Začína sa kvalifikácia o postup do play-off

PRIDANÉ: 24.3.2021

Na ľade Steel arény sa dnes odohrá zaujímavý zápas. V rámci prvého kola kvalifikácie o postup do play-off totiž vykorčuľujú domáce HC Košice proti súperom z Nových Zámkov. Boj o prvý osemfinálový bod sa uskutoční v netradičnom čase, už o 15-tej. KOŠICE DO TOHO!

Vyrovnaný zápas posledného kola základnej časti

Hokejistom z Košíc dnešný súper rozhodne nebude cudzí. Svoje sily si s býkmi zmerali v poslednom, 50. kole Tipos extraligy. Z nedeľného stretnutia si z Nových Zámkov odniesli len jeden bod za prehru v predĺžení. Mohli sme však sledovať napínavé stretnutie plné pekných akcií a príležitostí. Obe mužstvá na brankárov totiž poslali takmer štyridsať striel.

O šikovnosti našich brankárov nesvedčia len priaznivé štatistiky a neuveriteľné zásahy. V 50. kole základnej časti hokejovej Tipos extraligy totiž Ádám Vay prihrával na gól. S Dominikom Riečickým si tak môže podať ruku, keďže on sa zase môže pýšiť asistenciou, ktorú si odniesol zo zápasu proti Popradu.

O vyrovnanom zápase svedčili aj priebežné stavy po jednotlivých tretinách. V každej časti stretnutia totiž padol jeden gól na stranách oboch tímov. Výsledok bol však nakoniec nepriaznivý pre oceliarov. V druhej minúte predĺženia sa podarilo nášho brankára prestreliť centrovi Slaterovi Doggettovi.

Vzájomné zápasy a produktivita hráčov

HC Košice sa s Novými Zámkami stretli už na začiatku novembra. Duel sa odohral v Steel aréne a skončil sa takmer rovnakým výsledkom, ako ten nedeľný. Prvé body však býky oceliarom uchmatli v samostatných nájazdoch. V decembri Košičania vycestovali do Nových Zámkov, kde domácich zdolali futbalovým výsledkom, 0:1. Tretí zápas sa konal vo februári na pôde Steel arény. HC Košice však podľahli býkom 1:3. Ako sme už spomínali, posledné stretnutie základnej časti Tipos extraligy sa konalo v nedeľu. Vyrovnaný zápas v Nových Zámkoch skončil výsledkom 4:3 po predĺžení.

Ako sa ukázalo aj v poslednom zápase, HC Košice by si dnes mali dávať pozor na viacerých produktívnych hokejistov z Nových Zámkov. Juraj Jurík sa totiž v stretnutiach proti oceliarom presadil raz, no prihrával na dva góly. Dvakrát do našej bránky poslal puk Patrik Rogoň, a taktiež aj Samuel Hain. Naši hokejisti by však mali byť na pozore aj pred najproduktívnejším hráčom mužstva. Je ním center Janne Seppanen. Tento Fín si v 45. zápasoch nazbieral 30 bodov, ktoré sú súčtom 18 asistencií a 12 gólov. Druhým najlepším hráčom býkov je Petr Obdržálek, ktorý má v štatistikách zapísaných 28 bodov. Strelil 12 gólov a na ďalších 16 prihrával.

Okrem nášho kapitána, ktorý má na konte obdivuhodných 56 bodov, by si Nové Zámky mali dávať pozor na Pavla Klhůfka, ktorý je so svojimi 31 gólmi najlepším strelcom mužstva oceliarov. Ukázal sa aj v zápasoch proti býkom. Dvakrát totiž prihrával na gól a v novembrovom stretnutí sa mu podarilo aj skórovať. Pochváliť však môžeme aj Davida Růžičku, ktorý hokejistom z Nových Zámkov strelil jeden gól. Na svoje konto si pripísal aj dve asistencie. V zápasoch proti býkom sa vyznamenal aj Bruno Mráz, ktorý takisto prihrával na dva góly. Nesmieme zabudnúť na Émila Poiriera, ktorý srší svojou produktivitou od prvého momentu, čo sa pridal k nášmu tímu. Aj za brankára býkov sa mu podarilo poslať jeden gól a na ďalší prihrávať.

Priebeh kvalifikácie o postup do play-off

HC Košice idú do osemfinále z ôsmeho miesta. Po základnej časti majú na konte 75 bodov. Ich tabuľkový sused a zároveň aj dnešný súper má 61 bodov. Nové Zámky teda do nadstavby postúpili z deviateho miesta.

Prvé kolo kvalifikácie o postup do play-off  Tipos extraligy sa teda uskutoční dnes. Môžeme tak sledovať dva zápasy. Jeden sa uskutoční v Trenčíne, no ten druhý – pre nás dôležitejší – sa bude konať v Košiciach, ako sme už spomínali v úvode. Aj druhé kolo budeme môcť sledovať v domácom prostredí. To sa uskutoční hneď zajtra o 18-tej podvečer. Na tretie a štvrté kolo oceliari vycestujú do Nových Zámkov. Bude to víkendový dvojzápas, a zároveň to môžu byť aj posledné odohrané stretnutia našich hokejistov v tejto sezóne. Kvalifikácia sa totiž hrá na tri víťazné duely. Ak však bude v nedeľu stav vyhratých zápasov vyrovnaný, bude sa hrať aj piate kolo, ktoré sa uskutoční v Steel aréne presne o týždeň.

Dnes sa môžeme tešiť na podobné stretnutie, ako v nedeľu. Čaká nás vyrovnaný zápas plný napätia a množstva príležitostí. Veríme, že naši hokejisti do kvalifikácie vstúpia tou správnou nohou a budeme sa na nich môcť pozerať aj v play-off.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC Mikron Nové Zámky:

Sezóna 2019/2020: 2:1, 2:3 pp, 5:4, 7:2

Sezóna 2020/2021: 4:3, 1:0, 1:3, 3:4 pp

*hrubým sú vytlačené zápasy hrané doma

Zostavy z posledných zápasov:

HC Košice: Vay (Riečický) – Pavlin, Cibák, Novota, Růžička, Michalčin, Deyl – Jenyš, Poirier, Jacobs – Jokeľ, Havrila, Belluš – Frič, Demek, Milý – Vaculik, Krasničan, Nagy

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Västilä, Hain, Holenda, Fereta, Mikuš, Roman, Petrík, Šeliga – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Iacobellis, Jurík – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Andrisík, Ondrušek, Okoličány