Víkendové výsledky mládeže

PRIDANÉ: 21.3.2022

Aj tento víkend nás reprezentovali hokejisti mládežníckych kategórií. O tom, ako sa im darilo si môžete prečítať v tomto komplexnom zozname riportov.

Juniori

V piatok zamierila naša juniorka do Zvolena, kam prišli dokázať skvelú formu najhorúcejšieho favorita na extraligový triumf. Do zápasu vstúpili naši hokejisti ako favoriti. Na úvodný gól sme čakali do 13. minúty, no našťastie prišiel z hokejky Košičanov. Prihrávku Lukáša Vaculika upratal do brány Marko Ragan. V posledných dvoch minútach tretiny nám domáci ponúkli dve presilovky a ani jednu z nich si hráči neodsedeli až do konca. Na 2:0 z pohľadu Košíc zvýšil Martin Tvrdoň a tretí zásah patril Andrejovi Kissovi. V druhom dejstve sa museli neraz brániť aj naši hokejisti, ale odpoveď domácich neprišla v početnej výhode. V 34. minúte znížil Georgii Safronov. Zvolenčania si opäť čas pred sirénou skomplikovali vylúčeniami – tentokrát hrali len v trojici. Východisko bolo predpokladané – Košičania zvýšili zásluhou Oleksandra Plokhotnika. Začiatok záverečnej časti patril ďalšiemu gólu Oceliarov – Samuel Nagy využil stále prebiehajúcu presilovú hru a pochoval nádeje hráčov spod Pustého hradu. O dve minúty pridal ďalší kúsok Krasnozhon – 6:1 pre Košice. Pohodlný záver zápasu dotvoril siedmym gólom hostí Alex Novota. Košičania rozdrvili domáci výber rozdielom triedy.

HKM Zvolen – HC Košice 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)

Góly: 34. Safronov (Gaško) – 13. Ragan (Vaculik, Krasnozhon), 19. Tvrdoň (Jacko, Nagy), 20. Kiss (Krasnozhon, Plokhotnik), 40. Plokhotnik (Bartoš J., Kiss), 41. Nagy (Barger, Tvrdoň), 43. Krasnozhon (Novota A., Jadrný), 56. Novota A. (Krasnozhon, Jadrný).

V sobotu sa Košičania stretli so Zvolenom už na domácom ľade. O to väčšia bola motivácia Oceliarov. Úvod zápasu dokázali našim hokejistom hostia ešte znepríjemňovať, no všetko sa zlomilo už v prvom dejstve. Dôležitý otvárací gól stretnutia strelil Lukáš Vaculik v 11. minúte, čím využil presilovku. V prvých sekundách prostrednej časti zvýšil Andrej Kiss taktiež v presilovke. Skvele naladení domáci hráči pokračovali o minútu gólom Samuela Nagya. Marginálne herné chyby v podobe faulov a následných vylúčení dokázali ubrániť. Barger a Ján Bartoš poslali Košice už do 5-gólového vedenia. Naopak v presilovkách Košíc padali góly cez víkend jedna radosť. V tejto sa presadil Andrej Kiss. Koncom 34. minúty však Beluškovo hákovanie oplatil v trestnom streiľaní Zvolenčan Babeliak. V záverečnej dvadsaťminútovke Košičania opäť využili powerplay zásluhou Vaculika. V 47. minúte Lukáš Vaculik pridal aj tretí zásah v zápase. Bol to už jeho 22. gól v sezóne. Hetriku sa dočkal aj Andrej Kiss a to paradoxne vo vlastnom oslabení Košíc. Posledný gól zápasu padol ešte vyše 10 minút pred záverečnou sirénou z hokejky Zoltána Nováka. Košičania opäť potvrdili úlohu favorita dominantným spôsobom.

HC Košice – HKM Zvolen 10:1 (1:0, 5:1, 4:0)

Góly: 11. Vaculik (Plokhotnik, Novota M.), 21. Kiss (Plokhotnik, Novota M.), 22. Nagy (Tvrdoň, Ragan), 28. Barger (Kiss, Novota A.), 31. Bartoš J. (Nagy, Eperješi), 32. Kiss (Plokhotnik, Vaculik), 43. Vaculik (Plokhotnik, Kiss), 47. Vaculik (Plokhotnik, Kiss), 49. Kiss (Vaculik, Ragan), 50. Novák (Barger, Novota A.) – 34. Babeliak.

