Víkendové výsledky mládeže

PRIDANÉ: 17.1.2022

Počas víkendu naša mládež odohrala svoje prvé zápasy po vynútenej prestávke. Prinášame vám výsledkový sumár aj s krátkym reportom.

Juniori

Naši dvadsiatkari mali na programe cez víkend dve domáce stretnutia s nepríjemnou Duklou Trenčín. Sobotňajší zápas, ktorý bol prvým po znovuotvorení ligy začali Oceliari aktívnejšie ako súperi. Niekoľko kozmetických chybičiek nás stálo viacero nepremenených tutoviek. V 8. minúte otvoril skóre nekompromisnou strelou od modrej Antonín Bartoš. Stalo sa to v presilovej hre. Tých v zápase nebolo málo. Druhú tretinu odohrali Košičania napriek oveľa vyššej streleckej aktivite o dosť horšie. Ani 22 striel im nestačilo na gól zatiaľčo na opačnej strane prišlo vyrovnanie. Ladislav Kuriš naplno zužitkoval nepozornosť našich obrancov. Ani 4 vylúčenia Trenčanov nezastavili. Každé oslabenie v tretine ustáli úspešne. Nervozita sa tak obrátila na košickú stranu. Rozhodcovia museli riešiť nejednu roztržku hráčov, ktorá mala schopnosť prerušiť hru aj na niekoľko minút. V 34. minúte prišiel ďalší trest. Na 1:2 zvýšil Nicolas Korbel. Košickí hokejisti však nesklonili hlavy. V šatni sa dobre namotivovali do záverečnej dvadsaťminútovky. Prakticky celé tretie dejstvo sa Trenčania iba bránili. Či už v dôsledku oslabovej hry alebo defenzívnej stratégie. Gól Oceliarov bol na spadnutie. Neraz trafili hráči dokonca žŕdku, no uvoľnenie prišlo až pol minúty pred sirénou. Druhýkrát v zápase sa presadil Antonín Bartoš. V predĺžení sme videli ďalšie vylúčenia a hra 3 proti 3 bola tak narušená. Košice dokázali nastreliť tyčku a o minútu na to aj brvno. Akákoľvek z týchto šancí mala potenciál stať sa gólom roka. Trenčania pri jedinom vážnejšom ohrození nášho gólmana taktiež trafili žŕdku. Rozhodovalo sa až v poslednej sérii nájazdov. Nesklamal nás ani brankár Sebastián Pribula, ani strelec rozhodujúceho nájazdu Jan Bartoš. Košice zvíťazili v dramatickom súboji a nabrali dostatok motivácie pred nedeľňajšou odvetou.

HC Košice 3:2sn HK Dukla Trenčín (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Góly: 8. Bartoš A. (Novota M., Novota A.), 60. Bartoš A. (Nagy, Bartoš J.), 65. Bartoš J. – 25. Kuriš (Drápal, Maruna), 34. Korbel (Sádecký, Pazdera).

Nedeľný zápas Košíc proti Trenčínu začal opäť viac hokejovo, menej agresívne. Do dobrej nálady sa dostali hostia, keď až dvakrát prekonali košickú defenzívu na konci prvej časti. Presadili sa Stránský a o minútu aj Korbel. Oceliarom sa vrátila daň za nepremenené šance až v polovici zápasu. Znižoval Jan Bartoš. Posledných 5 minút dejstva okorenili nepríjemné fauly, ktoré boli adekvátne potrestané arbitrami. Na oboch stranách bolo cítiť nervozitu. Napokon viac trestaní boli Trenčania, ktorí odpovedali na provokácie domácich hráčov. A práve toto ich napokon stálo vedenie. Presilovú hru v tretej tretine skrátil gólom Marián Štec a začínalo sa odznova – 2:2. Veľká túžba po víťazstve rozhodila následne chlapcov z metropoly východu. Dopúšťali sa marginálnych faulov z nepozornosti. Drámu do zápasu vniesol druhým gólom Trenčan Stránský. 7 minút pred koncom Košičania opäť prehrávali. Naši chalani si ale zachovali chladné hlavy a nenechali sa vylúčiť už ani raz. Vypýtali si faul dvojnásobného strelca Trenčína Stránského a v presilovke neváhali. Koncom 58. minúty vyrovnal stav duelu Patrik Barger. Ani v dnešnom predĺžení sa nehralo na istotu. Trvalo iba 2 minúty, pretože tretím gólom v sezóne zavŕšil ďalší triumf Košíc Marko Ragan.

