Jan Šťastný oznámil novú organizačnú štruktúru mládeže

PRIDANÉ: 23.5.2019

Športový manažér HC Košice a šéftréner akadémie mládeže Jan Šťastný prestavil štruktúru mládežníckych družstiev pre sezónu 2019/2020.

Ako sme už medzičasom športovú verejnosť informovali, funkciu vedúceho mládežníckej akadémie (U20, U18, U15) a zároveň hlavného trénera juniorskej kategórie bude po novom zastávať Peter Holaza, ktorému bude v juniorke asistovať Jozef Škrak. Ďalším asistentom u juniorov a zároveň video-trénerom mládeže bude Marcel Šimurda. Nový vedúci akadémie Peter Holaza tak bude zodpovedný za jednotný koncept práce s mládežou a bude dohliadať na športovú metodiku.

V dorasteneckom mužstve budú mladíkov trénovať hlavný tréner Tomáš Kochan a jeho asistenti Vladimír Svitek a Mojmír Božík. V kategórii kadetov (U15) ostáva na pozícii hlavného trénera Juraj Faith spolu s asistentom Miroslavom Marcinkom.

Vedúcim športových hokejových tried sa stáva Alexander Valentín. Ten bude zároveň v pozícii hlavného trénera ôsmakov a Peter Čížek bude jeho asistentom. Role si vymenia pri siedmej triede, kde bude hlavným trénerom Peter Čížek a jeho asistentom naopak Alexander Valentín. Šiestakov a piatakov povedie tandem Anton Bartánus a Ľubomír Micák.

Našich najmenších hokejistov budú viesť dovedna ôsmi tréneri. Vedúcim prípraviek je Miroslav Kozárik. Štvrtú a tretiu triedu budú mať v novej sezóne na starosti hlavní tréneri Peter Marenčík a Viliam Mižišin. Asistovať im budú tréneri Vladimír Marinčin ml., Richard Miľovčík a Viliam Mižišin. Na poste hlavného trénera druhákov bude stáť Tomáš Polák. Jeho pravou rukou budú asistenti Vladimír Marinčin st., tréneri Jaroslav Beluško a Jaroslav Kmiť, ktorí budú vo funkcii asistentov trénera pôsobiť aj v prvej triede.

Trénermi brankárov ostávajú aj nasledujúcu sezónu Marko Milý a Dušan Strhársky. O skvelú kondíciu našich hokejistov sa aj v novej sezóne budú starať kondiční tréneri Daniel Kičura a Alex Augustín.

hc

Všetkým želáme veľa tvorivých síl a úspešnú sezónu!

(tty)

.