HC Košice angažoval na pozíciu športového manažéra Gabriela Spilara

PRIDANÉ: 5.3.2021

Metropolitný klub sa dohodol na spolupráci s 40-ročným odchovancom a dlhoročným hráčom Košíc. Gabriel Spilar počnúc dnešným dňom preberie časť agendy po Janovi Šťastnom, pričom prioritne vypomôže pri A-tíme a začne sa zaoberať skladbou kádra na budúcu sezónu.

Miloslav Klíma, Výkonný riaditeľ HC Košice: “S Gabom boli zástupcovia HC Košice v kontakte prakticky od jeho odchodu z Košíc. Po ukončení spolupráce s Honzom Šťastným sme potrebovali zastrešiť dôležité úlohy športového úseku. Gabo je začínajúcim perspektívnym manažérom, ktorý má veľký prehľad a výborné vzťahy s hráčmi i trénermi, a to nielen na Slovensku. Vďaka bohatým hráčskym skúsenostiam pozná moderné trendy v hokeji a sme presvedčení, že dokáže pokračovať v započatej transformácii športovej časti klubu. Navyše je to veľký košický srdciar a jeden z rekordérov nášho klubu. Pokúsime sa vytvoriť podmienky a urobiť všetko preto, aby sme v Gabovi našli dlhodobú, stabilnú, manažérsku oporu.”

Po odchode Šťastného musel klub riešiť náhradu hneď na troch pozíciách, ktoré český tréner zastával. Vzhľadom na aktuálne okolnosti by to však nemal byť problém.

Miloslav Klíma: Tréningový proces mládeže, ktorý beží v obmedzenom virtuálnom režime bol delegovaný na Miroslava Kozárika a mládežníckych trénerov. Gabo sa tak bude môcť sústrediť na manažérske povinnosti. Všetky ďalšie otázky budeme riešiť po sezóne.”

Gabriel Spilar v aktuálnej sezóne kvôli zraneniu neodohral za Michalovce ani jeden súťažný zápas. Nie je však vylúčené, že by v drese Oceliarov nastúpil do budúcej sezóny.

Miloslav Klíma: “Ak to Gabiho zdravotný stav a pripravenosť dovolia, budeme veľmi radi ak za Košice nastúpi.”

Samotný Gabriel Spilar nad ponukou z Košíc dlho neváhal a prijal ju ako veľkú výzvu.

Gabriel Spilar, Športový manažér HC Košice: “Ďakujem HC Košice za dôveru. Je to pre mňa veľká výzva. Aktuálnymi prioritami sú dostať klub do play-off a vyskladať káder pre ďalšiu sezónu. Podmienky pre hráčov sú v Košiciach na vysokej úrovni, zároveň sú v klube rozpracované veľmi zaujímavé a perspektívne projekty. Verím, že sa plány podaria a tvrdou tímovou prácou dostane klub na pozície, na ktoré patrí.”