Čaká nás rozhodujúci semifinálový zápas

PRIDANÉ: 18.4.2022

V utorok 19. apríla nás čaká rozhodujúci  7. semifinálový zápas Kaufland playoff Tipos extraligy, keď sa o 18:30 predstavíme na ľade HC Slovan Bratislava. Po 6 zápasoch je stav série série vyrovnaný  a v Bratislave tak zabojujeme o finále.

HC Slovan Bratislava (1) – HC Košice (5) 3:3

1.zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 28. Yogan (Haščák), 36. Jääskeläinen (Takáč, Valach), 36. Yogan (Haščák), 50. Takáč (Jääskeläinen), 53. Rapuzzi (Yogan) – 7. Klhůfek (Parshin), 40. McPherson (Chovan, Klhůfek)

2. zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Góly: 39. Gachulinec (Takáč, Harris), 43. Takáč (Valach, Rapuzzi), 47. Harris, 49. Jääskeläinen, 60. Sersen, 60. Takáč (Valach) – 18. McPherson (Bartánus, Klhůfek), 44. Slovák (Lapšanský, Pereskokov)

3. zápas

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Lapšanský (Slovák, Pereskokov), 31. Ihnačák (Deyl, Saucerman), 59. Rogoň (Ihnačák, McPherson) – 29. Haščák

4.zápas

HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 2. Rogoň (Volgin, Šedivý), 60. Parshin (Chovan, Pereskokov), 60. Ihnačák (McPherson, Šedivý) – 51. Jääskeläinen (Harris, Breton).

5.zápas

HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 16. Jääskeläinen (Takáč, Yogan), 46. Yogan (Zigo, Sersen), 55. Yogan (t.s.) – 32. Rogoň (Parshin), 34. Pereskokov (Lapšanský, Šedivý)

6.zápas

HC Košice – HC Slovan Bratislava 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 31. Rogoň (Parshin), 49. Slovák (Chovan, Pereskokov), 59. McPherson (Šedivý, Ihnačák), 60. McPherson (Chovan) – 14. Harris, 28. Zigo (Valach, Belluš).

V šiestom zápase sme mohli vidieť veľkú bojovnosť našich Oceliarov. V 14. minúte otváral skóre stretnutia hosťujúci Harris. V 28. sa k nemu pridal Zigo a v polovici zápasu sme tak prehrávali 0:2. O tri minúty neskôr však vystrelil Denis Parshin, Patrik Rogoň bol pred bránou dôrazný a dotlačil puk do brány. Tento moment nás vrátil do zápasu. V tretej tretine sme mali veľký tlak, ktorý v 49. minúte využil Marek Slovák a bolo vyrovnané. Košice tlačili a na konci zápasu prišli chvíle Allana McPhersona. V 59. minúte zasunul puk do brány a otočil skóre stretnutia. Pri odvolaní hosťujúceho brankára potom zaznamenal technický gól, keď bol v útoku faulovaný. Oceliari  vyhrali 4:2 a vyrovnali stav série.

Zostavy z posledného zápasu:

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Šedivý, Volgin, Romančík, Snuggerud, Saucerman, Deyl – Parshin, Chovan, Klhůfek – Bartánus, Ihnačák, McPherson – Rogoň, Slovák, Pereskokov – Milý, Havrila, Mrázik

HC Slovan Bratislava: Windsor (Hlavaj) – MacKenzie, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Valach, Golian – Zigo, Rapuzzi, Yogan – Takáč, Harris, Jääskeläinen – Matoušek, Preisinger, Chalupa – Lukošik, Bezák, Belluš