Základnú časť uzavrieme vo Zvolene

PRIDANÉ: 12.3.2022

V rámci posledného kola základnej časti Tipos extraligy sa v nedeľu 13. marca  o 17:00 predstavíme na ľade HKM Zvolen. Pod Pustým hradom Oceliari naposledy naplno bodovali, keď sme vyhrali 4:1.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY TIPOS EXTRALIGA 2021/2022

11. kolo HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 4. Tansey (Parshin, Chovan), 12. McPherson (Slovák, Saucerman), 21. Slovák (McPherson, Šedivý), 34. Tansey (Saucerman, McPherson), 57. Deyl (McPherson), 60. Klhůfek (Chovan, Parshin) – 7. Török (Leskinen, Marcinek), 46. Roy (Krieger)

22. kolo HC Košice - HKM Zvolen 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Klhůfek (Pereskokov, McPherson) – 5. Krieger (Kubka, Pierog), 6. Saracino (Meliško, Roy), 11. Roy (Saracino, Stupka), 59. Zuzin (Jedlička, Viedenský)

33. kolo HKM Zvolen – HC Košice  1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 52. Hain (Török, Viedenský) – 17. Ihnačák (Bartánus, McPherson), 25. Pereskokov (Slovák, Parshin), 41.Klhůfek (Volgin), 56. Slovák (Pereskokov, Parshin)

RYTIERI VYROVNALI V POSLEDNÝCH MINÚTACH

Zvolen včera odohral zápas v Trenčíne. V 55. Minúte ešte prehrával 2:4, no dokázal vyrovnať a dostať tak zápas do predĺženia. V nadstavenom čase sa nerozhodlo a napokon Dukla strhla víťazstvo na svoju stranu. Rytieri tak prehrali pod hradom Matúša Čáka 4:5 po samostatných nájazdoch. Gólom sa opäť zaskvel najlepší strelec tímu kanadský útočník Peter Krieger, keď v 59. minúte vyrovnával na 4:4 a pridal tak svoj 18. gól v sezóne. Svoju formu potvrdil aj Peter Zuzin, ktorý zaznamenal v zápase 2 body (1+1)

Najproduktívnejším hráčom mužstva je stále len 19 – ročný Maroš Jedlička. V 43. Zápasoch si na svoje konto pripísal 17 gólov a 21 asistencií. Naposledy bojoval ešte vo februári, keď si pripísal 3 body v zápase proti Novým Zámkom. V zápasoch proti Košiciam si pripísal jednu asistenciu.

Zvolen sa momentálne nachádza na druhom mieste. Má o 6 bodov menej ako bratislavský Slovan a o päť bodov viac ako tretia Nitra.

POSLEDNÝCH 5 ZÁPSOV HKM ZVOLEN:

11.03.2022 HK DUKLA Trenčín vs HKM Zvolen 5:4 sn (1:0, 1:2, 2:2, 0:0)

08.03.2022 HKM Zvolen vs MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

06.03.2022 HKM Zvolen vs HC Košice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

04.03.2022 HK Nitra vs HKM Zvolen 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

27.02.2022 HKM Zvolen vs HC Nové Zámky 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Zostava HKM Zvolen z posledného zápasu proti Trenčínu:

Rahm (Trenčan) - Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Sládok - Puliš, Viedenský, Jedlička - Osterberg, Krieger, Leskinen - Saracino, Mikúš, Zuzin - Török, Marcinek, Csányi

PRODUKTÍVNI PERESKOKOV S PARSHINOM

Oceliari nadviazali na dobrý výkon proti a Spišskú Novú Ves dokázali opäť zdolať. V pomerne jednoznančnom zápase sme si s Rysmi poradili 4:1. Body opäť znaznamenal ruský útočník Vadim Pereskokov, keď najprv otváral skóre stretnutia a potom prihrával Denisovi Parshinovi, ktorý na milimeter trrafil Melicherčíkovu bránu. Vadim si v posledných piatich zápasoch pripísal na svoje konto 9 bodov a pred playoff tak chytá potrebnú formu. To že ruské duo funguje potvrdzuje aj Denis, ktorý zaznamenal 8 bodov v rovnakom počte zápasov.

Rolu najproduktívnejšieho obrancu potvrdil Colton Saucerman, ktorý zaznamenal svoj 9. gól v sezóne. Celkovo nazbieral už  25 bodov (9+16).