Oceliari vykorčuľovali pred novou sezónou na ľad

PRIDANÉ: 28.7.2019

Po predchádzajúcej niekoľkotýždňovej príprave „na suchu“ a letných dovolenkách sa dnes opäť zišli hokejisti nášho A-mužstva pred zahájením súťažnej sezóny 2019/2020. V priestoroch košickej Crow arény privítal hráčov a realizačný tím športový manažér HC Košice Jan Šťastný.

Tréner Peter Draisaitl mal k dispozícii kompletný káder. „Som rád, že sme to konečne mohli celé spustiť. Mužstvo je kompletné, ale premýšľame ešte nad jednou pozíciou do zadných radov. Keď zoberiem do úvahy, že sme začali trošku neskôr, som s tým veľmi spokojný, každý hráč je na kľúčovej pozícii, tak ako sme to od začiatku chceli mať. Myslím si, že sú tu hráči, ktorí budú vedieť urobiť pekné výsledky. Páči sa mi ako je nastavená naša filozofia - chceme zmeniť mentalitu a štýl hry,“  rozhovoril sa hlavný tréner Peter Draisatl.

Nové tváre nášho mužstva netaja pred blížiacim sa štartom novej sezóny vysoké ambície. „Ja osobne som rád, že som dostal šancu hrať za HC Košice. Chceme tento klub dostať opäť na popredné priečky. Verím, že si krok po kroku pôjdeme za tým,“ hovorí útočník Juraj Majdan.

„Prvý tréning je vždy ťažký, treba si len zvyknúť, no som rád, že sme začali naplno. Očakávam od seba, že dokážem pomôcť tímu, a že urobíme pekný úspech. Ten je najdôležitejší. Všetci vieme ako na tom posledné roky Košice boli, avšak ja verím, že sa to niekedy musí zlomiť, preto dúfam, že to bude tentoraz. Sú tu skvelí chalani, určite sa všetci zomkneme a potiahneme za jeden povraz. Tak to má v tíme byť. Sme pripravení,“ poznamenal obranca David Růžička.

„Vyzerá to dobre, musíme sa dobre pripraviť na ligu, veľa trénovať a verím, že to všetko bude dobre fungovať. Všetci sa tešíme, na prvý tréning to nevyzeralo vôbec zle. Keď dá každý hráč do hry sto percent, verím, že to vyjde,“ vyznal sa útočník Michal Chovan.

Na prvý tréning našich hokejistov sa prišiel pozrieť aj prezident HC Košice Július Lang: „Mám z toho veľmi dobrý pocit, cítim z tímu pozitívnu energiu, optimizmus a túžbu po víťazstve.“

Súpiska A-mužstva

brankári: Andrej Košarišťan, Stanislav Škorvánek 
obrancovia: Jakub Cibák, Filip Maňák, Jurij Repe, David Růžička, Tomáš Slovák, Patrik Koch, Václav Čížek, Christian Michalčin 
útočníci: Dávid Skokan, Juraj Majdan, Dalibor Bortňák, Martin Belluš, Branislav Rapáč, Jakub Köver, Michal Chovan, Jakub Suja, Oliver Jokeľ, Juraj Bezúch, Roman Žitný, Šimon Petráš, Filip Vrábeľ, Marcel Haščák, Juraj Milý

HC KE Media Team (hal)

GALÉRIA