Po prestávke pokračuje liga. Tento týždeň odohráme tri zápasy, z toho piatkový doma proti Trenčínu.

PRIDANÉ: 13.2.2019

Posledná reprezentačná prestávka tejto sezóny definitívne skončila a Tipsport liga vstupuje do svojej záverečnej fázy. Oceliarov čaká ešte alebo už len 6 zápasov, z toho rovnú polovicu odohrajú v tomto týždni. Streda prinesie atraktívny duel pod Urpínom proti domácej Banskej Bystrici, v piatok privítame doma trenčiansku Duklu a týždeň uzavrieme duelom v hlavnom meste Maďarska proti MAC Újbuda.

V posledných dňoch si pauzu od zápasov našej najvyššej súťaže nedali len košickí hokejisti, ale tiež domovský stánok Oceliarov. Ten prechádzal od konca januára rekonštrukciou kvôli nadchádzajúcim majstrovstvám sveta. Hlavnou zmenou sú nové mantinely, ktoré spĺňajú najnovšie predpisy IIHF a tvrdené sklá nahradili bezpečnejšie plexisklá. Nové ihrisko si stihli vyskúšať aj naši hokejisti, keď sa po týždňoch strávených v Crow aréne konečne presťahovali do svojej šatne.

Prvým duelom, ktorý naši hokejisti po reprezentačnej prestávke absolvujú bude teda v Banskej Bystrici. Domáci Barani momentálne okupujú druhú priečku tabuľky a pred nami majú náskok len jedného bodu. Banskobystričania naposledy podľahli svojmu najväčšiemu rivalovi zo Zvolena 2:3 v divácky atraktívnom dueli pod holým nebom, ktorý sa konal v rámci akcie Kaufland Winter Classic.

Rýchly pohľad na kanadské bodovanie hráčov Banskej Bystrice hovorí, že jednoznačnými lídrami v tíme majstra sú legionári. Najproduktívnejším hráčom je Kanaďan Éric Faille, ktorý v doterajšom priebehu sezóny nazbieral už 61 kanadských bodov za 21 gólov a 40 asistencií. Nasleduje ho jeho krajan Brock Higgs s bilanciou 19 gólov a 31 asistencií v 36 zápasoch. Prvú trojicu uzatvára ďalší kanadský útočník Guillaume Asselin. Rodák Québecu je najlepším strelcom Baranov s 27 gólmi, ku ktorým pridal aj 22 asistencií. Istotou v bráne je tak isto zámorský legionár. Stephon Williams si v 40 odchytaných zápasoch pripísal úspešnosť 91,95 %.

Vzájomné zápasy s Banskou Bystricoui Trenčín v tejto sezóne:
  6. kolo – 28. september 2018 – HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 3:1
17. kolo – 28. október 2018 – HC Košice - HC 05 iClinic Banská Bystrica 1:3
28. kolo – 30. november 2018 – HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 3:2 pp
39. kolo – 6. január 2019 – HC Košice - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:5

V piatok pricestujú do metropoly východu vlaňajší finalisti a majstri Slovenska z rokov 1994, 1997 a 2004. Hokejistom Dukly Trenčín sa v aktuálnej sezóne nedarí tak, ako by si predstavovali. Momentálne sa pohybujú až v druhej polovici tabuľky, čo im nezaručuje priamy postup do play-off. Naposledy prehrali doma práve s Oceliarmi 3:6. Po reprezentačnej prestávky ich čaká ďalší domáci zápas, tentokrát proti poslednej Žiline.

Kapitán Branko Radivojevič je aj naďalej na čele produktivity mužstva z Trenčína. V doterajších 50 odohraných zápasoch nazbieral 40 kanadských bodov za 10 gólov a 30 asistencií. Nasleduje ho ďalší bývalý reprezentačný útočník Milan Bartovič. Ten má na svojom konte bilanciu 13 gólov a 21 asistencií. Tretím v poradí je Peter Sojčík. Útočník, ktorý sa v košickom drese tešil z titulov v roku 2014 a 2015, nastrieľal v tejto sezóne už 13 gólov a pridal k tomu aj 16 asistencií. Najlepším strelcom mužstva je s 19 presnými zásahmi mladý útočník Marek Hecl, ktorý si na poslednú chvíľu vybojoval aj pozvánku na poslednú reprezentačnú akciu. Jednotkou medzi troma žrďami je už druhú sezónu martinský rodák Michal Valent. V 44 zápasoch si udržal svoju úspešnosť na úrovni 92,27 %. Na svojom konte má aj 5 zápasoch s čistým kontom.

