Z jasného vedenia napokon dráma, Chovan konštatuje dôležité víťazstvo

PRIDANÉ: 24.1.2023

Oceliari sa v zápase 32. kola Tipos extraligy predstavili na ľade Spišskej Novej Vsi.  So Spišiakmi išlo už o piaty vzájomný duel v aktuálnom ročníku a do tohto merania síl bola bilancia vzájomných zápasov nerozhodná. Tento súboj bol zároveň aj priamym súbojom o priebežnú tretiu priečku v ligovej tabuľke.

„Chceli sme sa vyvarovať slabšieho začiatku zápasu, aký sme predviedli nedávno v Poprade. Myslím si, že sa nám to podarilo, prvú tretinu sme zahrali excelentne. Držali sme puk mimo našich nebezpečných miest, strelili sme góly, čo nám mentálne veľmi pomohlo a akoby zablokovalo domácich. Proti Spišskej Novej Vsi sa extrémne ťažko hrá, preto si vážime víťazstvo po šesťdesiatich minútach," hodnotil cenné víťazstvo kanadský lodivod.

Košičania boli v prvej tretine lepší a po góle Southorna, na ktorého gól nadviazal o desať minút Slovák presným zásahom v presilovej hre viedli po dvadsiatich minútach na Spiši dvojgólovým rozdielom. „Marcel Melicherčík tam spadol, prvotne som chcel nahrávať, ale naskytla sa možnosť vystreliť, tak som to skúsil a vďakabohu to prepadlo do bránky," spomínal si na svoj gólový moment 34-ročný košický útočník.

Oceliari pokračovali v nastolenej hre aj v prostrednej časti a už krátko po uplynutí dvoch minút zužitkoval ďalšiu presilovú hru kapitán Chovan. Na Spiši to tak po štyridsiatich minútach vyzeralo na jasnú výhru hostí, domáci však kontrovali dvomi zlepenými gólmi v úvode tretieho dejstva. Rysy následne boli späť v zápase a mali aj viacero šancí, všetko však hasil opäť vynikajúci Janus. Nevyšiel nám štart do tretej tretiny, po našich stratách puku domáci znížili na 2:3. Potom sme hru upokojili, mali sme aj šance, ale pochytal ich súperov brankár,“  doplnil tréner Oceliarov Dan Ceman, na ktorého nadviazal Marek Slovák. „Našťastie sme neprišli o celé trojgólové vedenie. Myslím, že tam išlo o menšiu chvíľkovú stratu koncentrácie, čo nás za minútu stalo dva góly do našej siete. Potom sme sa však dokázali ukľudniť a opäť sa vrátiť k nášmu hokeju," konštatoval center druhého útoku.

„Dve tretiny sme hrali dobrý hokej, tak ako sme chceli. Mali sme výborný pohyb a k tomu sme pridali aj góly. Pred tretou tretinou sme si povedali, že musíme začať dobre, ale po našich chybách sme dostali dva góly. Nakoniec sa nám to podarilo udržať a pre nás je to tak dôležité víťazstvo a cenné body,“ hodnotil po víťaznom zápase autor víťazného gólu Michal Chovan, ktorý v 23. minúte zužitkoval výbornú nahrávku do jazdy od Pollocka a kľučkou do backhandu zvyšoval na 3:0 v prospech Košičanov. „Padlo to po peknom založení v presilovke. Dostal som sa sám pred brankára, aj keď som najprv pozeral na Joonu, či nie je voľný, ale obranca ma tam pustil do brány, takže som si to len posunul na backhand a padol z toho gól. Som za to vďačný a rovnako aj za tri body, ktoré sú pre nás sú veľmi cenné,“ opisoval víťazný moment stretnutia košický kapitán, pre ktorého išlo o ôsmy tohtosezónny presný zásah a celkovo tridsiaty druhý kanadský bod.

Dôležitú rolu v zápase zohrali aj presilové hry. Košičania ich dokázali využiť vo svoj prospech dvakrát, na druhej strane dokázali ubrániť všetky početné výhody domácich, vrátane dlhej dvojminútovej nevýhody o dvoch mužov a následne aj piatich proti štyrom. Špeciálne tímy Košíc tak potvrdili pozíciu najlepších v lige. „Oslabenia bránime počas celej sezóny veľmi dobre. Je to zásluha všetkých chlapcov, ktorí na tie oslabenia chodia. Hráme ich veľmi obetavo a tak bolo dôležité, že sme to dokázali ubrániť, pretože tá presilovka bola naozaj dlhá,“ uzatváral líder košickej kabíny.

Po 32. kole sme si tak upevnili tretiu priečku a na čelo súťaže strácame sedem bodov.