Druhýkrát v sezóne dnes budeme hostiť Banskú Bystricu

PRIDANÉ: 5.3.2021

Dnes nás čaká už 45. kolo Tipos extraligy. V Steel aréne sa odohrá stretnutie medzi domácimi Košicami a Banskou Bystricou. Boj o dôležité body sa začne dnes o 16-tej. KOŠICE DO TOHO!

Pozícia v tabuľke

HC Košice počas 44 zápasov získali 65 bodov a aktuálne sa nachádzajú na ôsmom mieste. Hosťujúca Banská Bystrica odohrala rovnaký počet duelov, no na konte má o 15 bodov menej ako oceliari. Patrí jej tak desiata priečka v tabuľke. V dnešnom stretnutí by sa baranom hodilo bodovať naplno, keďže majú rovnaký počet bodov ako Nové Zámky, ktoré sa v tabuľke nachádzajú medzi dnešnými súperiacimi mužstvami.

Vzájomné zápasy

HC Košice hostili Banskú Bystricu naposledy na konci novembra minulého roka. Domáci vtedy baranom nastrieľali až sedem gólov. Náš kapitán, a zároveň najproduktívnejší hráč mužstva, Michal Chovan, v tomto stretnutí nazbieral až 5 bodov. Prispel dvoma gólmi a na ďalšie tri prihrával. Platným hráčom bol aj Pavel Klhůfek, ktorý sa môže pýšiť titulom najlepšieho strelca nášho tímu. V novembrovom zápase proti dnešnému súperovi si na svoje konto pridal dva góly a jednu asistenciu. V tomto stretnutí si na svoje konto pripísal rovnaký počet gólov aj Bruno Mráz.

O dva týždne neskôr oceliari vycestovali do Banskej Bystrice, kde po predĺžení vyhrali 2:3. Najviac bodov si z tohto stretnutia odniesol Michal Chovan. Bol prítomný pri všetkých troch góloch, na ktoré aj prihrával. Súperi by si dnes mali dávať pozor aj na Bruna Mráza, ktorý si z decembrového derby odniesol dve asistencie.

Naposledy sa HC Košice s našim dnešným súperom stretli v januári, taktiež ako hosťujúci tím. Po prehre 4:1 si domov nepriniesli žiaden bod. Čestný gól v tomto stretnutí strelil Juraj Eliaš, ktorý si vtedy na svoje konto pridal druhý gól v seniorskom drese oceliarov.

Ako potenciálnu hrozbu pre náš tím môžeme spomenúť Patrika Lampera, ktorý oceliarom nastrieľal dva góly a na jeden prihrával. Aj Filip Vašaš za nášho brankára poslal jeden gól. Okrem neho si na svoje konto pripísal aj dve asistencie. Pozor si však treba dávať aj na Martina Faška-Rudáša, ktorý síce vo vzájomných zápasoch medzi dnešnými súpermi prispel len k jednému gólu, no v tímových štatistikách sa nachádza na druhom mieste. Najproduktívnejším hráčom tímu baranov je Alex Breton, ktorému patrí 32 bodov.

Posledné zápasy

Nového trénera košických hokejistov, Marcela Šimurdu, dnes čaká druhý domáci zápas. Od jeho nástupu HC Košice zaznamenali dve výhry a dve prehry. Naši hokejisti v Steel aréne naposledy zdolali Nitru. Dúfame, že trénerovi domáce prostredie vyhovuje aspoň tak ako jeho zverencom a spoločne nám prinesú radosť z výhry.

V utorok sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave odohralo derby rivalov. HC Košice totiž vycestovali na zápas proti Slovanu. Síce sa dvakrát presadil Émile Poirier, no na výhru to nestačilo. Napínavé stretnutie skončilo výsledkom 5:3 pre domáci tím.

Banská Bystrica prehrala dva duely v poradí. V dnešnom stretnutí si pravdepodobne bude chcieť napraviť chuť, a taktiež sa v tabuľke posunúť na deviate miesto. Predbežne by si tak v kvalifikácii o postup do play-off vybojovala stretnutie práve s oceliarmi.

Do konca základnej časti Tipos extraligy zostáva päť kôl. Košickí hokejisti si tak nemôžu dovoliť ďalšie straty bodov. V dnešnom stretnutí sa teda budú zo seba snažiť vydať maximum a veríme, že po neúspešnom boji v Bratislave započnú víťaznú sériu. Držíme im palce a tešíme sa na zaujímavé stretnutie proti Banskej Bystrici.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC´05 Banská Bystrica:

Sezóna 2019/2020: 3:2, 2:4, 4:2, 1:2 sn, 2:3

Sezóna 2020/2021: 7:3, 3:2 pp, 1:4

* hrubým sú vytlačené zápasy hrané doma

Zostavy z posledných zápasov:

HC Košice: Riečický (Vay) – Baránek, Nemčík, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Petran – Klhůfek, Chovan, Belluš – Poirier, Mráz, Jacobs – Jokeľ, Eliaš, Lapšanský – Krasničan, Frič, Jenyš – Vaculík

HC´05 Banská Bystrica: Belányi – Žiak, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Ganz, Bdžoch, Petrinec – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Lamper, Tamáši, Kabáč – Vašaš, Sojka, Melcher – Výhonský, Dvorský, Marek Sloboda – Mlynarovič

HC KE Media Team/Simona Krauszová