Záverečný deň MLT 2022: Víťazom turnaja Slovan, Oceliari skončili na treťom mieste

PRIDANÉ: 28.8.2022

Posledný deň memoriálu priniesol niekoľko zaujímavých momentov. Mohli sme vidieť pekné akcie a góly. Naši Oceliari obsadili konečné tretie miesto a Michal Liščinský bol vyhlasený za najlepšieho hráča turnaja. Celkovým víťazom 42. ročníka Memoriálu Ladislava Trojáka sa stal tím HC Slovan Bratislava.

HKM Zvolen – BARANI Banská Bystrica 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 8. Halama (Šimiak), 14. Šimiak (Gallo, Hybský), 37. Hukel (Čižniar, Halama) – 34. Oboril (Paučík), 34. Plančár (Paučík, Lehocký), 43. Zubek (Plančár), 55. Grečmar (Sedliačik, Čunderlík Ma.)

HKM Zvolen: Obžera – Necpál, Gallo, Krajči, Halama, Babinský, Dej, Hronec – Drapák, Vlčko, Rausa, Šimiak, Hybský, Debnár, Čižniar, Medveď, Michajlov, Murín, Hukel, Žiak

BARANI Banská Bystrica: Kliment – Čunderlík Ma., Bíreš, Zubek, Lehocký, Oboril, Kukoľ, Grečmal, Jančo – Sedliačik, Čunderlík Mi., Matúška, Plančár Mi., Šuna, Bachratý, Paučík, Plančár Sa., Jonás, Kubina, Škamla, Babčan

Úvodná časť prvej tretiny sa začala opatrne z oboch strán, videli sme však veľa vylúčení. V 8. minúte potrestal banskobystricé vylúčenie Jakub Halama a bolo 1:0. Barani boli počas tretiny veľakrát vylúčení a o 6 minút pykali znova. Na 2:0 zvyšoval Martin Šimiak, pre ktorého to bol druhý gól na turnaji.

Počas druhej tretiny sa pomer vylúčení otočil a na trestnej lavici sedeli prevažne Zvolenčania. V polovici zápasu tak prišiel trest. Na 1:2 znížil Marek Oboril a o 20 sekúnd vyrovnal Samuel Plančár. Hráči spod Pustého hradu sa však z toho rýchlo otriasli. V 37. minúte zápasu Zvolenčania dosledovali puk a do prázdnej brány dorážal Lukáš Hukel. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:2.

Banská Bystrica vstúpila do tretej tretiny aktívne s cieľom čo najrýchlejšie skórovať. V 43. minúte sa jej to aj podarilo, keď skóroval Patryk Zubek. Po vyrovaní mužstvá dávali dôraz na defenzívu, a preto sa do šancí veľmi nedostávali. V 54. Minúte sa však Zvolenčania dopustili nedovoleného zákroku a presilovú hru využil Tomáš Grečmal, čím uzavrel skóre stretnutia, v ktorom Banská Bystrica porazila Zvolen 4:3 a do tabuľky si tak pripísala ďalšie dva body. Doplnkové samostané nájazdy vyhrali taktiež Barani.

HC Košice – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 27. Zupko (Liščinský) - 32. Murgaš (Šatan), 51. Bohoš (Petras, Béreš)

HC Košice: Bodnár (Krafčík) – Beluško, Kubizniak, Barger, Tóth, Novák, Janke, Laciak, Majoroš – Horňák, Kuzár, Pinďár, Liščinský, Zupko, Havadej, Komendát, Tomka, Kvietok, Adámy, Lauff, Zdražil

HC Slovan Bratislava: Henriquez (Mirt) – Fabuš, Milata, Rakický, Tomaškovič, Bajza, Ličko, Šramatý, Vida – Murgaš, Truchlý, Béreš, Čič, Hurtaj, Petras, Šatan, Antál, Šurlák, Taliga, Bacigál, Bohoš

Od úvodu stretnutia sa začalo opatrne. Obe mužstvá si uvedomovali, že tento zápas rozhodne o konečnom poradí MLT 2022. V prvej tretine boli šance na oboch stranách a videli sme aj niekoľko vylúčení. Ani jeden tím však nedokázal túto príležitosť využiť. Po úvodnej tretine sme tak odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

Druhú tretinu začali lepšie Košičania. V 27. minúte si svoj tretí gól na turnaji pripísal Sebastián Zupko a otvoril tak skóre stretnutia. O niekoľko minút neskôr sa opäť menilo skóre. Tentokrát však gól padol na druhej strane. Po asistencii Miroslava Šatana strelil svoj prvý gól na turnaji German Murgaš. Na konci tretiny sme ešte videli vylúčenia na oboch stranách, no skóre sa už nemenilo a tak na ukazovateli skóre svietil po 40 minútach stav 1:1.

Na začiatku poslednej časti zápasu mali Oceliari možnosť dvoch presilových hier. Nedokázali ich však využiť a tak sa skóre menilo na opačnej strane. Po asistencii Maxima Petrasa skóroval Samuel Bohoš a dostal tak hostí prvýkrát v zápase do vedenia. Oceliari sa celú tretinu snažili vyrovnať no nedarilo sa im. V závere to skúsili ešte v hre bez brankára, no to nemenilo nič na fakte, že 2 body si do tabuľky pripísal Slovan. V doplnkových samostatných nájazdoch vyhrali Bratislavčania, ktorí si pripísali aj celkové víťazstvo na turnaji.