Majstrovský pohár potešil aj priateľov z FC

PRIDANÉ: 30.4.2023

My už svoj pohár máme, priatelia z futbalového klubu FC sa k nemu priblížili. V sobotňajšom domácom súboji 27. kola druhej ligy zdolali Púchov 2:0 a na vedúci Tatran Prešov už strácajú iba dva body. Štyri kolá pred koncom sezóny tak stále živia nádej na priamy postup do najvyššej súťaže.

Postupové boje priateľov z KFA prišli v sobotu osobne podporiť aj prezident HC Július Lang s kapitánom Michalom Chovanom. Priamo na trávnik priniesli poháre Dušana Pašeka i Vladimíra Dzurillu a Mišo si prevzal z rúk prezidenta futbalového klubu Dušana Trnku dres so svojim menom a číslom.

„Futbal sledujem veľmi rád a keď som bol mladší, tak som ho aj hrával. Chalanom z FC držím palce a verím, že po sezóne budú oslavovať aj oni. Potom by sme mohli vymyslieť nejaký spoločný exhibičný zápas, pousmial sa Michal Chovan. Autor víťazného gólu zápasu proti Púchovu Ján Mizerák hodenú rukavicu prijíma. „Ja by som bol určite za. Pokojne si môžeme dať aj dvojzápas na trávniku i na ľade. Hlavne, nech sme po sezóne spokojní obaja.“

Hokejisti by zrejme s futbalovým zápasom veľký problém nemali. Lopta je im z predzápasového baga blízka a futbal hrávajú aj v rámci letnej prípravy.

To je pravda. My to snáď na trávniku nejako ubeháme, neviem ako by to išlo na korčuliach im. Isté však je, že si navzájom prajeme. Verím preto, že tak ako teraz oslavujeme my, budú čoskoro oslavovať aj oni, pokračoval kapitán zlatého tímu.

Návšteva futbalového zápasu predstavovala bodku za maratónom osláv titulu. Tie dali zabrať fanúšikom i samotným hráčom. Už je definitívny  koniec. Oslavy boli dlhé a užili sme si ich my i ľudia. Teraz to už ale chce nejakú dovolenku,dodal nositeľ čísla 91 na drese.