Dorast

Po stredajšej prehre proti Martinu 3:6 čakal Oceliarov – dorastencov ďalší neľahký súper – Žilina. Na ich vlastnom ľade však začali lepšie naši hokejisti. V 5. minúte otvoril skóre za početnej prevahy Marko Vinclér, na ktorého onedlho nadviazal aj Richard Komendát. Začiatkom 8. minúty už znížil Zrebný a Žilinčania sa snažili o rýchle vyrovnanie. Otvorenú ofenzívnu partiu zužitkoval naopak Dávid Havadej a Košičania už viedli o dva góly. Ešte sa hosťom podarilo pridať jeden zásah len dve sekundy pred vypršaním časomiery. Autorom gólu bol Martin Kuzár. Pohodlný náskok mohla komplikovať chuť Žilinčanov strieľať. V druhej tretine sa ani jednému zo súperov nedarilo prekvapiť brankárov, a tak nastupovala nervozita. Efektivita hrala v prospech hostí a tí to plánovali potvrdiť aj v záverečnom dejstve. Mužstvá sa naďalej nechávali strhnúť emóciami a počínali si v súbojoch neopatrne, z čoho plynuli ďalšie vylúčenia. Podstatné pre nás bolo práve vylúčenie Byrosa z radov domácich, pretože v presilovej hre pridal piaty košický gól do siete domácich Dávid Havadej. Jeho kontroverzný počin po strelení gólu však arbitri ihneď potrestali. Napriek tomu neprišla už žiadna odpoveď a Košice si zabezpečili prvé tri body víkendu.

MsHKM Žilina – HC Košice 1:5 (1:4, 0:0, 0:1)

Góly: 8. Zrebný (Koštek, Kopij) – 5. Vinclér (Komendát, Barger), 7. Komendát (Galický, Orosz), 13. Havadej (Kuzár, Liščinský), 20. Kuzár (Komendát, Valent), 55. Havadej (Kuzár, Liščinský).

V nedeľu pokračoval dvojzápas v Žiline. Popracovať na stratégii mali najmä domáci. Košičanom sa pri ich defenzívnej hre ťažšie lámala obrana. Žilina zapracovala aj na hernom nastavení v oslabeniach a v prvej tretine neinkasovali. Košice ubránili obe oslabenia. Strelecky boli aktívnejší o niečo viac ako v sobotu hostia, no ani tri presilové hry v prostrednej časti zápasu nestačili mladíkom z metropoly východu na otvorenie skóre. Každý gól v tretej tretine tak mohol rozhodnúť zápas. Domáci bránili urputne, no občas až na hrane faulov. Napokon sa kvôli hlúpym faulom vystavili zápas rozhodujúcemu nebezpečenstvu. Trest prišiel v presilovke hostí z hokejky Olivera Siváka, pre ktorého to bol 6. gól v ročníku. Košičania v záverečných minútach ešte bránili vo štvorici, no domácim sa už nepodarilo so zápasom nič urobiť. Po poslednej siréne sa pustili hráči do šarvátky, v ktorej museli dodatočne udeľovať fauly rozhodcovia. Ten najvážnejší priestupok si dovolili Vlci. Napádali rozhodcov. Nič to už na výsledku nezmenilo o Košice si odviezli zo stredného Slovenska plný bodový zisk.

MsHKM Žilina – HC Košice 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 53. Sivák (Havadej, Galický).

Kadeti

Aj košickí kadeti zamierili cez víkend do Žiliny, kde ich čakal náročný zápas. Sobotňajšie stretnutie prinieslo vyrovnaný priebeh zápasu. Už od úvodu sa hra prelínala zo strany na stranu. Strelecky boli o málo aktívnejší domáci hokejisti. Paradoxne gól prišiel z hokejky hosťujúceho hráča Ericha Tótha. Košice premenili prvú presilovku a do druhej tretiny mali navrch. V 24. minúte prišla odpoveď domácich – Valášek vyrovnal na 1:1 a začínalo sa odznova. Košičanom to zobralo motiváciu. Nepridal tomu ani faul Kubizniaka. Deorganizovanú hru potrestali ešte pred 30. minútou v krátkom slede Olejník a Valášek – 3:1 pre Žilinu. Košičania museli potom ešte raz brániť vo štvorici. Zo šatne museli vyjsť silnejší a stalo sa. Stačilo len 13 sekúnd poslednej tertiny a Tobiáš Jaroš znížil na rozdiel jedného gólu. Rovnaký strelec sa presadil aj o 4 minúty neskôr a Žilina tak mohla náhle prísť o všetko. Zmenená hra Košíc prinútila domácich počínať si nedovolene. Nepríjemné fauly však Košice nevyužili. Zápas  poriadne okorenila hromadná bitka v 59. minúte. Ani množstvo vylúčení už gól neprinieslo a mužstvá sa rozlúčili deľbou bodov.

MsHKM Žilina – HC Košice 3:3 (0:1, 3:0, 0:2)

Góly: 24. Valášek (Olejník), 29. Olejník (Valášek, Kraľovanský), 30. Valášek (Mindek) – 12. Tóth (Horňák), 41. Jaroš (Tomka), 45. Jaroš (Pavlík, Tomka).

