Oddnes v predaji vstupenky na zápasy proti Banskej Bystrici, Slovanu a Miškovcu jednotlivo. Proti Bystrici v retro dresoch VSŽ Košice!

PRIDANÉ: 16.12.2019

Ako už bolo avizované pri zahájení predaja vstupeniek na decembrové zápasy, akciový predaj vstupeniek na dvojzápasy Banská Bystrica – Slovan, resp. Slovan – Miškovec, boli časovo a počtom obmedzené. Dnešným dňom tak bol tento akciový predaj ukončený, naďalej ale môžete nakupovať vstupenky na všetky uvedené zápasy na jednotlivé zápasy samostatne.

Po pauze spôsobenej reprezentačnou prestávkou sa v stredu 18. novembra opäť roztočí kolotoč najvyššej slovenskej sútaže. A naši Oceliari nastúpia hneď v boji o priebežnú druhú priečku proti majstrovi z Banskej Bystrice! Úvodné buly stredajšieho zápasu sa vhodí o 18:00.

Úspešné pôsobenie v reprezentačných dresoch má niekoľko košických hráčov. V seniorskej kategórií sme mali zastúpenie v podobe útočníka Marcela Haščáka a obrancu Patrika Kocha. Do štatistík sa zapísal prvý menovaný, keď v súboji s Nórskom znižoval v druhej tretine na 1:2. Olympijský výber do 23 rokov sa predstavil v piatok na žilinskom ľade, kde si zmeral sily s reprezentačnou 20-kou pripravujúcou sa na nadchádzajúce MS. Košický klub zastupovali obrancovia Jakub Cibák, Christián Michalčin a útočník Juraj Milý. Práve Michalčin patril v tomto súboji medzi ústredné postavy, keď sám strelil jeden gól a na ďalšie dva nahral. Na druhej strane stál obranca Martin Bučko, ktorý sa však do štatistík nezapísal.

Úspešné pôsobenie má za sebou aj útočník Roman Faith, ktorý sa predstavil s reprezentačnou 18-kou na turnaji v Budapešti. 3 zápasy, 3 výhry a 10 kanadských bodov na jeho konte za 5 gólov a 5 asistencií. Jeho kolegom bol aj obranca juniorského mužstva Matej Jacko, ktorý dokončil turnaj s bilanciou 0+1.

Náš stredajší súper spod Urpína sa na reprezentačnú prestávku vybral vo výbornej forme. Veď z posledných 8 zápasoch prehral iba 2 zápasy. Naposledy odchádzal z domáceho ľadu práve po prehre 1:2 s Popradom. Po 28 odohratých zápasoch majú zverenci Dana Semana na svojom konte 57 bodov a sú tak o bod práve pred našimi Oceliari. Tí však majú na konte o jeden odohraný zápas menej. Aj preto bude stredajší zápas taký dôležitý! V doterajšom priebehu ligy sa Košičania stretli s Banskobystričanmi dvakrát a zakaždým sa tešili z výhry hostia. Najprv sme brali body spod Urpína my po výhre 3:2, aby sa po odvete v Košiciach tešil z výhry 4:2 náš súper.

Barani sa môžu v tejto sezóne opierať o výkony trojice hráčov Jordana Southorna, Jordana Hickmotta a Joona Jääskeläinena. Prvý menovaný, hoci je obrancom, je lídrom produktivity svojho tímu. Rodák z kanadského Montrealu bol v roku 2008 draftovaný klubom Buffalo Sabres do NHL, no nikdy sa do najlepšej ligy sveta nedostal. 29-ročný zadák v tejto sezóne nastúpil na všetkých 28 zápasov, v ktorých získal 33 kanadských bodov za 10 gólov a 23 asistencií. Druhým v poradí je jeho krajan útočník Jordan Hickmott. Výborne fyzicky stavaný center sa v lete vrátil po dvoch sezónach strávených v EBEL lige pod Urpín a urobil dobre. V doterajšom priebehu ligy nastrieľal 9 gólov a pridal k tomu 21 asistencií. Najlepším strelcom mužstva je s 13 gólmi Joona Jääskeläinen. Fínsky útočník zaznamenal aj 14 asistencií a s 27 kanadskými bodmi je na treťom mieste produktivity Banskej Bystrice. Najlepšími Slovákmi sú s 11 bodmi na svojom konte bývalí útočníci Košíc Tomáš Hrnka a Marek Bartánus. Obaja strelili 4 góly a pridali aj 7 asistencií. V bráne sa môžu Banskobystričania spoliehať na Kanaďana Tylera Beskorowanyho. Priestor dostal v 23 zápasoch, ktoré zakončil s úspešnosťou zásahov 93,63 % a je tak na 4. mieste v hodnotení brankárov Tipsport ligy. Jeho kolegom je mladý Matej Gajan. 21-ročný brankár nastúpil zatiaľ na 5 zápasov, počas ktorých si nepočínal zle. Za všetko hovorí jeho úspešnosť zákrokov, ktorá je na hodnote 93.38 %.

Zostava HC'05 iClinic Banská Bystrica z posledného zápasu proti HK Poprad:

Banská Bystrica: Beskorowany – Cardwell, Southorn, Ďatelinka, Mihálik, J. Brejčák, Nemčík, Zubák – Jääskeläinen, Hickmott, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus – Šille, Gabor, Kabáč – Sojka, Tamáši, Fafrák

A teraz to najlepšie: na zápas proti Baranom nastúpime v jedinečných čiernych RETRO dresoch VSŽ Košice, ktoré po zápase poputujú do dražby!

Príďte si užiť atraktívny duel po reprezentačnej prestávke. Podporme spoločne našich hokejistov a povzbuďme ich v boji o dôležité víťazstvo.

Tak ako na zápas proti Bystrici si vstupenky môžete na jednotlivé zápasy samostatne nakupovať aj na zápasy proti Slovanu a Miškovcu tu:

HC Košice - HC Slovan Bratislava >>

HC Košice - DVTK J. Miskolc >>