Vzájomné zápasy s HK Dukla Trenčín v tejto sezóne:
  7. kolo - 30. september 2018 – HC Košice – HK Dukla Trenčín 5:1
18. kolo - 31. október 2018 – HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:1
29. kolo - 2. december 2018 – HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:0
40. kolo - 3. február 2019 – HK Dukla Trenčín – HC Košice 3:6

V nedeľu vycestujú košickí hokejisti do Maďarska, keď si svoje sily zmerajú s maďarským nováčikom MAC Újbuda. Ten sa už v slovenskej najvyššej súťaži adaptoval a momentálne sa nachádza na 10. mieste so ziskom 58 bodov, čo mu zatiaľ zaručuje postup do predkola play-off. V poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou nastúpili hráči Újbudy doma proti hokejistom Žiliny. Duel nakoniec zvládol lepšie náš nedeľňajší súper a tešil sa z víťazstva 5:2. Najbližšie ho čaká domáci zápas s Nitrou a v piatok nastúpia v odvete proti Žiline na jej ľade. Zaujímavosťou vzájomných zápasov našich Oceliarov s týmto maďarským nováčikom je fakt, že z výhry sa vždy tešilo hosťujúce mužstvo. Bude tomu tak aj v poslednom vzájomnom zápase týchto mužstiev?

Kanadský útočník Chros Bodó sa s úrovňou Tipsport ligy vysporiadal najlepšie a stal sa vo svojom mužstve lídrom produktivity. V 50 zápasoch nazbieral na svoje konto 44 kanadských bodov za 17 gólov a 27 asistencií. Darí sa aj slovenskému útočníkovi Tomášovi Klempovi, pri ktorého mene svieti už 40 kanadských bodov, a zároveň je s 22 gólmi najlepším strelcom svojho mužstva. Rovnaký počet kanadských bodov má aj ďalší legionár zo zámoria Jared Brown. Kanaďan, ktorý zbieral skúsenosti aj vo Francúzsku, či Poľsku, nastrieľal už 19 gólov a pridal k tomu aj 21 asistencií. V bráne sa lepšie darí staršiemu Bence Bálizsovi, ktorý si v 32 zápasoch udržal úspešnosť na hodnote 91,49 %. V troch extraligových zápasoch stihol zaznamenať aj čisté konto.

Vzájomné zápasy s MAC Újbuda:
  8. kolo - 2. október 2018 – MAC Újbuda - HC Košice 1:2
19. kolo - 2. november 2018 – HC Košice – MAC Újbuda 4:8
30. kolo - 7. december 2018 – MAC Újbuda - HC Košice 3:5
41. kolo - 11. január 2019 – HC Košice – MAC Újbuda 4:5 sn

Veríme, že košickí hokejisti si z tejto trojice zápasov pripíšu do tabuľky najväčší možný počet bodov.
Poďme spoločne podporiť Oceliarov po dlhšej prestávke do Steel arény a vytvorme im skvelú atmosféru!

Na domácom ľade sa prvý raz predstavia nové ruské akvizície Eliezer Šerbatov a Roman Derliuk. 

Nenechajte si ujsť premiéru vo vynovenom prostredí. Svoje vstupenky si môžete zakúpiť už vopred v sieti www.ticketportal.sk a vyhnete sa čakaniu v rade pred zápasom. Úvodné buly domáceho piatkového zápasu sa vhodí o 17:30. No držme spoločne palce našim chlapcom aj v ťažkých zápasoch na ihriskách súperov.

KOŠICE DO TOHO!