spoločnosť Ness pre vás pripravila niekoľko aktivít v rámci svojho Ness Hockey Day. Na hokeji bude v sektore A12 až 200 „nessákov“, ktorí prídu podporiť HC Košice. A keďže nessáci sú veľkými fanúšikmi, pripravili aj súťaž, ktorou chcú podporiť náš neúnavný skvelý fanclub, ženúci každý zápas našich chlapcov vpred!

Fanclubáci zo svojich radov vyberú i 3 zástupcov, ktorých úlohou bude trafiť čo najviac pukov do kruhu s logom Ness. Za 3 trafené puky fanclub vyhrá blanu na bubon, ale za 6 trafených pukov fanclub vyhrá 2 blany na bubon a za 9 trafených pukov fanclub vyhrá 2 blany na bubon a megafón. Ceny odovzdajú najvyšší zástupcovia firmy Ness Digital Engineering.

Na zápase nebudú chýbať ani ďalšie známe a populárne aktivity: vystreľovanie tričiek do hľadiska, fotografovanie s Fotolabom a iné. Aký súper nás čaká?

Nedeľňajšie 56. kolo rozhodlo o tom, že Liptáci si svoju extraligovú príslušnosť nebudú musieť obhajovať v baráži. Výhrou 5:2 nad Popradom tam poslali Žilinu, keď sa z tímu nášho utorkového súpera presadili Michal Uhrík, Jakub Sukeľ, Róbert Huna, Marek Uram a Patrik Oško. Aktuálne tak na svojom konte majú 58 bodov, čo im stačí na 11. miesto. Na desiatu Detvu strácajú už 4 body a je jasné, že v tomto ročníku Tipsport ligy sa nepredstavia ani v play-off. Zápas na košickom ľade tak bude pre hráčov Liptovského Mikuláša posledným v tejto sezóne.

Prvé miesto v kanadskom bodovaní nášho súpera patrí skúsenému Róbertovi Hunovi. 33-ročný útočník nastúpil vo všetkých zápasoch svojho klubu v tejto sezóne a vsietil v nich 20 gólov, ku ktorým pridal aj 15 asistencií. Kapitán Martin Kriška sa pred záverom základnej časti zranil a aj preto má na svojom konte odohratých len 45 zápasov s bilanciou 7 gólov a 21 asistencií. Na treťom mieste kanadského bodovania Liptákov sa umiestnila dvojica útočníkov Marek Uram – Richard Huna. Prvý menovaný rozvlnil sieť súpera 13-krát a získal aj 14 asistencií. Jeho o 11 rokov mladší kolega nastúpil v 54 zápasoch, počas ktorých strelil 11 gólov a tiež 16-krát asistoval. Počas sezóny dostal v bráne najväčší priestor ruský legionár Anton Kislitsyn. 29-ročný rodák z Nižnekamsku odchytal 42 zápasov, v ktorých jeho úspešnosť dosiahla úroveň 89,8 %. Počas januára získali Liptáci z Dukly Trenčín skúseného Mareka Šimka. Ten v tejto sezóne nastúpil v 20 zápasoch a jeho úspešnosť bola 90,44 %, v troch zápasoch za svoj chrbát nepustil ani jeden puk.

Vzájomné zápasy s MHK 32 Liptovský Mikuláš  v tejto sezóne:
11. kolo – 12. október 2018 – HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2
22. kolo – 16. november 2018 – MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:7
33. kolo – 21. december 2018 – HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:0
44. kolo – 26. január 2019 – MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:2

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš z posledného zápasu proti HK Poprad:
MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Kurali, Suchý, Nádašdi, Nemec, Mezovský, Bača, Vybíral, Droppa – Žiak, Tamáši, Čenka – J.Sukeľ, Oško, Uram – Nechaj, Ro.Huna, Ri.Huna – Števuliak, Piatka, Uhrík

Podporme košických hokejistov v poslednom zápase základnej časti a vytvorme im vynikajúcu atmosféru. Nalaďme sa spoločne na víťaznú vlnu pred vyraďovacou fázou. Svoje lístky si môžete zabezpečiť aj dnes v sieti www.ticketportal.sk. Vyhnete sa tak čakaniu v rade k pokladni. Úvodné buly záverečného duelu Oceliarov v základnej časti sezóny 2018/2019 sa vhodí v utorok 26. februára o 17:30.

KOŠICE DO TOHO!