Pavel Klhůfek: Rozhodla naša šikovnosť

PRIDANÉ: 5.4.2022

Český útočník pôsobí v Košiciach už tretiu sezónu. S 19 gólmi sa stal najlepším strelcom nášho tímu po základnej časti. Výrazne pomohol k štvrťfinálovému úspechu, keď si v  5 zápasoch pripísal 3 góly a 1 asistenciu. Druhý štvrťfinálový zápas bol plne v jeho réžii, pretože strelil všetky tri góly a zaznamenal hattrick. V krátkom rozhovore sme vyspovedali našu #22 Pavla Klhůfka.

S Michalovcami sme odohrali dobrú sériu, čo bolo podľa teba základom úspechu?

Dobrým základom bolo to, že sme zvládli prvé 2 zápasy s tým, že v treťom zápase sme uhrali víťazstvo a viedli sme 3:0. Myslím si, že to bol dobrý základ úspechu a samzorejme kvalitný výkon brankára a využité šance.

Akým súperom boli Zemplínčania?

Súper bol ťažký. Bol to veľmi fyzický boj a myslím si, že rozhodla naša šikovnosť.

Určite bolo fyzicky náročné odohrať toľko ťažkých zápasov, v tak krátkom slede, ako si to vnímal?

Bolo to náročné. Samozrejme 6 zápasov s takto fyzicky silným súperom, nikdy to nieje jednoduché ale to, že sme postúpili nás určite nakopne a keď si odpočinieme tak si myslím, že budeme mať zase veľa síl do ďalších zápasov.

Druhý zápas štvrťfinále bol pre teba určite výnimočný, zažil si už niekedy v playoff podobný zápas?

Vo  vyraďovacej časti som ešte takýto zápas nezažil, ale som šťastný, že sa to podarilo. Som rád za každý zápas, ktorý sa vyhrá a sme v ňom ako tím úspešní.

Pozeráš sa na individuálne štatistiky alebo ich nejako nesleduješ?

V playoff to veľmi neriešim. Som rád, že sa postúpilo a dúfam, že pôjdeme ešte ďalej.

Štvrťfinálové stretnutia sa hrali pred výbornou diváckou kulisou, ktorú vytvorili naši fanúšikovia, ako sa ti hralo?

Veľký podiel na postupe má samozrejme aj atmosféra, ľudia boli vynikajúci a veľmi nám pomohli. Boli našim šiestym hráčom na ľade a aj vďaka ich podpore sme boli úspešní. Patrí im veľká vďaka, verím, že si nájdu cestu aj na semifinálové zápasy a Steel Aréna sa bude otriasať v základoch.

Čaká nás semifinále, ako si strávil krátke voľno?

Trochu som si oddýchol, bol som sa prejsť s manželkou v prírode. Teraz už opäť naplno trénujeme, blíži sa záverečná časť sezóny.

Slovan sme v základnej časti neporazili, čo bude na nich platiť v playoff?

Síce sme proti ním doposiaľ v tejto sezóne neboli úspešní ale playoff je iná súťaž a ja verím, že máme dosť kvalitný tím na to, aby sme cez nich mohli postúpiť.

Semifinálové súboje odštartujú už vo štvrtok 07. apríla a v piatok 08. apríla, keď sa predstavíme v Bratislave. Následne sa séria presunie do Košíc, kde v pondelok 11. apríla a v utorok 12. apríla odohráme domáce zápasy v Steel Aréne.

Highlights z druhého štvrťfinálového zápasu, v ktorom Pavel Klhůfek zaznamenal hattrick: