Víkendové výsledky mládeže

PRIDANÉ: 24.1.2022

Mládežnícke kategórie oceliarov tento víkend neodohrali všetky naplánované zápasy. Duely juniorov a dorastencov boli odložené. Napriek tomu sa aspoň časť košických tímov dostala do akcie a tu sú ich výsledky.

Kadeti, ktorí doposiaľ ešte neprehrali ani jeden zápas si v nedeľu zmerali sily proti Michalovciam. Prvá tretina zápasu nepriniesla žiadny gól aj napriek tomu, že Košice hrali až štyri oslabenia počas úvodného dejstva. Diváci na gól čakali až do polovice zápasu, kedy otvorili skóre domáci vo vlastnom oslabení zásluhou Židzika. Vedenie sa im nepodarilo udržať dlho a ešte počas početnej prevahy dokázali Oceliari vyrovnať po góle Kvietka. V závere tretiny prišlo ešte vylúčenie domáceho autora prvého gólu a presilovú hru si hostia preniesli do úvodu tretej tretiny.

S početnou prevahou dokázali naložiť najlepšie ako sa dalo a už v 37 sekunde tretej tretiny poslal Košičanov do vedenia Tomka, ktorý tečoval Kubizniakovo nahodenie od modrej. V 46. Minúte zvýšil vedenie svojím prvým gólom v sezóne Filip Majoroš. Polovica 49. Minúty stretnutia priniesla vzájomné vylúčenie pre domáceho Čuvana a Košičana Majoroša. Hru 4 na 4 a viac priestoru na ľade využili domáce Michalovce na zníženie. Matta sa dostal za obranu a v brejkovej situácii zakončil pomedzi betóny košického brankára. V 55. Minúte vrátil Košice do dvojgólového vedenia Pavlík, ktorý medzi kruhmi zachytil nepresnú rozohrávku a perfektne zakončil. Záver zápasu domácemu tímu nevyšiel a kvôli dvom vylúčeniam sa obrali o šancu skorigovať, či zápas vyrovnať.  Košičania túto ponúknutú šancu využili na spečatenie výhry využitou presilovou hrou 5 na 3 po góle Kvietka.

HK Mládež Michalovce 2:5 HC Košice (0:0,1:1,1:4)

Góly: 33. Židzik (Matta), 50. Matta – 34. Kvietok (Zdražil, Majoroš), 41. Tomka (Kubizniak), 46. Majoroš (Král), 55. Pavlík, 59. Kvietok (Novák, Horňák)

HT 8

Hokejisti ôsmeho ročníka sa predstavili cez víkend na spišskom ľade proti tímu Indians. Súboj sa od začiatku javil ako vyrovnaný. Na gól Ambrózyho z domácich radov odpovedali naši vďaka presilovej hre. Strelcom vyrovnávajúceho gólu bol Alex Bodnár. Aktívny Ambrózy poslal Spiš aj druhýkrát do vedenia a naši mali čo robiť, aby dokázali likvidovať spišskú aktivitu. V priebehu 14. minúty sa za Košice zaskveli Murin aj Štefanov a prvýkrát sme viedli. Našu radosť ešte koncom 14. minúty skazil Grič. Dlhá gólová odmlka trvala až do 33. minúty, keď na 3:4 skóroval Valent. Na úspech tohto reprezentanta Košíc nadviazal aj Krajňák a zabezpečil Oceliarom rozhodujúce vedenie v zápase. Do záverečnej tretiny sme vstupovali s dvojgólovým vedením a očami pre tri body. V 41. minúte sa snažil tretím gólom v zápase situáciu skomplikovať Ambrózy, no gól Štefanova nám vrátil požičané. V závere zápasu hrali Indiáni zo Spiša na hranici pravidiel, za čo aj pykali. Presilovku využil gólovo Alex Bodnár a Košice zvíťazili 7:4.

HK Spiš Indians 4:7 HC Košice (3:3, 0:2, 1:2)

Góly: 8. Ambrózy (Bango), 11. Ambrózy (Novák), 14. Grič (Novák), 41. Ambrózy (Novák, Grič) – 10. Bodnár (Valent), 14. Murin (Kolbašský), 14. Štefanov (Valent, Ďurčo), 33. Valent (Sabol), 40. Krajňák (Mižišin), 43. Štefanov (Valent), 51. Bodnár (Valent, Sabol).

HT 7

Chlapci z ligy starších žiakov 7. ročníka odcestovali na víkend do Kežmarku, kde mali proti domácim odohrať jeden zápas. Jednoznačným favoritom stretnutia boli Košičania, ktorí sa dostali ako prví do vedenia. Na gól z hokejky Lukáša Trusu rýchlo odpovedal Matej Kron z domácich radov. Strelecká aktivita našich hokejistov dokázala tlačiť Kežmarčanov natoľko, že do 60 sekúnd od vyrovnávajúceho gólu inkasovali ešte dvakrát. Presadili sa BorisKačmáry. Frustrácia domácich sa prejavila vo vylúčeniach a naši pri presilovke neváhali – Kačmáry zvýšil na 4:1. Kežmarok dokázal opäť odpovedať na začiatku druhej tretiny, no to bol posledný úsek zápasu, keď pociťovali ešte nejakú nádej na víťazstvo. Následne sa efektivita košických striel náhle zvýšila a po góloch BorovskéhoAntola sme viedli už o 4 góly. Postupne sa ešte presadili znova Borovský aj Trusa, čím zvýšili na 2:8 a Kežmarčania sa dopúšťali zbytočných faulov a roztržiek. Posledný presný zásah domácich zaknihoval Nemeš, pričom záverečné dejstvo sa odohralo už len v úlohách Košíc. Naši hráči pridali ešte 5 gólov, z chuti si zastrieľali a z Kežmarku si odviezli plný bodový zisk.

MHK Kežmarok 3:13 HC Košice (1:4, 2:4, 0:5)

Góly: 10. Kron (Horanský), 22. Nemeš (Jankura, Host), 40. Nemeš (Andráši, Frisik) – 8. Trusa (Antol, Havír), 11. Boris (Antol), 11. Kačmáry (Borovský, Jankuš), 12. Kačmáry (Borovský, Karabáš), 24. Borovský (Kačmáry), 26. Antol (Medvec), 28. Borovský (Kačmáry), 30. Trusa (Medvec, Antol), 45. Kačmáry (Havír, Červinka), 46. Michalčo (Verebes), 49. Borovský (Karabáš), 51. Trusa (Antol), 58. Antol (Havír, Boris).

HT 6 a HT 5

Podobne ako ôsmaci tak aj naši šiestaci a piataci nastúpili proti rovnakému súperovi – Spiš Indians. Obe kategórie si so súperom zo Spiša dokázali poradiť pomerne jednoznačne.

HT 6 | HK Spiš Indians – HC Košice 0:6 (1:9,0:8,3:11)

HT 5 | HK Spiš Indians – HC Košice 0:6 (0:6,2:4,2:3)

HP 4

Prípravkári svoje zápasy odohrali v Gelnici proti domácemu klubu HK Slovan Gelnica. Tím HC Košice bol rozdelený na mužstvo HC Košice čierny a mužstvo HC Košice oranžový. Hralo sa turnajovým spôsobo.

1. zápas HK Slovan Gelnica – HC Košice čierni 6:4

2. zápas HK Slovan Gelnica – HC Košice čierni 7:4

1. zápas HK Slovan Gelnica – HC Košice oranžoví 2:11

2. zápas HK Slovan Gelnica – HC Košice oranžoví 3:11