Výsledky mládeže: Jednoznačné víťazstvo juniorov proti Slovanu, HT7 s výhrou v Sabinove

PRIDANÉ: 21.2.2022

JUNIORI

Naši juniori tento víkend hostili bratislavský Slovan. V odvekom derby historických klubov mali navrch domáci. O tom, že nebudú šetriť súpera ich presvedčili už v prvej tretine víkendového dvojzápasu. Dva rýchle góly Oceliarov obstarali Zoltán NovákMarián Štec. V závere úvodného dejstva ešte zvýšil aj veľmi produktívny útočník Krasnozhon. V druhej tretine sa začala prejavovať frustrácia Bratislavčanov, ktorí dostali aj tímový trest za nešportové správanie. Paradoxne ako prví v prostrednej časti udreli práve oni. O gól sa postaral Pisarovič. Trojgólové vedenie vrátil domácim Lukáš Vaculik. Len 16 sekúnd po úvodnom vhadzovaní tretej tretiny pridal presný zásah v oslabení Miroslav Novota. Na jeho trefu neskôr nadviazal tretím gólom Alex Novota. Gólovú bodku za víťazstvom Košíc napísal Samuel Nagy. Košičania si aj vďaka tomuto víťazstvu upevnili druhú priečku v priebežnej tabuľke extraligy juniorov.

HC Košice 7:1 HC Slovan Bratislava (3:0, 1:1, 3:0)

Góly: 5. Novák (Novota A., Jadrný), 7. Štec (Jadrný, Novota A.), 20. Krasnozhon (Plokhotnik, Vaculik), 38. Vaculik (Plokhotnik), 41. Novota M. (Vaculik, Plokhotnik), 52. Novota A. (Jadrný), 53. Nagy (Kaža, Štec) – 27. Pisarovič (Polák).

Aj nedeľnajšiu odvetu začali lepšie Oceliari. V úvodnom dejstve strelili po góle VaculikTvrdoň a zabezpečili tak dôležité vedenie pred ďalším priebehom zápasu. Akcie súperov sa zdali byť nepremyslené a domáci hokejisti našli dobrý recept na ubránenie súpera. Kapitán Lukáš Vaculik skóroval aj druhýkrát. Za stavu 3:0 si domáci sčasti skazili obraz hry drobnými previneniami. Našťastie stále držali čistý štít svojho gólmana nad vodou. Hostia sa nevedeli dopracovať k žiadnej vážnejšej šanci a demotivácia z absolútneho neúspechu na východniarskom ľade sa pretavila do ďalších inkasovaných gólov. PlokhotnikBarger sa postarali už o päťgólové manko. Na opačnej strane sa o korekciu skóre zaslúžila dvojica LachkovičBubica. Obaja sa presadili po akciách, ktorým sa dalo predísť, no víťazstvo Košíc a 6 bodov z víkendu našim mladíkom nezobral už nikto.

HC Košice 5:2 HC Slovan Bratislava (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 11. Vaculik (Kiss, Plokhotnik), 15. Tvrdoň (Barger, Štec), 26. Vaculik (Plokhotnik, Kiss), 49. Plokhotnik (Vaculik, Beluško), 50. Barger (Bartoš J., Nagy) – 51. Lachkovič (Adamčík, Královič), 58. Bubica (Kurty, Jendek).

DORASTENCI

Košickí dorastenci strávili súťažný víkend na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne. Len 12 sekúnd stačilo mladým Oceliarom na otvárací gól – postaral sa oň Martin Kuzár. Už o necelé štyri minúty prišlo vyrovnanie z hokejky Mareka Holíka. Aj pomer striel dokazoval, že tento zápas nájde favorita až v samom závere. Tlak znášali dlhú dobu obe mužstvá vyvážene. Zakolísali sa domáci pri góle, ktorý inkasovali vo vlastnej presilovke. Za Košice ho vsietil Michal Liščinský. V 36. minúte zužitkoval vylúčenie domáceho hráča ďalším gólom Martin Kuzár. Na oko sa mohlo zdať, že je rozhodnuté, ale trenčianski hokejisti vyšli zo šatne silnejší. Odolávali košickým útokom, ale ťahali akcie tiež pred bránku Oceliarov. Presne dve minúty pred treťou sirénou prekonal košického gólmana Michal Feranec. O 35 sekúnd náhle vyrovnal Ondrášik a v súboji sa muselo pokračovať predĺžením. V ňom sa Košičanom nepodarilo premeniť početnú prevahu. V nájazdoch napokon zachránil dva body pre Košice Michal Liščinský.

HK Dukla Trenčín 3:4sn HC Košice (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0)

Góly: 4. Holík (Marcinčin), 58. Feranec (Gašo, Ondrášik), 59. Ondrášik (Ďurina, Dušák) – 1. Kuzár (Liščinský, Havadej), 26. Liščinský (Havadej), 36. Kuzár (Liščinský, Vinclér), 65. Liščinský.

S oveľa väčšou motiváciou vstupovali do nedeľného odvetného zápasu domáci hráči. Po prehre zo soboty si priali vyťažiť maximum pre svoj klub v tomto zápase. Od začiatku súpera prestrieľali. Otvárací gól prišiel napokon v 13. minúte z hokejky Pokorného. Košice zbytočne ukazovali svoju beznádej nedovolenými zákrokmi. Tie hráči Dukly našťastie pre Oceliarov už v úvodnom dejstve nevyužili. Po 9 sekundách druhej tretiny zvýšil na 2:0 v prospech domácich Petrík. Dobrý deň si vybrali aj Ďurina, Marcinčin Jurčo. Všetci traja skórovali v priebehu dvoch minút v závere druhej tretiny. Košice si veľmi ľahko nechali zobrať zápas. O jediný presný zásah z našich radov sa v úvode poslednej dvadsaťminútovky postaral Horváth. Následne Trenčania PetríkOndrášik udreli v oslabeniach. Nevydarený zápas Oceliarov a chuť na gólové hody medzi domácimi ešte okorenil tretím gólom Petrík a konečný stav dokonal Andrej Párička. Trenčania po vysokom víťazstve vyťažili z víkendu 4 body.

HK Dukla Trenčín 9:1 HC Košice (1:0, 4:0, 4:1)

Góly: 13. Pokorný (Jurčo, Ďurina), 21. Petrík (Harvánek, Ondrášik), 36. Ďurina (Pokorný, Gašo), 37. Marcinčin (Jurčo), 38. Jurčo, 46. Petrík (Mišák), 49. Ondrášik (Párička, Dušák), 56. Petrík (Ondrášik, Párička), 60. Párička (Mišák, Tomík) – 43. Horváth (Mergleský).

KADETI

Kadeti v sobotu privítali na domácom ľade hokejistov Žiliny.  Už po necelých troch minútach hry otvoril skóre domáci Miroslav Zeleňák, na ktorého o 12 minút nadviazal Pavlík. Ďalšie góly padli až po tom, čo sa zápas prehupol do svojej druhej polovice. Najprv v polovici 34. minúty zvyšoval na 3:0 Mikita a o 45 sekúnd vsietil štvrtý gól Jaroš. Zdalo sa, že Košičania už majú zápas jasne vyhratý, no Žilinčania sa do zápasu vrátili pomerne rýchlo. Dva po sebe idúce góly strelil najprv v presilovke Pazderník a po ňom o necelú minútu strelil kontaktný gól Mindek a rázom to bolo už len o dva góly. V tretej časti sa domáci pokúšali o udržanie výsledku, no Žilinčania dokázali najprv v 49.minúte znížiť na 4:3 zásluhou Olejníka a napokon v 55.minúte vyrovnal druhým presným zásahom vyrovnal Pazderník. Zápas viac gólov už nepriniesol a tak sa stretnutie skončilo futbalovou deľbou bodov – remízou.

HC Košice 4:4 MsHKM Žilina (2:0,2:2,0:2)

Góly : 3. Zeleňák (Novák), 15. Pavlík (Tomka, Murin), 34. Mikita (Friedl), 35. Jaroš (Pavlík) – 37. Pazderník (Mindek), 38. Mindek (Macúš), 49. Olejník (Pazderník, Čepela), 55. Pazderník (Olejník)

