Výsledky našich nádejí

PRIDANÉ: 30.9.2021

Posledný septembrový víkend bol okrem extraligových zápasov, nabitý aj tými mládežnickými. To, ako sa darilo našim mužstvám Vám prinášame v nasledujúcom prehľade.

Juniori sa cez víkend predstavili v Steel Aréne proti popradským „kamzíkom". Sobotňajší duel vyšiel lepšie košickým mladíkom, ktorí išli do vedenia 1:0 v šestnástej minúte zásluhou Lukáša Vaculika, ktorý využil prvú presilovú hru zápasu. Druhé dejstvo prinieslo ďalšie tri góly, všetky do siete kamzíkov. V 24. Minúte napol sieť za brankárom Hurčíkom Lukáš Kaža. O necelé dve minúty to bolo už 3:0 pre Košice, keď sa presadil Alex Novota. O ďalších trinásť sekúnd skóroval znova Lukáš Vaculik a vyhnal z brány popradského brankára. Po zvyšok duelu si naši chlapci vedenie ustrážili a zvíťazili jasne 4:0.

HC Košice 4:0 HK Poprad (1:0,3:0,0:0)

Góly : 16. Vaculik ( Plokhotnik, Jacko), 24. Kaža ( Hudec, Vaculik), 26. Novota ( Štec, Jadrný), 26. Vaculik ( Kaža, Ragan)

Nedeľňajšia odveta vyšla viac Popradčanom. Aj vstup do zápasu mali lepší „kamzíci", ktorých poslal do vedenia už v tretej minúte Paško. V druhej tretine to boli opäť hráči Popradu, ktorí skórovali vďaka Sterbenzovi a viedli už 0:2. Aj v tretej časti padol iba jeden gól. V 46. minúte sa „oceliari" dostali do početnej výhody, no využiť sa im ju nepodarilo, naopak inkasovali z hokejky Dzivjaka, ktorý tak uzavrel skóre zápasu na konečných 0:3.

Po siedmych odohraných zápasoch sú tak košickí juniori na šiestom mieste s ôsmimi bodmi.

HC Košice 0:3 HK Poprad (0:1,0:1,0:1)

Góly : 3. Paško (Pokorný), 35. Sterbenz (Dzivjak), 46. Dzivjak (Sterbenz).

Dorastenci cestovali na svoj dvojzápas do Nitry.  Sobotňajší duel skončil lepšie pre domáci celok. V trinástej minúte sa domáci dostali do vedenia gólom Ferdokiča. V druhej časti Košičania nedokázali využiť ani jednu z piatych ponúknutých presilových hier, naopak jednu z dvoch dokázali v 30.minúte hráči Nitry využiť vo svoj prospech a zvýšili na 2:0 zásluhou Krála. V 38. minúte znížil na rozdiel jedného gólu Varga, no viac gólov sa im v sobotu streliť nepodarilo. Na opačnej strane ešte v 45.minúte zvýšil Molnár a uzavrel skóre zápasu.

MMHK NITRA 3:1 HC KOŠICE (1:0,1:1,1:0)

Góly : 13. Ferdokič (Molnár, Šucha), 30. Král (Greschner), 45. Molnár (Mihalička) - 38. Varga (Havadej, Beluško)

V nedeľu bol nový deň a nový zápas, čo mladí „oceliari" využili a dokázali Nitre vrátiť porážku zo soboty. Síce to boli „corgoni", ktorí sa ujali vedenia v zápase v siedmej minúte po góle z hokejky Sobotku. V polovici jedenástej minúty vyrovnal na 1:1 Orosz. V druhom dejstve sa čakalo na gól až do poslednej päťminútovky, v ktorej poslal Košice do vedenia Liščinský. V tretej tretine oslabil svoj tím Adam Beluško, čo v 55. minúte patrične potrestal Ferkodič. Body sa, ale napokon nedelili, keďže v 58.minúte poslal Košice späť do vedenia Havadej a v konečnom dôsledku aj rozhodol o výsledku zápasu.

Po ôsmich zápasoch sú naši v Kaufland Extralige dorastu na deviatom mieste so ziskom desiatich bodov.

MMHK Nitra 2:3 HC Košice (1:1,0:1,1:1)

Góly : 7. Sobotka (Ferkodič, Valent), 55. Ferkodič - 11. Orosz ( Makó, Beluško), 35. Liščinský (Varga, Havadej), 58. Havadej (Valent, Liščinský)

Kadeti odohrali cez víkend iba jeden zápas. Na domácim ľade skrížili hokejky s tímom Michaloviec. Hneď v prvej minúte otvoril skóre zápasu Jaroš. V polovici úvodnej tretiny sa k nemu pridala Nina Hudáková, ktorá posunula Košice do dvojgólového vedenia. Ďalší gól prišiel až v 27.minúte, kedy využil presilovú hru Zeleňák a zvyšoval už na rozdiel triedy. V 34. minúte však prišiel kontaktný gól z hokejky Prokopoviča. Do tretej tretiny prišli viac na motivovaní hostia a v 46. minúte z toho pramenil druhý presný zásah Michaloviec zásluhou Marcina a rázom to bolo už len o jeden gól. V 59. minúte však Buchla zmaril michalovské plány na vyrovnanie a uzavrel tak stav zápasu na konečných 4:2 pre Košice. Michalovciam tak pripravili ich prvú prehru v sezóne.

V tabuľke tak sú Košice po štyroch odohraných zápasoch druhé v skupine východ.

HC KOŠICE 4:2 HK MLÁDEŽ MICHALOVCE (2:0,1:1,1:1)

Góly : 1. Jaroš (Tomka, Pavlík), 11. Hudáková (Buchla, Kubizniak), 28. Zeleňák (Pinďár, Lauff), 59. Buchla (Lauff) - 34. Prokopovič (Židzik, Uličný), 46. Marcin (Prokopovič, Čižmár)