Oceliari ovládli Memoriál Zbyňka Kusého v Pardubiciach

PRIDANÉ: 18.8.2019

Cenný skalp účastníka KHL, obetavá tímová hra, krásne góly, prvý gól 17-ročného mladíka v drese A-tímu, impozantné samostatné nájazdy, 8 kanadských bodov Marcela Haščáka v 2 zápasoch a zvládnuté finále proti domácim Pardubiciam v slušne zaplnenej hale. HC Košice zanechal na východe Čiech veľmi pozitívny dojem a odnáša si cenný triumf zo silne obsadeného turnaja.

Krst ohňom sme zvládli na výbornú, Marcel Haščák s gólovým hetrikom

Pred prvým zápasom proti účastníkovi KHL - tímu Admiral Vladivostok boli fanúšikovia zvedavý na výkon košického kádra, ktorý prešiel pred sezónou výraznými obmenami. Hráči pod taktovkou Petra Draisaitla a Jirku Šolca príjemne šokovali umnou obetavou hrou, rozvážnou kombináciou a tromi zvládnutými presilovkami. Súpera zvučného mena sme zaskočili aj tvrdou hrou do tela, silu pästí  Martin Belluša si odniesol nos jedného z protihráčov a Oceliarov niekoľkokrát podržal výborne chytajúci Andrej Košarišťan, ktorý vychytal v závere zápasu vyrovnávaciu tutovku hosťujúceho hráča. Samostatné nájazdy Oceliarov pripomínali exhibíciu a krásnymi gólmi sme dali bodku za nádherným zápasom.

Zostrih gólov >>

V zápase proti Znojmu rozhodli o finalistovi až samostatné nájazdy

Na ľad proti nášmu druhému súperovi sme vykorčuľovali s viacerými zmenami v zostave. Omladený tím však bojoval od samého začiatku. Po dvoch inkasovaných góloch sme sa otriasli a priebeh zápasu otočili presnými zásahmi Bezúcha, Majdana a len 17-ročného Romana Faitha, pre ktorého to bol vôbec prvý gól v drese “áčka”. Inkasovaným gólom v tretej tretine boli úspešnejší Orli, keď skóroval Sova. Znojmu sme tak podľahli 4:5 a na postup do finále sme potrebovali triumfovať doplnkových samostatných nájazdoch, za ktoré sa bez ohľadu na výsledok v zápase prideľoval samostatný bod. Tie sme opäť zvládli bravúrne a vďaka nádherným gólom a Škorvánkovým zákrokom sme zaslúžene postúpili do finále.

Zostrih gólov >>

Finále s gólovou prestrelkou v závere zápasu

Vo finále nás pred takmer 4-tisícovou kulisou čakali hokejisti domáceho Dynama. Prvú tretinu poznačili početné vylúčenia a góly padli až v jej závere, keď sa presadili v tesnom slede Vrábeľ a Látal (1:1). V druhej tretine sme spresnili kombinácie a vďaka dvom gólom s chuťou hrajúceho Haščáka sme šli do dvojgólového vedenia. Záver zápasu sme si ešte skomplikovali, našťastie sme na kontaktné góly Mandáta a Tybora dokázali odpovedať gólmi z hokejok Majdana a Haščáka do prázdnej brány.

Zostrih gólov >>

Po záverečnom hvizde tak kapitán vo finálovom zápase Dávid Skokan zodvihol nad hlavu cennú trofej, Marcel Haščák si s úctyhodnou bilanciou 5+3 v dvoch odohraných zápasoch odniesol cenu za najlepšieho útočníka. Spokojnosť v radoch Oceliarov neskrývali fanúšikovia i členovia realizačného tímu.

Hlavný tréner HC Košice Peter Draisaitl: „Máme z tímu veľmi dobrý pocit, a to nielen preto, že sa nám podarilo turnaj vyhrať, ale aj z dvoch týždňov, ktoré turnaju predchádzali. Hrali sme výborný hokej, videli sme na chlapcoch, že veria štruktúre a systému, ktorý po nich chceme. V tíme rastie dôvera a viera vo vlastné schopnosti, nerozhodí ho, keď dostane gól, zatiaľ sme spokojní.“

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný:  V první řade bych chtěl poděkovat našemu vedení a organizaci HC Košice, že nám umožnili se zúčastnit tak kvalitního turnaje, jako je Memoriál Zbyňka Kusého v Pardubicích. Dále organizátorúm turnaje za skvěle vytvořené podmínky co se týká zabezbečení tréninků, ubytováni, stravy a dopravy a všech potřebných náležitostí. Co se týká hodnocení našeho týmu jsme nesmírne rady, že jsme mohli poměřit své síly s týmy KHL, Česke extraligy a EBEL ligy. Tento turnaj splnil naše očekávání kde jsme mohli vyzkoušet všechny naše hráče a konečne je po třech týdnech tréninku vidět v takto kvalitních zápasech. Náš tým ukázal, že má obrovský potenciál a týmový charakter a pokud budeme poctivě takto pracovat a držet se nastaveného herního systému, jsme na dobré cestě a může z toho být velmi zajímavá sezona.vNikdo z hráčů nás nezklamal, spíše naopak, všichni, co dostali šanci se porvat o místo v sestavě, ukázáli, že jsou odhodlaní bojovat za tým a že mají obrovskou kvalitu a pochopili jakým smérem se tato organizace chce prezentovat. Dále bych chtěl podekovat za velmi profesionalní přistup celému realizačnimu týmu od treneru, vedoucího, kondičniho trenéra, kustodů a fyzioterapeutky, všichni odvedli neskutecný kus poctivé práce. Výsledek nepřeceňujem, ale zárověň si ho vážime, protože nám pomůže motivovat do další práce a každé takové vitězství zvedá sebevědomí hračů a kredit celé organizace.“

(mch, tty)