V nedeľu odohrali taktiež domáci zápas, tentoraz proti Michalovciam. Rovnako ako v sobotu, tak aj v tomto zápase dokázali Oceliari otvoriť v skóre už v úvodných minútach. V tomto prípade presne po 60 sekundách vsietil prvý gól zápasu Lauff. Michalovce odpovedali na tento presný zásah po 150 sekundách z hokejky Kizáka. Košičanov späť do vedenia poslal v 8.minúte Jaroš, ale hostia vyrovnali v 18. minúte dokonca vo vlastnom oslabení zásluhou Čižmára. Nerozhodný stav napokon nevydržal ani do konca tretiny, keď 40 sekúnd pred koncom Erich Tóth strelil vedúci gól na 3:2. Košiciam znova vyšiel úvod tretiny a po necelých dvoch minútach prostrednej časti hry strelil Horňák štvrtý gól domáceho tímu. Michalovský celok do prestávky ešte stihol znížiť, 37 sekúnd pred druhou sirénou znížil na rozdiel jedného gólu Nagy. V tretej tretine padol už iba jeden gól a pre šťastie domácich to bol upokojujúci gól, ktorý znamenal dvojgólové vedenie osem minút pred koncom. Jeho autorom bol Pavlík. Zemplínčania výsledok už ani neskorigovali a v Košiciach tak prehrali 5:3.

HC Košice 5:3 HK Mládež Michalovce (3:2, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Lauff (Horňák, Zdražil), 8. Jaroš, 20. Tóth (Zeleňák, Hudáková), 22. Horňák (Zdražil, Lauff), 52. Pavlík (Friedl, Tomka) – 4. Kizák, 18. Čižmár (Matta, Knapec), 40. Nagy (Bačo, Bakalar)

HT8

Ôsmaci sa predstavili na ľade Spišskej Novej Vsi. Prvá tretina sa viac niesla v duchu vylúčení, ako gólových situácií. Dokopy diváci videli až 8 vylúčení v priebehu prvej dvadsaťminútovky. Avšak prvé dejstvo prinieslo aj jeden gólový okamih, keď na konci 18.minúty otvoril skóre zápasu košičan Krajňák. Jednogólové vedenie si hostia udržali do 30. minúty, kedy vyrovnal Polčík. Obe strany vedeli, že pri nerozhodnom stave môže nasledujúci presný zásah výrazne naklonil misky váh na jednu či druhú stranu. Tie naklonili na svoju stranu Spišiaci po tom, čo sa v 49. minúte dostali do vedenia gólom Sopkoviča. V 54. minúte prišiel tretí gól domácich z hokejky Mrovčáka a definitívny koniec hocijakým nádejam na bodový zisk pre Košice dal v 58. minúte druhým gólom v zápase Polčík.

HK Spišská Nová Ves 4:1 HC Košice (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 30. Polčík, 49. Sopkovič (Kuzma, Mrovčák), 54. Mrovčák (Sopkovič, Kuzma), 58. Polčík – 18. Krajňák (Mižišin)

HT7

Siedmaci sa predstavili na ľade v Sabinove. Prvý gól zápasu padol v polovici ôsmej minúty z hokejky Medveca, ku ktorému sa o minútu pridal Bojčík. Domáci v trinástej minúte v presilovej hre znížili zásluhou Križalkoviča a šesť sekúnd pred prestávkou vyrovnal kapitán Hovanec. Košičania však nerozhodný stav dlho nenechali aktuálnym a po minúte hry v druhej tretine poslal hostí do vedenia Medvec a štvrtý gól v sieti Sabinovčanov strelil Bojčík. V 36. minúte posunul Košice do vedenia o tri góly Trusa. Tretiu tretinu po 30 sekundách rozbehol šiestym gólom východniarov Antol. Križalkovič však v 45. minúte stiahol rozdiel na tri góly, ale o necelé tri minúty bol rozdiel znova štvorgólový po góle Batu. V 57. minúte chcel ešte vykresať iskierku nádeje pre Sabinov Išťoňa, tomu na gól odpovedal o 46 sekúnd Tim Borovský a uzavrel skóre zápasu.

HK Sabinov 4:8 HC Košice (2:2, 0:3, 2:3)

Góly: 13. Križalkovič (Ištoňa), 20. Hovanec (Ištoňa), 45. Križalkovič, 57. Ištoňa (Križalkovič) – 8. Medvec (Karabáš, Bata), 9. Bojčík (Antol, Trusa), 22. Medvec (Borovský, Bata), 28. Bojčík (Trusa), 36. Trusa (Bojčík), 41. Antol (Bojčík), 48. Bata (Borovský), 57. Borovský (Medvec, Bata)

HT 6 odohrali svoj zápas na domácom ľade proti Spišskej Novej Vsi.

HC Košice 6:0 HK Spišská Nová Ves (11:2,9:1,9:2)

HT 5 sa taktiež predstavili proti rovnakému súperovi.

HC Košice 5:1 HK Spišská Nová Ves (3:1,2:0,2:2)