Jeden gól nestačil, mrzela hlavne presilovka v predĺžení

PRIDANÉ: 2.3.2024

Parádny úvod nebol korunovaný víťazstvom a jeden gól bol jednoducho málo. Oceliari vybehli do súboja proti tabuľkovému susedovi zo Spišskej Novej Vsi veľmi dravo a z prvej tretine vyslali na Marcela Melicherčíka štrnásť striel. Vyťažili z nich vedúci gól Shawna Lalonda, no potom aktivita utíchla a taktovku prevzali hostia. Rysom sa podarilo v 54. minúte vyrovnať Mykluchom, no v predĺžení putovali na trestnú lavicu Majdan s Ališauskasom a nám sa tak naskytla skvelá šanca rozhodnúť. Nestalo sa a na víťazstvo napokon nestačili ani úspešné samostatné nájazdy Mareka Slováka a Tomáša Mikúša. Ten rozvlnil sieť aj vo svojom šiestom vystúpení v oranžovo-čiernych farbách, hostia zo Spiša však kontrovali tromi premenenými nájazdmi a v Steel aréne tak ostal iba bodík.

„Bol to bojovný zápas s parametrami play-off. Mrzí ma, že sme to neudržali na futbalový výsledok 1:0, ale taký je hokej. Záver bol pre nás trochu nešťastný,“ povzdychol si 30-ročný útočník, podľa ktorého bolo potrebné vyťažiť viac z nátlakovej prvej tretiny, ale aj z presilovky v predĺžení. „Prvá tretina bola fajn, ale zápas je dlhý. Dlho sa nám to darilo brániť tímovým výkonom, ale napokon sme vedenie neudržali. Mrzí ma, že sme v predĺžení neskórovali v presilovke piatich proti trom. To by sme mali využívať. Verím však, že to príde v správny čas.“

Podľa trénera Dana Cemana sa opäť raz prejavila súčasná strelecká nepohoda. Okrem Mikúša sa totiž tradiční góloví lídri trápia. V súboji proti Spišiakom navyše chýbali útočníci Hunter Fejes, Marek Bartánus, Chase Berger, ako aj ofenzívne ladený obranca Cooper Zech.

„Mali sme dobrú prvú tretinu, no po nej to bolo stále iba 1:0. V druhej časti sme sa zbytočne zbavovali pukov v útočnom pásme a hra sa presúvala pred nášho brankára. Vyplynuli z toho situácie, keď sme sa v obrannom pásme dostávali pod tlak. Neskôr sme prišli o Patrika Lampera a museli sme improvizovať so zostavou. Nedarí sa nám premieňať šance. V dnešnom zápase sa mi páčila štruktúra našej hry, bola najlepšia za nedávne obdobie. Musíme sa dať dokopy aj po zdravotnej stránke a pokračovať v našom úsilí," nestráca vieru v zlepšenie výsledkov. Tie nie sú pozitívne hlavne v domácej hale. Z ostatných dvanástich duelov v Steel aréne prehrali naši chlapci až desať a takáto bilancia nikoho neteší.

„Ja som zatiaľ veľa domácich zápasov neodohral, ale pravdou je, že som ešte v Steel aréne nevyhral. Je to tak a neviem čo k tomu dodať. Určite to chceme zlepšiť a doma tešiť divákov víťazstvami. Možno je však lepšie, že si tým prechádzame teraz a nie sme na nejakej brutálnej vlne. Potom by sme si mysleli, že to pôjde samo. Musíme poctivo bojovať striedanie od striedania a potom to príde,“ nabáda k pokračovaniu snahy po zlepšení T. Mikúš.

V záverečných dvoch zápasoch základnej časti nastúpime v nedeľu v Nitre a generálkou na play-off bude 8. marca domáci súboj s Trenčínom.