Podpoľancov sme poslali domov bez bodov. Prinášame pozápasové vyjadrenia zo šatne našich hokejistov

PRIDANÉ: 8.12.2019

Hokejisti HC Košice nastúpili v nedeľňajšom 30. kole Tipsport ligy proti súperovi z Detvy, ktorému mali jednoznačne čo vracať. Oceliari povzbudení sériou šiestich víťazstiev v rade vstúpili aj do tohto zápasu aktívnejšie.

Využiť streleckú prevahu sa im do konca úvodnej tretiny nepodarilo zužitkovať, a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 0:0. Vyrovnané skóre  netrvalo dlho, keď na začiatku druhej tretiny otvoril skóre náš súper. Podpoľanci sa však z vedenia dlho netešili, na 1:1 vyrovnal útočník David Květoň. Súper však opäť prekvapil. Ani toto vedenie však netrvalo dlho, na 2:2 vyrovnal náš kapitán Dávid Skokan. Keď sa už na konci tretej tretiny zdalo, že o víťazovi zápasu rozhodne predĺženie či samostatné nájazdy, košické publikum rozjasal opäť Dávid Skokan. Detvu sme tak na domácom ľade zdolali 3:2.

David Růžička:Bol to náročný zápas, tak ako po psychickej, aj po fyzickej stránke, keďže sme  v piatok hrali zápas proti ťažkému súperovi. Teraz prišla Detva papierovo slabší súper a my sme museli vyhrať. Vždy hrajú nečitateľný hokej, bojujú a je to proti nim nepríjemné. Myslím, že sme boli lepší, prestrieľali sme ich, síce to nebol nič moc hokej, ale máme tri body a to sa počíta. Po víťazných zápasoch bude v kabíne určite dobrá nálada, cez reprezentačnú prestávku si oddýchneme a dáme sa zdravotne dokopy. Proti Banskej Bystrici to už bude iný hokej, ale ak budeme hrať našu hru určite máme šancu uspieť.“

Dávid Skokan: „Bol to veľmi ťažký zápas, ich brankár dnes chytal veľmi dobre. Detva je súper, ktorý vie proti nám hrať, aj u nich sme naposledy vyhrali tesne 3:2. Vždy, keď hráme proti nim, tak máme také hluché momenty, ale našťastie sme dnes  vyhrali.  Niektorých chlapcov skolila choroba, takže dnes nemohli nastúpiť, ale máme tri body a to je dôležité. Vážime si ich však rovnako a je jedno či je to so Slovanom, alebo s Detvou - treba byť skromný, pokorný, makať a uvidíme čo bude ďalej. Počas oddychového času nám tréner povedal, že máme hrať jednoducho svoju hru. Potom tam proste vystreli Květoň, nejako sa to tam poodrážalo, a chválabohu, že to tam padlo.“

Jakub Cibák: „Samozrejme, že sme mali Detve čo vracať, prvý domáci zápas sme s nimi prehrali.  Vždy sú nepríjemní, dobre korčuľujú, dohrávajú súboje, asi sa im proti nám hrá dobre. Úvod bol na oboch stranách trošku nervózny, uvedomovali sme si dôležitosť tohto zápasu, každý chcel získať nejaké body. Pred zápasom som sa dozvedel, že budem hrať v útoku, bol som z toho trošku zmätený, ale zobral som to ako rolu. Robil som, čo som vedel, tak snáď som nič výraznejšie nepokazil.“

Patrik Koch: „Detva je vždy ťažký súper. Máme tri body a to jediné nás zaujíma. Na domácu prehru proti Detve sme vôbec nemysleli, do každého zápasu ideme s čistou hlavou s cieľom vyhrať ho. Tréner nás chcel oddychovým časom pred koncom tretiny asi trochu ukľudniť, dal nám nejaké pokyny, čo hrať a myslím si, že sme to zvládli dobre. Samozrejme, že body vždy potešia, preto som si k dnešným narodeninám nemohol priať nič lepšie.“

Pavel Klhůfek:Žiadny zápas v lige dnes už nie je jednoduchý, prvý môže prehrať s posledným. My sme dnes už od začiatku vedeli, že to bude ťažký zápas. V prvej tretine sme mali veľa šancí, prestrieľali sme ich a asi z toho boli nervózni a začali provokovať, ale my tam máme hráčov, na ktorých si už netrúfli. Po prvej tretine nám tréner povedal, že máme hrať celých šesťdesiat minút a tie góly prídu. Určite sme radi za toto víťazstvo.“

Zápas hodnotia tréneri mužstiev:

Peter Draisaitl (hlavný tréner HC Košice): „Vývoj toho zápasu bol dnes nepríjemný, neboli sme schopní v prvej tretine využiť dvakrát presilovku 5 na 3. Detva je vždy nebezpečná, dvakrát sme museli dorovnávať, mali sme čo robiť, aby sme ten zápas vyhrali. V závere ani jeden tím nechcel inkasovať, na konci zápasu sme mali aj trochu šťastia v presilovke. Celkovo však môžem povedať, že som spokojný, že sme našli cestu k víťazstvu. Som rád, že sme tento zápas nakoniec zvládli a nechali tri body doma.“

Josef Turek (hlavný tréner HC 07 Detva): „Samozrejme, že nie sme spokojní, keďže sa dnes prehralo, ale proti takému silnému súperovi ako sú Košice sme hrali výborne.  Dôležité bolo, že sme v prvej tretine ustáli dve presilovky 5 na 3. V závere to bolo vyrovnané, držali sme nerozhodné skóre celý zápas. Mrzí nás, že neberieme žiaden bod, ale aj napriek tomu, že sme prehrali odohrali sme tu výborný zápas.“

Po plnom bodovom zisku proti Detvancom sme stiahli náskok druhej Banskej Bystrice na jeden bod, prvý Slovan vedie s náskokom siedmich bodov. Najbližší zápas po reprezentačnej prestávke odohrajú naši chlapci na domácom ľade 18. decembra, práve proti Banskej Bystrici. Úvodné vhadzovanie je v Steel aréne naplánované na 18:00 hod.

HC Košice Media Team (zek)