HC Košice 4:3pp HK Dukla Trenčín (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Góly: 33. Bartoš J. (Vaculik, Nagy), 45. Štec (Nagy, Novota A.), 58. Barger (Bartoš A., Vaculik), 63. Ragan – 18. Stránský (Maruna, Sádecký), 19. Korbel (Sádecký, Pobežal), 53. Stránský (Vaňo, Križan).

Dorast

Dorastenci HC Košice si v Crow Aréne odbili cez víkend dvojzápas proti Nitre. Úvodný zápas začali lepšie naši hokejisti. V 8. minúte nás poslal do vedenia Oliver Orosz. Ani drobné zaváhania nás napokon nestáli nič podstatné a manko Nitranov ešte v 18. minúte navýšil Oliver Sivák. Vylúčenia zo začiatku druhého dejstva pravdepodobne rozhodili Košičanov natoľko, že nedokázali ubrániť viaceré útoky hostí z Nitry. V 30. minúte znížil Matthew Pavlík, ktorý si zároveň otvoril strelecký účet v lige. Po zbytočnom hákovaní sme pykali aj druhýkrát. V 32. minúte vyrovnal stav zápasu Michal Sobotka. Ani viacero presiloviek ku koncu druhej tretiny nepomohlo Košičanom dostať sa do vedenia. V záverečnej časti stretnutia išlo o 3 body. Skvelý odraz mali favorizovaní Nitrania. Presadili sa postupne Svitač, Greschner aj Tulaev. V 51. minúte bolo úlohou Košíc doťahovať už trojgólové zaostávanie. Strata nádeje vyvolala u našich hokejistov viac nervozity. Našťastie ďalší trest v podobe gólu už napriek oslabeniam neprišiel. Košice v sobotu podľahli Nitre 2:5.

HC Košice 2:5 MMHK Nitra (2:0, 0:2, 0:3)

Góly: 8. Orosz (Liščinský, Galický), 18. Sivák (Janočko, Makó) – 30. Pavlík (Sachs, Kováč), 32. Sobotka (Šucha, Svitač), 46. Svitač (Sobotka, Liko), 51. Greschner (Kutnár), 52. Tulaev (Král).

Po nepríjemnej prehre zo soboty mali čo napravovať reprezentanti Košíc U18. Šance sa vyskytovali v úvode stretnutia síce na oboch stranách, no Nitrania nás dokázali prestrieľať. Ich pokusy napokon rozkvitli po prvom góle z hokejky Denisa Ácsa. O 2 minúty neskôr skóroval aj Tulaev. Ani druhé dejstvo sa nezačalo vyvíjať priaznivo pre Košičanov. Po 2 minútach tretiny presne vypálil Sobotka a netrvalo dlho, aby sa presadil aj Balko. Presvedčivé vedenie hostí rezultovalo vo viacerých fauloch. Tie si hráči medzi sebou opätovávali až do sirény. Presilovú hru na rozhraní tretín využil Samuel Liko a poslal Nitranov už do päťgólového vedenia. Napriek hry v oslabení dokázali poslať za chrbát košického gólmana aj šiesty puk. Autorom gólu bol Maroš Svitač. Nasledovalo opäť hluché hokejové obdobie plné prehreškov proti pravidlám. Košice oslabenia zvládli, no naopak Nitra nie. O jediný čestný zásah z našej strany sa zaslúžil Matúš Mergleský. Košickí dorastenci zo zápasu odchádzali frustrovaní, no s vedomím, že bez chýb by nepoznali príchuť úspechu.

