Párty na Hlavnej pod taktovkou dídžeja Hovorku

PRIDANÉ: 30.4.2023

Maratón majstrovských osláv vyvrcholil veľkolepou párty v centre Košíc. Oranžovo-čierne davy zahriali bubeníci z Batidy, naše skvelé cheerleaderky a spevák Tomáš Buranovský. Potom sa už zraky fanúšikov upreli na prichádzajúci autobus a kabriolet s vzácnym nákladom.

Roly strážcov pohára Vladimíra Dzurillu sa ochotne zhostili kapitán Michal Chovan s trénerom Danom Cemanom.

„Bola to pocta a užil som si to. Takéto momenty sú pamätné a každý z nás si to užíva naplno,“ pousmial sa kanadský kormidelník, ktorý neskrýval nadšenie z krásne zaplnenej Hlavnej ulice. „Neskutočné. Je veľmi príjemné sledovať tisícky nadšených ľudí, ktorým sme urobili radosť. Chlapci si to zaslúžia a tento úspech patrí všetkým – tímu, funkcionárom, fanúšikom i samotnému mestu Košice.“

Právo prvého zodvihnutia pohára nad hlavu patrilo kapitánovi. „Sú to krásne dni. Sezóna, ktorú sme spolu zažili, bola úžasná a presne pre toto to stálo za to," vyslovil sa Mišo Chovan, ktorý patril medzi lídrov na ľade i mimo neho.

„Klobúk dolu, koľko vydržali Mišo a Riči. Na to, že majú obaja po 35 kíl a dohromady 60, tak toho zvládli naozaj veľa," rozosmial sa útočník Marek Bartánus.

Medzi nezabudnuteľné postavy osláv titulu 2023 sa však určite zaradil aj Marek Hovorka. V šatni i na pódiu fungoval ako dídžej, spevák i moderátor.

„Je to perfektný DJ. Hral pesničky na našu nôtu a aj jeho zásluhou sme sa všetci výborne bavili,“ pochválil spoluhráča Marek Slovák, ktorého doplnil Radek Deyl. „Marek to zvládol na parádu. Hotový Tiesto a Marcel Forgáč v jednej osobe. Zahral, zatancoval, zaspieval a je to jednoducho zabávač.“

Cítim sa tak, že by som už aj potreboval ísť domov,“ zareagoval s úsmevom Hovorka.  „Šesť dní osláv dali zabrať, ale je to bomba. Mám skvelé pocity a teším sa za celý klub i mesto. Ľudia veľa vecí nevidia, ale úspech si vyžaduje veľa úsilia. Teraz sa však tešíme a stálo to za to.

„Je to nádhera. Prišlo veľmi veľa ľudí a pre nás je to zadosťučinenie za celú sezónu. Za všetko hovorí fakt, že naša prvá autogramiáda sezóny trvala hodinu a tá štvrtková sedem. Neuveriteľné,“ podotkol Marek Slovák.

Bodku za oficiálnou časťou osláv majstrovského titulu si užil aj športový manažér Gabriel Spilar. „Keď som bol hráč, tak som hral a snažil som sa hrať čo najlepšie. Teraz som videl, čo všetko je potrebné spraviť pre úspech a ešte stále vstrebávam tento titul. Veľmi sa z neho teším a špeciálne mám radosť z úspechu najmä pre ľudí ako je Milo Klíma a ďalší, ktorí sú nedocenení. Samozrejme, že na vrchole záujmu fanúšikov sú hráči, ale za všetkým je usilovná práca mnohých iných ľudí, ktorí si to zaslúžia."

Po efektnej pyrotechnickej vložke fanklubákov zamierili „oceliari" medzi ľudí na Hlavnej ulici a účastníci osláv si ešte užili vystúpenie speváka Lukáša Adamca.

GALÉRIA