V utorok východniarske derby: na domácom ľade privítame Poprad!

PRIDANÉ: 24.11.2018

Hokejisti HC Košice naposledy v piatok zdolali maďarský DVTK Jegesmedvék Miskolc 2:1 po nájazdoch a v nedeľu vycestujú na ľad MHC Nových Zámkov, kde ukončia sériu zápasov na klziskách súperov. V utorok potom privítame v Steel aréne vo východoslovenskom derby Poprad. Nenechajte si ujsť tento atraktívny duel!

MHC Nové Zámky po výbornom vstupe v posledných troch zápasoch nestačili na svojich súperov, keď prehrali s MAC (3:4), Nitrou (2:4) a naposledy aj so Žilinou 1:2 po predĺžení. Aj vďaka tomu sa v tabuľke prepadli na 6. miesto a na ich konte svieti 47 bodov.

Neohrozeným lídrom v bráne Novozámčanov je ale reprezentačný brankár Andrej Košarišťan, ktorý dostal v tejto sezóne šancu na poslednom zraze národného mužstva. Jeho úspešnosť je na vynikajúcej úrovni – až 94,04 % a to ho radí na druhé miesto v lige. V 5 zápasoch si dokázal udržať aj čisté konto a spolu s trenčianskym Michalom Valentom sú lídrami v tomto ukazovateli. Útočník Andreas Štrach je na čele kanadského bodovania nášho nedeľňajšieho súpera. Popradský odchovanec nastúpil v tejto sezóne v 27 zápasoch a do štatistík si zapísal 9 gólov a 10 asistencií. Kapitán Adam Zbořil má na svojom konte o bod menej, ale s 10 gólmi je najlepším strelcom tímu z južného Slovenska. Najproduktívnejšiu trojicu uzatvára ďalší český útočník – Filip Bajtek. Doterajšia bilancia 27-ročného krídelníka je 9 gólov, 6 asistencií.

Zostavy HC Košice a MHC Nové Zámky z posledného kola:

Košice: Habal – Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Žitný – Nagy, Brophey, Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilár – Šoltés, Galamboš, Vrábeľ – Petráš, Krajňák, Klíma

Nové Zámky: Košarišťan – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, M. Novák, Ordzovenský, Hatala – Štrauch, Urban, Bajtek – J. Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Linet – Slávik, Fábry, Ondrušek – Ľ. Buc

Všetkých fanúšikov košického hokeja však pozývame predovšetkým na domáci zápas v utorok.

Privítame hokejistov Popradu a veru, máme im čo vracať. Popradčania naposledy odchádzali zo Steel arény s výhrou 1:0 a pripravili nám prvú domácu prehru. Ich momentálna forma ich vyniesla až na 3. miesto, kde sú so ziskom 53 bodov. V piatkovom súboji sa stretli s HK Nitra. Spod Zobora však odchádzali Popradčania s debaklom 2:7, keď sa strelecky presadili z tímu hostí len Samuel Takáč a Dávid Bondra.

Hra v presilových hrách Popradu patrí v tejto sezóne medzi najhoršie spomedzi všetkých účastníkov Tipsport ligy. Ich úspešnosť dosahuje len 11,57 %, čo predstavuje využitých 14 početných výhod zo 121! V ukazovateli ubránených oslabení sú však na tom o čosi lepšie. Popradčania sa museli brániť celkovo 114-krát a gól inkasovali len v 18.tich z nich, čo znamená úspešnosť 84,21 %.

Čech Tomáš Vošvdra sa v priebehu sezóny vypracoval na jednotku v bránke. Výborné výkony v poslednom čase ho vyniesli na čele brankárskych štatistík, ktorým kraľuje s úspešnosťou 95,07 %! V štyroch zápasoch si udržal aj čisté konto a je tak ďalším v poradí, hneď po Košarišťanovi a Valentovi.  Jeho krajan Patrik Nechvátal po príchode do Popradu dostal možnosť len v 2 zápasoch, ale tiež rozhodne nesklamal. Jeho doterajšia úspešnosť je na úrovni 97,30 %.

Kanadské bodovanie vedie najskúsenejší hráč z popradského tímu. Odchovanec Patrik Svitana, v 27 zápasoch tejto sezóny nastrieľal 7 gólov a na 13 nahral. Nasleduje ho ďalší účastník z posledných majstrovstiev sveta – Dávid Bondra. Ten na zisk 15 kanadských bodov potreboval 23 zápasov. S 13 gólmi je zároveň najlepším strelcom tohto tímu. ExKošičan Samuel Mlynarovič má rovnaký počet kanadských bodov, jeho bilancia je však 7 gólov a 8 asistencií. Útočník Marek Zagrapan, známy tiež z pôsobenia v Košiciach, strelil v tejto sezóne 6 gólov, na 8 nahral a spolu s Lukášom Paukovčekom (4 góly, 10 asistencií) im patrí v tejto štatistike 3. miesto.

Využite voľný čas počas týždňa a príďte podporiť Oceliarov v utorok do Steel arény. V boji o Východ a tiež v boji o ďalšie cenné body do tipsportligovej tabuľky budú potrebovať aj vašu pomoc! Spoločne im pripravme vynikajúcu atmosféru a požeňme svojimi hlasivkami. Neváhajte, vstupenky je možné zaobstarať už vopred prostredníctvom stránky www.ticketportal.sk.

Úvodné buly východoslovenského derby sa vhodí v utorok 27. novembra o 17:30! KOŠICE DO TOHO!