Z Liptova si odnášame cenné víťazstvo. Prinášame vyjadrenia našich hokejistov

PRIDANÉ: 19.10.2019

Po krátkej zápasovej prestávke cestovali naši hokejisti do Liptovského Mikuláša, kde ich čakal aktuálne posledný celok tabuľky. Po dvoch prehrách v rade sa potrebovali Košičania opäť dostať na víťaznú vlnu a dobre sa tak naladiť na nedeľný duel s konkurenčným Slovanom Bratislava, ktorý so sebou zakaždým prináša vysoké očakávania. To sa im vďaka víťazstvu 4:2 podarilo!

Aj napriek výrazne odlišnému tabuľkovému postaveniu boli Liptáci konkurencieschopným tímom a  už od úvodného buly bolo vidieť, že našich chlapcov nečaká ľahký duel. Zverenci Petra Draisaitla však ukázali, že sú kvalitne pripravení a po finálnom hvizde sa tešili zo zaslúženého víťazstva. My sme pre vás bezprostredne po zápase získali niekoľko reakcií z košickej kabíny.

Martin Belluš: „Bol to ťažký zápas. Našťastie sme dali o gól viac a potom aj ďalší do prázdnej bránky. Ten tretí gól bol dôležitý a rozhodol o našom víťazstve. Je tu menšie ihrisko, čiže sme hrali viac tú svoju hru, viac sme sa snažili korčuľovať a podporovať jeden, druhého, aj keď bol ťažký ľad a bolo tam dosť nepresností. V Mikuláši sa celkovo hrá ťažko. Tie podmienky tu nie sú ideálne – svetlo bolo slabšie, ľad bol hrozný a povedal by som, že to bol skôr taký trma-vrma prvoligový hokej. Samozrejme, že nás potrápili, no zvíťazili sme.“

Michal Chovan: „Rozhodne to nebol jednoduchý zápas, čo sme ani nečakali. Myslím, že sme podali dobrý, kolektívny výkon, a to bol hlavný dôvod toho, že sme vyhrali. Všetci sme mali dobrý pohyb, premenili sme nejaké šance, po tých dvoch zápasoch sme sa z toho potrebovali dostať. Sú to pre nás dôležité tri body. Oproti zápasu s Detvou to bolo lepšie hlavne v korčuľovaní, v tom, že sme hrali bližšie pri sebe, stále musíme hrať piati blízko pri sebe, hore dole – to je základ. S  Majdom a Hakym mi to v tej prvej formácii sadlo. Sme radi, že môžeme pomôcť mužstvu, no ako som už viackrát povedal, toto mužstvo sa tu zišlo, aby uhralo dobrý výsledok ako kolektív, takže je jedno, kto tie góly dá. Chceme vyhrávať, hrať ten systém, ktorý nám tréner naordinoval. Na tabuľku sa chceme dívať z pohľadu toho, ako stoja Košice, nie ako stojíme ako jednotlivci. V nedeľu nás čaká ťažký zápas. Na Slovan musíme ísť s tým, že každý podá stopercentný výkon. Len vtedy tam môžeme uspieť!“

Patrik Koch: „Nepodali sme nejaký krásny výkon, skôr sme si to ubojovali, čo sme teraz potrebovali a ja verím, že nás to do ďalších zápasov nabudí. Pozitívami sú určite strelené góly, a že sme to uhrali až do konca. Avšak musíme sa vyvarovať toľkým chybám, koľko sme dnes robili. Teraz sme boli dlhšie bez zápasu, no využili sme to na tréning, aby sme “vychytali muchy“. Vieme, že predvádzaná hra nebola taká dobrá, preto sme sa snažili vrátiť k tomu, čo sme hrali na začiatku sezóny. Dúfam, že ideme tou správnou cestou! My vôbec nehodnotíme, či je súper slabší alebo silnejší. Stále ideme do zápasu tak isto, s nejakým tým zdravým rešpektom. Tak tomu bolo aj dnes.“

Jakub Cibák: „Od začiatku sme si šli za svojím cieľom. Po tých zbabraných zápasoch sme už chceli vyhrať. Dali sme do toho všetko, korčuľovali sme, tlačili sa do bránky, a to bolo asi kľúčom k úspechu. Po minulých zápasoch sme si povedali svoje. Ich hráči výborne korčuľovali, napádali, hrali agresívne, takže sa určite netreba pozerať na tabuľkové postavenie. Každý ligový tím má svoje kvality. Ja osobne som rád za každú príležitosť. Počas každého striedania sa snažím odovzdať maximum a pomôcť tímu ako najviac viem. Na Slovan musíme ísť s tým, že sa budeme držať svojej hry – korčuľovať, tlačiť sa do bránky. Všetci z nás do toho musia dať maximum a určite vyhráme!“

Václav Čížek: „Po tom nevydarenom zápase s Detvou sme sa potrebovali dostať na víťaznú vlnu, čo sa nám dnes podarilo a sme radi aj napriek tomu, že to bolo takým ubojovaným štýlom. Neustále je na čom pracovať... Teda okrem Jurija Repeho, ten na ničom pracovať nemusí (smiech). Inak my ostatní musíme makať, či už je dlhšie alebo kratšie voľno. Ten týždeň čo sme mali voľno nám pomohol. Aj takéto zápasy, ako ten dnešný ešte budú, no nám to nevadí. Sme pripravení na akýkoľvek duel. Chceme hrať svoj hokej, nie hokej tých ostatných tímov. Je to tvrdý šport a tak to bude furt. V ďalšom zápase chceme Slovanu odčiniť porážku z prvého kola. Určite tam pôjdeme vyhrať, ale taktiež s pokorou, pretože súper je kvalitný a konkurencieschopný.“

Dalibor Bortňák: „Sú to všetko mladí chalani, dobre jazdia a dohrávajú všetky súboje, takže sme vedeli, že zápas nebude jednoduchý. O to viac si vážime výhru. Väčšinu zápas sme boli v útočnom pásme, hrali sme silno na puku, mali veľa šancí, výsledok mohol vyzerať ešte lepšie, no sme spokojní s tou hrou, ktorú sme hrali. Nedávali sme im veľa šancí, my sme si naopak veľa šancí vytvorili. Aj situácie, ako tá v prvej tretine sa stávajú. Zvyčajne je to však v prípade, keď sa rozbije plexisklo, že sa to tak rozdelí. Do šatní sa šlo približne dve minúty pred koncom prvej tretiny, takže sme to brali tak, ako keby skončila tretina. Oddýchli sme si a potom sme do toho nabehli. Všetci si dobre uvedomujú, o čo sa so Slovanom hraje. Pôjdeme tam sebavedomo, no s pokorou. Musíme sa držať toho svojho hokeja. Chceme sa opäť prezentovať našou identitou, ktorou sme sa prezentovali aj v príprave. Je čas do toho opäť nabehnúť a odohrať tam kvalitný zápas.“

Na HC Slovan Bratislava strácajú Oceliari 1 bod. V nedeľu sa o víťazovi spoločného duelu rozhodne v Arene Ondreja Nepelu. Úvodné buly sa hodí o 18:00.

HC KE Media Team (bob)