Víkendové výsledky mládeže

PRIDANÉ: 29.3.2022

Popri zápasoch play-off nášho A-mužstva sa počas víkendu odohrali aj zápasy mládežníckych kategórií. Prinášame vám sumár všetkých výsledkov.

Dorast

Cez víkend privítali naši dorastenci na domácom ľade Skaličanov. Do úlohy favorita sa mali vžiť naši hokejisti – očakávania boli veľké. Úspešnejšie začali Košičania, a to gólom Michala Liščinského v 6. minúte. Krátko na to odpovedali aj hostia – presadil sa Radoslav Duban. Prvá tretina sa zaobišla bez akýchkoľvek udelení trestov. Lepší úvod do prostrednej časti mali opäť domáci. Gólom Martina Kuzára sa dostali opäť do vedenia. V 28. minúte nadviazal na pozitívnu vlnu v radoch domácich Marko Vinclér a druhýkrát sa presadil aj Martin Kuzár. Hráči Skalice sa nevedeli vyhýbať drobným faulom. Napokon však ani jeden gól neinkasovali v početnej nevýhode. V 51. minúte zhoršil štatistiky košickému gólmanovi Ptáček. 5 minút pred poslednou sirénou dal bodku za stretnutím Richard Komendát. Košice zvíťazili 5:2.

HC Košice – MHKM Skalica 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Góly: 6. Liščinský (Vinclér, Havadej), 21. Kuzár (Liščinský, Galický), 28. Vinclér (Makó), 30. Kuzár (Sivák, Komendát), 55. Komendát (Kimák, Beluško) – 7. Duban (Sakmár), 51. Ptáček (Zálešák, Duban).

Kadeti

V lige kadetov sa cez víkend stretli mužstvá Baranov Banská Bystrica a HC Košice. Očakávali sa vyrovnané duely. Sobotňajšie stretnutie nebolo úplne defenzívne, no práve obrancovia si plnili svoje úlohy veľmi dobre. Po prvej siréne sa hráči pobrali do šatní za bezgólového stavu. Až druhá tretina priniesla o niečo viac akcie. Hráči sa nevyhli faulom ani nešportovému správaniu. Skóre otvoril v 37. minúte Sedliačik a domácich poslal do vedenia. O niečo vyššiu streleckú aktivitu Baranov vyšperkoval druhým gólom domácich Ján Škamla. Košičania mali jednoznačnú úlohu pred treťou tretinou – stiahnuť dvojgólové manko. Situácia našim chlapcom nahrávala, pretože Bystričania veľakrát hlúpo faulovali. Nezdar našich hokejistov sa odrazil na frustrovanom správaní. Všetko vyvrcholilo gólom Martina Šunu v 58. minúte. Košičania museli v sobotu uznať úspech súpera.

Barani Banská Bystrica – HC Košice 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 37. Sedliačik (Jonás), 39. Škamla (Kudelka, Jančo), 58. Šuna.

Do nedeľňajšej odvety sa naladili mladí Oceliari o trochu lepšie. V útoku nešetrili súperovho brankára a strieľali na neho z akejkoľvek pozície. Napriek dvom presilovkám našich kadetov v prvej tretine gól nepadol. Bojovný výkon predvádzali obe mužstvá aj v prostrednej časti. Aj tú hráči obohatili o presilové hry, ale obaja brankári dovtedy úspešne bránili svoju sieť. Každé jedno vylúčenie v poslednom dejstve vystavovalo mužstvo nebezpečenstvu rozhodujúceho gólu. Napriek tomu došlo k nejdenému previneniu na oboch stranách. Napokon jediný gól dňa strelil presne dve minúty pred sirénou Šimon Janke v presilovej hre. Košičania si z víkendu priniesli domov 3 body.

Barani Banská Bystrica – HC Košice 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 58. Janke (Tomka, Jaroš).

HT 8

Na michalovskom ľade sa v sobotu predstavili hokejisti 8. ročníka základných škôl. Už v 5. minúte otvoril skóre Róbert Krajňák a Košičania viedli. V 11. minúty prišlo však vyrovnanie veľmi aktívnych domácich z hokejky Mattu – 1:1. Skvelý úvod do druhej tretiny zužitkoval Matúš Petro a opäť poslal HC Košice do vedenia. Michalovčania dokázali odpovedať aj na tento gól, no až o 11 minút neskôr. Presadil sa Majerník. Domáca mládež prestrieľavala našich hokejistov na plnej čiare, ale efektivita mladých Košičanov dosahovala násobne vyšších čísel ako na strane Michaloviec. Ešte pred druhou sirénou pridal 17. gól sezóny Adam Štefanov. Aj posledné dejstvo započali hostia z Košíc úspešne. Prvý gól v sezóne si pripísal na konto Samuel Kažimír. Jeho gólom sa spečatilo víťazstvo Košíc 4:2.

HK Mládež Michalovce – HC Košice 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 11. Matta (Jenčík), 32. Majerník (Matta) – 5. Krajňák (Bartoš A.), 21. Petro (Valent), 38. Štefanov (Valent), 42. Kažimír (Bodnár).

HT 7

Siedmaci sa predstavili na ľade Popradu a vôbec prvýkrát v tomto ročníku pocítili pachuť prehry. Popradčania viedli po prvej tretiny 2:0 zásluhou Šromovského a Olekšáka, ktorý sa presadil aj v 32. minúte. V 35. minúte znížil na 1:3 z pohľadu Košíc Borovský, avšak do prestávky pridali domáci ešte dva presné zásahy z hokejok Štrbíka a Kalmana. Záverečná dvadsaťminútovka priniesla ešte tri presné zásahy domácich, autormi boli Petrek, Štrbík a Šromovský.

HK ŠKP Poprad 8:1 HC Košice (2:0, 3:1, 3:0)

Góly : 8. Šromovský (Figula), 18. Olekšák, 32. Olekšák (Šromovský, Štrbík), 38. Štrbík (Horváth, Olekšák), 39. Kalman (Malinovský), 42. Petrek (Polák), 55. Štrbík (Olekšák), 57. Šromovský (Štrbík, Olekšák) – 35. Borovský (Kačmáry, Tóth)

HT 6 a HT 5

Šiestaci si hravo poradili so svojím súperom v Kežmarku, piataci remizovali na ľade Bardejova.

HT 6 | HKM Kežmarok 0:6 HC Košice (3:6,3:4,1:4)

HT 5 | Mládež HC 46 Bardejov 3:3 HC Košice (0:2,1:0,0:0)