V nedeľu už Košičania korčuľovali na ľade Michaloviec. V tomto zápase boli naši hokejisti favoritmi. Najprv sa však previnili hákovaním pri samostatnom úniku domáceho hráča a ten v následnom trestnom strieľaní neminul. Lörinc – 1:0 pre Michalovce. Košičania mali zlý úvod do zápasu, ale dočkali sme sa vyrovnania. Najlepší hráč tímu Tobiáš Jaroš nenechal spoluhráčov visieť. Krátko nato prišla ďalšia komplikácia – Ivan Matta poslal Michalovce opäť do vedenia. Odpoveď Košíc prišla o tri minúty. Vyrovnával Max Zdražil. Prvá tretina sľubovala vyrovnaný priebeh zápasu, čo si domáci mohli iba pochvaľovať. Záujem o tri body zo zápasu ústil až do vyhrotených súbojov. Fauly ostali potrestané iba vysedávaním na trestných laviciach. To podstatné sa dialo až po 30. minúte. V druhej tretine sa ujali vedenia hostia zásluhou Regináča a Jaroša. Michalovce si dali za úlohu hrať v piatich, čo sa im v záverečnom dejstve darilo, ale ani vylúčenia Košíc nestačili na zdramatizovanie zápasu. V priebehu 15 sekúnd 51. minúty sa presadili aj Šimon Janke a Samuel Tomka – 6:2 pre hostí – bolo rozhodnuté. Poslednú korekciu v zápase udelil Židzik. Košice napriek tomu zvíťazili 6:3.

HK Mládež Michalovce – HC Košice 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Góly: 6. Lörinc, 10. Matta (Židzik, Bačo), 59. Židzik (Bačo, Čižmár) – 10. Jaroš (Tomka, Pavlík), 13. Zdražil, 32. Regináč (Murin), 38. Jaroš (Horňák, Tomka), 51. Janke (Jaroš), 51. Tomka (Pavlík).

HT 8

Naši starší žiaci 8. ročníka sa predstavili cez víkend v súboji proti Liba Academy – mestským rivalom. Zápas sľuboval poriadne a vyrovnané derby. Od úvodu sa hráči HC Košice dopúšťali zbytočných a nepozorných faulov. Obe presilovky hráči akadémie využili. Najskôr to bol Stančík a potom aj Tóth – 2:0. Za takého stavu sa odišlo aj do šatní, no viaceré oslabenia hráčom HC Košice vyčerpali energiu. V 22. minúte sa kvázi hosťujúci tím dočkal zníženia. Presadil sa Dávid Murin. V 34. minúte ostali po pästnom súboji vylúčení na oboch stranách dvaja hráči. Derby ako sa patrí. Boj o metropolu východu pokračoval ďalej. V 35. minúte vyrovnal Róbert Krajňák. Lepší priebeh zápasu pred posledným dejstvom sme si ani nemohli priať. V tom sa previňovali viac hráči akadémie. Avšak aj to jediné oslabenie klubu HC Košice potrestali. V 57. minúte rozhodol o víťazstve Liba Academy Adam Peter Kopera.

Liba Academy 11 Košice – HC Košice 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 4. Stančík (Rapavý, Kopera), 5. Tóth (Juhás, Blaško), 57. Kopera (Sabo) – 22. Murin (Valent, Bodnár), 35. Krajňák (Balogh).

HT 7

Starší žiaci 7. triedy odohrali cez víkend jediný duel na ľade bardejovskej mládeže. Absolútnu dominanciu Košíc bolo možné očakávať. Košice prestrieľali súpera viac ako trojnásobne! Efektivita 36 % hovorila sama za seba. Už v úvodnom dejstve udreli hostia päťkrát, pričom jeden gól vsietili v oslabení. Druhá tretina bola na góly najbohatšia. Ponúkla 8 košických a 1 bardejovský presný zásah. Nejeden gól padol v presilovej či oslabovej hre. Záver zápasu patril Košiciam, ktoré pridali k 13-tim aj ďalších 5 gólov a porazili Bardejov 18:1. Najlepšie sa prezentovali Lukáš Trusa (4 góly) a hetrik pridal aj Lukáš Bojčík.

Mládež HC 46 Bardejov – HC Košice 1:18 (0:5, 1:8, 0:5)

Góly: 33. Žofaj (Tomčo) – 4. Medvec, 14. Michalčo (Havír), 15. Antol (Trusa, Medvec), 16. Paľa (Bata), 18. Trusa (Bojčík, Medvec), 21. Bojčík (Medvec), 22. Borovský (Bata), 23. Havír (Šoltys, Michalčo), 24. Bojčík (Antol, Boris), 28. Trusa (Bojčík, Boris), 30. Trusa (Antol), 37. Antol (Bojčík), 39. Bojčík (Antol, medvec), 42. Havír (Bojčík), 47. Trusa (Antol, Bojčík), 51. Borovský (Janočko, Bata), 58. Janočko (Bata), 60. Antol (Bojčík).