Prvý decembrový zápas odohráme doma proti Banskej Bystrici

PRIDANÉ: 1.12.2022

Po úspešnej dohrávke proti rivalovi zo Slovana nás na  domácom ľade v Steel Aréne čakajú ďalšie zápasy. V tom prvom 02. decembra o 17:30 odohráme stretnutie proti tímu zo stredného Slovenska - HC ´05 Banská Bystrica. Prvé vzájomné meranie síl na ľade baranov prinieslo vyrovnaný priebeh, keď padlo až 11 gólov.

Pod Urpínom nová trénerská tvár, do Košíc sa vráti Watling

Vedenie Banskej Bystrice oznámilo pred niekoľkými dňami zmeny v realizačnom tíme. V mužstve skončili hlavný trénera Rudolfa Jendek, asistent trénera Tomáš Surový a tréner brankárov Robin Danielsson. Na pozíciu hlavného trénera prišiel Doug Shedden. 61 ročný rodák z Kanady naposledy pôsobil v nemeckom tíme ERC Ingolstadt, ktorý je účastníkom nemeckej DEL Ligy. Pod novým trénerom Banská Bystrica odohrala už dva zápasy, no v obidvoch prehrala.

Od posledného vzájomného stretnutia sa diali zmeny aj v hráčskom kádri. Z mužstva odišiel obranca Martin Bdzoch.  Tím naopak angažoval fínskeho beka Markusa Koja. 28 ročný zadák hral naposledy v Nemecku, keď si obliekal dres Bietigheim Steelers, ktorý pôsobí v DEL. Do ofenzívy pribudol útočník Patrick Watling. 29 ročný Kanaďan začal sezónu v našom drese.

Najproduktívnejším hráčom baranov je Alex Tamáši, ktorý v poslednom zápase nehral. V 18 zápasoch si na svoje konto pripísal 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií. Najlepším strelcom mužstva je Branden Troock. Kanadský zadák vsietil deväť gólov a pripísal si tri asistencie. V prvom vzájomnom stretnutí sa proti nám darilo najviac Kristoffovi Kontosovi. Pripísal si v ňom dva góly a na jeden asistoval.

Brankárskou jednotkou je v mužstve Švéd Robin Rahm. V 18 záapsoch si pripísal úspešnosť zákrokov 89,51%.

Posledný zápas:

Barani sa naposledy predstavili v Poprade, kde im zápas vôbec nevyšiel. Prehrali ho 0:5, keď na domáceho brankára Romana Rychlíka vyslali 24 striel.

Zostava HC ´05 Banská Bystrica z posledného zápasu proti Popradu:

Rahm (Belányi) – Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Bača, Frídel, Luža – Šoltés, Kontos, Výhonský – Troock, Bíreš, Jendek – J. Sukeľ, Urbánek, Kabáč – Gašpar, Gabor

Postavenie v tabuľke:

Banská Bystrica je s 23 bodmi na deviatej pozícii. Na ôsmy Trenčín stráca štyri body a má zápas k dobru.

Vzájomné zápasy:

HC ´05 Banská Bystrica – HC Košice 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Góly a asistencie: 3. Výhonský (Sojka, Gabor), 15. Bačik (Kabáč, Kontos), 27. Kontos (Kabáč, Pavlin), 35. Sojka (Luža, Gabor), 58. Kontos (Urbánek, Gašpar) – 13. Chovan (Bartánus, Watling), 16. Campbell (Leskinen, Southorn), 28. Bartánus (Chovan, Olsson), 37. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 46. Southorn (Jääskeläinen), 47. Campbell (Watling, Šedivý).

Pokračujeme na víťaznej vlne

Po víkendových víťazstvách sme uspeli aj v dohrávke 2. kola. Utorkový zápas proti Slovanu sme vyhrali 3:1, keď skóre otvoril svojim desiatym gólom v sezóne fínsky útočník Joona Jääskeläinen, čím sa vyrovnal Colinovi Campbellovi. Neskôr vyrovnal kapitán Slovanu Michal Sersen, no v presilovke odpovedal náš kapitán Michal Chovan a poslal nás opäť do vedenia. Tretí košický gól zaznamenal Radoslav Tybor.

V tabuľke sa nachádzame na štvrtom mieste a strácame iba bod na tretí Zvolen.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Slovanu Bratislava:

Riečický (Janus) – Deyl, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc, Bartoš A. – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Parshin, Chovan, Bartánus – Rogoň, Slovák, Tybor – Havrila, Linet, Jokeľ

Vstupenky na všetky domáce  zápasy je možné zakúpiť v pokladni 2h pred zápasom alebo [tu].

Košice do toho!

Na zápas proti Banskej Bystrici pozýva Oliver Jokeľ