Na komunitnom fóre predstavil Jan Šťastný novú víziu mládežníckych kategórií

PRIDANÉ: 21.10.2019

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný predstavil uplynulý týždeň strategický plán košickej hokejovej mládeže. Jeho cieľom je vybudovanie silnej akadémie s hráčmi pre A-tím a slovenskú reprezentáciu. Prednášky HC Košice – Way v hoteli Double Tree by Hilton sa zúčastnilo vedenie klubu, všetky mládežnícke kategórie i rodičia našich najmenších hokejistov. Deti potešila aj prítomnosť hráčov A-čka Dávida Skokana a Patrika Kocha.

„Prednášku sme zorganizovali preto, lebo sme našej mládeži chceli odprezentovať novú kultúru hokejového klubu. Práve tá by mala byť základom všetkého. Pokiaľ zmeníme negatívne veci, máme veľkú šancu posunúť sa vpred. Isté pravidlá som vyžadoval aj od chlapcov v A-tíme, keď som sem prišiel, a ukázalo sa to ako dobrý krok. Toto chceme nastaviť už aj u mladších ročníkov, pretože HC Košice stále patria k veľkým klubom, nielen na Slovensku, ale aj v Európe,“ rozrozprával sa o novej vízii Jan Šťastný.

V rámci prezentácie odzneli aj krátkodobé a dlhodobé ciele, ktoré môžu košický hokej ešte viac zatraktívniť. Ide predovšetkým o udržanie novej filozofie, ktorá sa v seniorskej šatni nastavila príchodom nového vedenia. Sú v nej zahrnuté aj výborné výsledky A-mužstva, ktoré má byť vzorom pre mládež.

„Nechceme sa viac pozerať do minulosti. Každý tím má svoje dobré aj zlé sezóny. Keď som prišiel do klubu, videl som množstvo nadšených ľudí, ktorí chcú niečo dokázať. Našiel som tu úžasné zázemie so skvelými hráčmi a zanietenými fanúšikmi, ktorí sú súčasťou tímu a podľa mňa patria k najlepším fanklubom. To sú všetko pozitívne veci, ale musíme si začať viac vážiť či už rodičov, alebo trénerov, a tak vytvoriť jednu hokejovú rodinu,“ dodal športový manažér.

„Máme veľký záujem o budúcnosť a o naše deti. Chceme zdôrazniť to, že naozaj ideme budovať „most“, ktorý bude spájať mládežnícky hokej s tým seniorským. Táto téma je pre nás v súčasnosti veľmi dôležitou. Venovať sa mládeži je z môjho pohľadu mimoriadne dôležité. Chceme vychovávať ďalších dobrých športovcov a dobrých ľudí, ktorí si budú môcť plniť sny nielen v národnom tíme, ale aj v zámorí,“ vyjadril sa prezident klubu Július Lang.

Súčasťou slávnostného večera bolo aj odovzdávanie cien našim dorastencom, ktorí vo svojej kategórii dlhodobo dosahujú vynikajúce výsledky. Ocenenie za víťazstvo na Memoriáli Ladislava Trojáka si hráči spolu s trénermi prevzali z rúk prezidenta klubu Júliusa Langa, športového manažéra Jana Šťastného a hráčov A-mužstva Dávida Skokana a Patrika Kocha.

„Všade vo svete sú takéto meetingy s hráčmi a rodičmi normálna vec. Som rád, že sa to postupne dostáva aj k nám. Plne sa stotožňujem s tým, čo tu dnes prezentoval pán Šťastný. Krok po kroku by sa mohli veci zmeniť k lepšiemu. Dnešná mládež by si túto starostlivosť mala vážiť, pretože ja budem mať 31 rokov a takéto možnosti som nikdy nemal. My sme nemali kondičného trénera, fyzioterapeuta ani niekoľko trénerov navyše, vyrastali sme v úplne iných podmienkach. Samozrejme treba žiť snami, ale treba aj niečo pre to urobiť. Ja osobne som rád za to, že v klube máme špičkových ľudí, ktorí sa o nás starajú a tak vieme zamakať naplno. Dúfam, že to pochopí aj mládež a začne si vážiť novú nastavenú kultúru a ľudí v klube,“ doplnil kapitán A-tímu Dávid Skokan.

Klub HC Košice ďakuje hotelu Double Tree by Hilton za poskytnutie priestorov. 

HC KE Media Team (hal), foto (saj)

GALÉRIA