Letná kvapka krvi UNLP za účasti Oceliarov

PRIDANÉ: 20.7.2022

V piatok 22. 7. od 8:00 do 11:30 sa v Pavilóne zdravia (pavilón XVIII.) v UNLP na Rastislavovej 43 uskutoční darovanie krvi za účasti niekoľkých hokejistov HC Košice. 

Záujemcov o darovanie krvi prosím, aby sa zaregistrovali vyplnením krátkeho formulára >>

Ďakujeme, že spolu s nami pomáhate dobrej veci.

 

 

Pozvánka UNLP:

Letná kvapka krvi UNLP Košice a NTS Košice

s hokejistami HC Košice 😊

Košice, 19. júla 2022 – Do podujatí Letná kvapka krvi sa po prvý krát zapájajú aj partnerské zdravotnícke zariadenia, ktoré sídlia v areáli na Rastislavovej ulici 43. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice oslovila na spoluprácu Východoslovenský onkologický ústav, Záchrannú službu Košice a Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny Košice.

Leto je čas, kedy zdravotníkom chýba nielen krv, ale aj samotní darcovia. Situáciu už ďalší rok  komplikuje COVID-19 a teraz navyše aj opičie kiahne. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Košiciach pripravuje aj tento rok Letnú kvapku krvi. Akcia je určená pre širokú verejnosť, do darovania najvzácnejšej tekutiny sa zapoja aj košickí hokejisti.  

Príďte DAROVAŤ KRV a stretnite sa s našimi hokejistami z HC Košice :-)

KEDY:   piatok, 22. JÚL, v čase od 8.00 do 11.30 hod.

KDE:     PAVILÓN ZDRAVIA, UNLP Košice, Rastislavova 43

registračný link >> (prosím, vypíšte svoje meno a priezvisko)

Podeľte sa o to najvzácnejšie, čo Vám koluje v žilách a pomôžte zachrániť život!

Základné podmienky darovania nájdete v prílohe e-mailu, aktuálne podmienky ohľadom darovania a koronavírusu a opičích kiahní nájdete na webe NTS - https://lnk.sk/fhfi 

NZS upozorňuje na to,  že stále platia obmedzenia v darovaní krvi v súvislosti s COVID-19 a s príchodom dovolenkového obdobia nastúpia dočasné vylúčenia z darcovstva krvi z dôvodu zahraničných pobytov. Okrem týchto skutočností sleduje NTS aj vývoj v súvislosti s inými ochoreniami, napr. opičie kiahne.