HC Košice 1:6 MMHK Nitra (0:2, 0:2, 1:2)

Góly: 54. Mergleský (Orosz, Liščinský) – 18. Ács (Kodhaj, Ďurina), 20. Tulaev (Hazucha, Král), 22. Sobotka (Svitač), 27. Balko, 41. Liko (Král, Kováč), 46. Svitač (Sobotka).

HT8

Chlapci z HT 8 si v sobotu od deviatej hodiny zmerali sily s rovesníkmi z Humenného. Prvý gól zápasu padol už na začiatku druhej minúty zápasu. Skóre otvorili hostia zásluhou Chautura. Mladí Oceliari na tento gól dokázali odpovedať o 90 sekúnd, kedy sa presadil Jakub Liba. Nerozhodný stav však opäť netrval dlho. So začiatkom piatej minúty prišiel aj druhý presný zásah hosťujúceho Chautura. Vedenie levom z Humenného vedenie vydržalo do polovice trinástej minúty, kedy domáci znova zrovnali krok. Strelcom gólu bol Petro.

Druhú tretinu začali Košičania vo výhode presilovej hry, ktorú síce v gól nepretavili, ale pár sekúnd po jej skončení išli prvýkrát do vedenia po góle Róberta Krajňáka. V 29.minúte boli hostia v oslabení, no aj napriek tomu,že boli na ľade od jedného menej dokázali skórovať. Hattrick zavŕšil najproduktívnejší hráč humennských levov - Tomáš Chautur.

Tretie dejstvo začalo za vyrovnaného stavu a ani jeden z tímov nechcel spraviť výraznú chybu, ktorá by mohla rozhodnúť zápas. Bolo jasné, že tím, ktorému sa podarí strelil najbližší gól výrazne nakloní zisk troch bodov na svoju stranu. Napokon v 54. minúte si hostia prinavrátili vedenie vďaka Janošovi a na konečných 3:5 uzavrel skóre o 3 minúty na to Samuel Horvat.

HC Košice 3:5 Humennské Levy (2:2,1:1,0:2)

Góly: 3. Liba (Mižišin), 13. Petro (Štefanov), 22. Krajský (Bartoš) - 2. Chautur (Horvat), 5. Chautur (Janošov), 29. Chautur (Janošov), 54. Janošov (Chautur), 57. Horvat

HT7

O rok mladší chlapci z HT 7 si zmerali sily s rovnakým súperom. Zápas mal podobný priebeh ako ten predchádzajúci. Na konci druhej minúty otvoril skóre Godžak. Vedenie hosťom nevydržalo a 2 minúty a domáci Oceliari vyrovnávali z hokejky Janočka. Na vyrovnávací gól Košičania nadzviali koncom ôsmej minúty. Prvýkrát v zápase ich do vedenia poslal Bata. Rovnako ako hostia ani domáci neudržali vedenie dlhšie ako dve minúty. Druhým gólom v stretnutí vyrovnával Godžak.

V druhej tretine diváci videli dva góly. Najprv v 28. minúte poslal Košice po druhýkrát v zápase do vedenia svojim druhým presným zásahom v zápase Bata. O 5 minút na rozdiel dvoch gólov Michalčo. Týmto rozdiel sa išlo aj do šatní.

V tretej tretine toho diváci v Crow Aréne už veľa nevideli. Posledné slovo v zápase mali domáci. V 44.minúte uzavrel skóre zápasu svojim druhým gólom Michalčo. Nič podstatné sa potom už v zápase neudialo a košickí mladíci si z duelu odniesli plný počet bodov.

HC Košice 5:2 Humennské Levy (2:2,2:0,1:0)

Góly: 4. Janočko (Jankuš), 8. Bata (Borovský),  28. Bata (Borovský), 34. Michalčo (Medvec) 44.Michalčo(Bata) - 2.Godžak (Danko,Čekovský), 10. Godžak (Dirbák)

HT6 a HT5

Svoje zápasy odohrali aj kategórie HT 6 a HT 5. Obidve kategórie si pripísali úspešný návrat po nevynútenej pauze.

HT 6 | HC Košice - HK ŠKP Poprad 6:0 (5:0,6:2,5:1)

HT 5 | HC Košice - Mládež HC 46 Bardejov 6:0 (4:0,5:1,5:1)