Hlavný tréner HC Košice Peter Draisaitl sa stretol s akreditovanými novinármi.

PRIDANÉ: 12.5.2019

Dnes popoludní sa za prítomnosti prezidenta HC Košice Júliusa Langa a športového manažéra Jana Šťastného stretol s novinármi hlavný tréner HC Košice Peter Draisaitl.  Na krátkej tlačovke okrem iného odznelo:

Prezident HC Košice Július Lang: „Posledné sezóny neboli pre HC Košice úspešné, preto sme pristúpili v našom klube k veľkým zmenám. Trénera Draisaitla sme angažovali najmä kvôli jeho mnohým zahraničným skúsenostiam. Vybrali sme človeka, ktorý je zásadový, trvá na disciplíne a myslím si, že pre súčasnú situáciu a stav je najlepšou voľbou. Takisto sme Jana Šťastného angažovali ako športového manažéra, ktorý má obrovské množstvo skúseností najmä v oblasti českého hokeja a mládeže. To sú hlavné dôvody prečo tu máme Honzu a Petra.“

Hlavný tréner Peter Draisaitl: Prvý podnet na trénerskú pozíciu Košíc som dostal od Jana, ktorý mi v priebehu dvoch minút vysvetlil, ako by mohla vyzerať nová cesta Košíc. Následne som rozprával s pánom prezidentom Langom, s ktorým sme sa taktiež dohodli za pár minút. Táto výzva ma veľmi zaujala a hneď som vedel, že sa toho chcem ujať. Aj napriek tomu, že HC Košice čelil niekoľkým neúspechom, práce sa zásadne nebojím, dôležitá je celková výzva a najmä vízia. Ide hlavne o to, aby sa zmenil štýl hokeja, je potrebné zostaviť mladšie mužstvo a hrať aktívnejší, agresívnejší hokej postavený na výbornej štruktúre a korčuľovaní.“

K dianiu na Slovensko head coach HC Košice uviedol: „Za štyri roky pôsobenia v Česku som mal možnosť stretnúť sa s mnohými hráčmi, avšak slovenskú ligu som veľmi nesledoval. Je to myslím normálne, ak má človek svoju vlastnú prácu, nemá čas pozerať sa aj na iné ligy. Momentálne som mal viac času, tak sa do toho pomaly dostávam. Pozrel som si okolo 10 zápasov, v ktorých Košice hrali proti Nitre a Banskej Bystrici, aby som si vytvoril predstavu, odteraz sa tým budem zaoberať detailne. Mne neprináleží hodnotiť alebo kritizovať prácu, ktorá bola doteraz v Košiciach odvedená. Ja mám svoju predstavu, ktorú podporuje aj Jan, keďže obaja chceme ísť podobným smerom, tzn. chceme, aby hra bola aktívnejšia, agresívnejšia, v dobrej štruktúre, s vynikajúcimi korčuliarskymi schopnosťami. Pri výbere hráčov budeme zohľadňovať dobrých korčuliarov, takticky dobre vybavených hráčov, ktorí sú schopní daný systém odkorčuľovať a premyslieť. Samozrejme, že musíme strieľať aj góly, takže aj takúto kvalitu budeme hľadať.“

Novinárov zaujímali aj názory nášho nového trénerského lodivoda k účinkovaniu Nemecka a osobitne jeho syna Leona Draisaitla, hviezdu Edmontonu Oilers, na MS v Košiciach, k čomu Peter Draisaitl povedal: „Vo včerajšom zápase dal syn gól, no podstatné je, že vyhrali celkový zápas. Určite nebol jednoduchý, no verím, že v dnešnom zápase proti Dánom budú lepší. Ak nie, tak to bude rýchly turnaj. Netuším, ako ďaleko to môže Nemecko dotiahnuť, no jeden z veľkých tímov musí padnúť. Stále tu máme Slovensko a možno by bolo lepšie pre slovenský hokej, keby postúpilo.“

„Prvým krokom je uspokojiť fanúšikov, Košice ich majú náročných. Videli košický klub vyhrávať tituly, a teda majú presnú predstavu, čo chcú vidieť. Musíme sa postarať o to, aby sme ich zobrali so sebou, aby pochopili a stotožnili sa s tým, čo robíme. Čaká nás prelomový rok,“ zhodli sa prítomní predstavitelia HC Košice na dnešnom brífingu s novinármi.

(tty)
foto JUDY