Patrik Koch: Pri takýchto zápasoch nám fanúšikovia pomáhajú najviac

PRIDANÉ: 21.10.2018

Ticho pred búrkou! Tak by sa dal nazvať včerajší duel Oceliarov s Ľadovými medveďmi.

Po úvodnej tretine sa do šatní odchádzalo za stavu 1:1. Prostredná časť zápasu priniesla ešte väčšiu aktivitu našich hokejistov, ale napokon zostali gólové šance nepremenené. V tretej tretine sme sa do vydarených akcií dostávali najmä v presilovkách. Aj hostia mali možnosť streliť gól z presilovky, a to v 56. minúte, no nevyužili ju. Po nej však do našej bránky letel gól z hokejky Vasa, a tak za stavu 1:2 kričal štadión „vyrovnať“! Ľady sa prelomili v 58. minúte, keď nám vyšla hra so šiestimi hráčmi - Suja  tečoval Pulliho strelu a stav bol vyrovnaný. Infarktový záver vrcholil 32 sekúnd pred koncom zápasu, keď Dávid Šoltés prestrelil súperovho gólmana. Gólom na 4:2 do prázdnej bránky pečatil výsledok Petr Kafka. Oceliari tak ukázali, že bojovnosť a charakter mužstva zase raz zvíťazili. Ako sa však po takom heroickom výkone cítili naši chlapci? „Emócie sú obrovské. Prehrávali sme pár minút pred koncom a potom sme to celé obrátili a vybojovali sme  víťazstvo na našu stranu,“ hovorí dojatý obranca Patrik Koch, s ktorým sme sa bezprostredne po zápase pozhovárali.

Paťo, čakali ste, že zápas s Miškovcom bude taký náročný?
„My sa svedomito pripravujeme na každý zápas, snažíme sa nikoho nepodceniť. Dnes nám to zo začiatku nešlo tak, ako vždy, preto sme museli zabrať. Makali sme a nakoniec sa to aj prejavilo.“

Pociťovali ste tlak alebo stres po prvom inkasovanom góle?
„Zachovali sme chladnú hlavu a snažili sme sa robiť to, čo máme natrénované a snažili sme sa stále hrať to isté. Neboli sme v nejakom strese, vedeli sme, že to musíme uhrať.“

Presilovky dnes nevychádzali podľa predstáv, kde bol problém?
„Ja osobne pri presilovkách nie som, ale chalani to hrali dobre, asi sme dnes mali menej šťastia, respektíve viac nešťastia, pretože chalani to majú dobre natrénované.“

V druhej tretine nastal za stavu 1:1 moment, keď ste mali pred bránkou voľný priestor a pýtali ste si puk na svoju hokejku. Videli ste príležitosť gólovo sa presadiť a poslať tak Košice do vedenia?
„My sa snažíme počas hry komunikovať čo najviac. Týmto štýlom som sa snažil spoluhráčovi ukázať, že chcem puk premiestniť na druhú stranu plochy, kde takmer nikto nebol, no nakoniec to vyriešil inak.“

Zápas bol proti Miškovcu v poradí štvrtý, spolu s prípravnými. Vedeli ste už dopredu čo na nich bude platiť?
„Na každý jeden zápas sa snažíme pripraviť dopredu aj tým, že si pozeráme nejaké videá. Síce sme proti nim odohrali viacero zápasov, no oni sa tiež snažia meniť niektoré veci. My sme sa snažili pripraviť čo najviac, tak ako stále. Veľa vecí nám nevyšlo, ale zabojovali sme!“

V závere zápasu bolo vidieť, že sa len tak ľahko nevzdáte. Čo vás dokáže najviac vyhecovať?
„Mňa osobne dokáže vyhecovať čokoľvek. Keď sme dali vyrovnávajúci gól, to nás vyhecovalo natoľko, že sme ich nakoniec zvalcovali. Veľké ďakujem patrí aj fanúšikom, pretože práve oni nás dokážu poriadne nakopnúť.“

Vnímate počas hry aj atmosféru na štadióne?
„Samozrejme, stále je počuť fanklub, dnes napríklad bola atmosféra strhujúca, fanúšikovia nám pomáhajú veľa, je to cítiť na domácich zápasoch. Naozaj im môžeme len poďakovať, a to tým, že budeme vyhrávať. Len tak ďalej, pomáha nám to veľmi.“

Stíhate si popri hokejovom živote, pri všetkých zápasoch, tréningoch, regeneráciách aj užiť osobný život?
„Je to samozrejme ťažké, v sezóne veľa času nie je, treba všetko prispôsobovať hokeju, vždy byť stopercentne pripravený na tréning aj na zápas. Ak príde aspoň jeden deň voľna, snažím sa ho využiť nejakými výletmi a podobne. Všetko sa dá, ak sa to naplánuje dobre.“

Ako by ste zhodnotili svoj vlastný výkon?
„To sa hodnotí ťažko, stále si myslím, že to môže byť lepšie a vždy je taká malá nespokojnosť. Som veľmi rád, že mi tréner dáva takýto priestor, veľmi si to vážim a ďakujem mu za to.“

Čo sa stalo v tretej tretine, keď ste po faule zostali ležať na ľade?
„Nebolo to nič vážne, dostal som hokejkou do tváre, ale nakoniec som mal len rozťatú peru.“

Stanislav Škorvánek dnes odohral svoj druhý zápas v sezóne a zdalo sa, že pôsobil sebavedomejšie ako proti Mikulášu. Ako zatiaľ hodnotíte jeho výkon?
„Myslím si, že jeho výkon bol výborný, podržal nás veľakrát, neurobil žiadne chyby. Myslím, že dnes bol stopercentný, takisto, ako Haby, keď chytá,  tak aj on. Obidvaja sú podľa mňa skvelí brankári a dokazujú to na každom zápase.“

V piatok vás čaká východniarske derby, bude teda dostatok času na regeneráciu aj na tréningy?
„Na derby sa pripravujeme rovnako, ako na každý jeden zápas. Do piatku budeme mať dostatok času na regeneráciu, prídeme s čistou hlavou a pôjdeme stopercentne pripravení do zápasu.“

S akou taktikou vykorčuľujete v piatok na Popradčanov?
„Pravdepodobne sa nič nebude meniť, žiadne špeciálne zmeny nenastanú, ale cieľ je určený jasne – prísť domov s výhrou.“

V piatok teda nastúpime v Poprade, no v nedeľu opäť doma - tentoraz proti Baranom. Oceliari sa držia na druhej priečke s rovnakým počtom bodov ako prvý Zvolen. Príďte podporiť našich hokejistov aj v nedeľu a pomôžte im tak k ďalšiemu cennému víťazstvu! Úvodné buly padne už o 16:00.

HC KE Media Team (hal, saj)