Z náročného východniarskeho derby brali body Oceliari. Prinášame pozápasové vyjadrenia z košickej kabíny

PRIDANÉ: 23.11.2019

Po bohatej gólovej nádielke Liptovskému Mikulášu si Oceliari brúsili zuby aj na Poprad v už tradičnom východniarskom derby. Okrem jedinečnej atmosféry bol špecifikom aj fakt, že kapitáni oboch mužstiev sa v minulosti predstavili aj v drese súpera. O zdravú rivalitu tak bolo postarané.

Úvodná tretina sa niesla v duchu vzájomného oťukávania protivníkov, lepšie však skončila pre hostí, ktorým sa v dvanástej minúte podarilo dostať do vedenia. V druhej časti stretnutia Košičania zasypali Poprad strelami, čo vyústilo do zaslúženého vyrovnania skóre vďaka využitej presilovke. O peknú akciu sa postaral David Květoň. Posledná perióda, tak ako celý zápas, priniesla vyrovnaný obraz hry. Po sympatickej akcii domácich a šikovnej prihrávke Dalibora Bortňáka spoza bránky skóroval na 2:1 Jakub Suja. V záverečnej fáze hry bez brankára nás dokázali Kamzíci dostať pod tlak, no vytúžený gól im to neprinieslo. Plný počet bodov si tak z víťazného derby  odnášajú Oceliari! V kabíne si vyslúžili už tradičnú východniarsku oslavu.

Christian Michalčin: „Defenzíva dnes fungovala dobre. Po vysokej výhre 8:0 nie je jednoduché hrať ďalší zápas rovnako kvalitne. Podržal nás brankár Košarišťan, dostať len jeden gól je super. Som rád, že aj ja mám viacero šancí pri skúsených obrancoch, čím viac ich je, tým lepšie pre mňa a teším sa z toho. Je super, že aj fanúšikovia dnes žili s nami a bolo cítiť, že to víťazstvo chcú rovnako ako my. Ďalšie zápasy hráme vonku, bude ťažké získať všetky body, ale urobíme pre to maximum.“

Branislav Rapáč: „Inkasovaný gól beriem na seba, spravil som tam hrubú chybu, ktorá sa mi nestala snáď od žiackych čias. V krátkom období sme mali dosť zápasov, a tak nám v prvej tretine trošku dlhšie trvalo, kým sme sa naštartovali. Chýbala nám aktivita a energia, no v druhej tretine sme to už zlepšili a postupne sme sa stávali lepším mužstvom. Derby je hlavne pre divákov, no my berieme každého súpera rovnako. Domácimi zápasmi sme chceli napraviť prehru z Miškovca. Teraz nás čakajú tri zápasy na ľade súperov. Tešíme sa lebo túto sezónu nám hra vonku sedí a menšie klziská takisto, takže duely chceme určite vyhrať. Musíme mať víťaznú mentalitu.“

Martin Belluš: „Dnešný zápas som bral ako každý iný, aj keď moja motivácia bola o trošku väčšia. Rivalitu na ľade bolo cítiť, pred zápasom som si aj písal s Paťom Svitanom, no s ním ani s ostatnými bývalými spoluhráčmi sme sa navzájom nedoberali. V druhej tretine sme trošku zmenili prístup v obrane a pomohlo nám to k vyššiemu počtu striel a aj k vyrovnávajúcemu presnému zásahu. Po našom góle na 2:1 sme počuli a cítili, že fanúšikovia nás tlačia za víťazstvom a pomohlo nám to.“

Tomáš Slovák: „Bol to veľmi ťažký zápas, vedeli sme, že Popradčania budú oddýchnutí. V prvej tretine sme nemali dobrý pohyb, v druhej sme to trošku dorovnali, a v tretej sme už hrali to, čo sme mali hrať. Dali sme dôležitý gól na 2:1 a potom sme si to už ustrážili. Sme radi, že nás  Košo podržal. Tréner po prvej tretine hovoril, že nemáme pohyb, obrancovia nedávali puky na útočníkov, útočníci sa zas neudržali v útočnom pásme súpera, a to bolo potrebné trošku zmeniť, ale Poprad hral dnes výborný zápas, takže zlaté tri body. Určite nás dopredu hnali aj fanúšikovia. Videli, že sa snažíme hrať lepšie, takže aj s ich pomocou sme to zvládli.“

Jakub Suja: „Bol to ťažký, vyrovnaný zápas, ale myslím si, že my sme chceli vyhrať viac. Vedeli sme, že keď budeme robiť to, čo si povieme, budeme úspešní, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Mali sme viac šancí. To, že je to derby sme nevnímali nijako špeciálne, pripravovali sme sa naň ako na každý domáci zápas, ktorý chceme zvládnuť a sme radi, že sa nám to aj podarilo. Som rád aj za gólik, nebol som nervózny, vedel som, že to v nejakom zápase príde, dúfam, že som smolu už zlomil. Každému hráčovi, ktorý dá gól  po dlhej dobe, určite odľahne.“

David Květoň: „Bol to pre nás ťažký zápas, nemali sme dobrý štart. Keď sme v druhej tretine vyrovnali na 1:1, pozdvihlo nás to a náš výkon bol lepší. Podržal nás aj brankár. V tretej tretine sme to potom  našťastie otočili v náš prospech a udržali sme si to.  Každý jeden gól ma poteší, preto som rád, že to tam konečne padlo, góly sa odo mňa čakajú. Zápas bol napínavý, myslím si, že fanúšikom sa hokej páčil, fandili nám, a zato im ďakujeme.“

Zápas hodnotia tréneri mužstiev

Peter Draisaitl, hlavný tréner HC Košice: Teší ma, že sme boli schopní obrátiť zápas proti veľmi dobrému súperovi. Poprad hral dnes výborný hokej. Rozbiehali sme sa pomalšie, v prvej tretine bol Poprad lepší, no boli sme schopní vyrovnať. Celých šesťdesiat minút sme mali čo robiť, aby sme súpera držali od našej bránky, takže tie tri body sú veľmi cenné. Keď sa pozrieme na zápas spätne, nechýbalo veľa a mohol dopadnúť aj v prospech nášho súpera.“

Peter Mikula, hlavný tréner HK Poprad: „Treba pogratulovať súperovi k víťazstvu, boli sme  blízko k bodu, trošku nám v závere neprialo šťastie, ale osobne si myslím, že sme hlavne v prvej tretine podali dobrý výkon. V druhej sa už súper dostal do tlaku. V záverečnej dvadsaťminútovke sme spravili pri druhom góle viacero taktických chýb, ktoré by sa stávať nemali, ale stalo sa.“

Po víťaznom derby proti Kamzíkom ostávame so 45 bodmi na 2. mieste  tipsportligovej tabuľky. Najbližší zápas odohráme už túto nedeľu na ľade Detvy. Úvodne buly je naplánované na 17:00.

HC KE Media Team